Nakil giden öğrencinin tableti?

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Okulumuzda haftaya bir öğrenci başka okul anakil olark gidecek ve tablet ne olacak.Onda mı kalacak yoksa alınacak mı?

Yeni yönerge çıkana kadar nakil veya okuldan ayrılma (mezuniyet hariç) durumunda tablet geri alınır.

Ben Kırşehir de il koordinatörümüze sordum; öğrenci de kalcak dedi ben de bir tutanak düzenleyip imza karşılığında bir nüshası ben de diğeri öğrencide kalacak şekilde düzenledim. Öğrenciden geri almadım yani.

doğru bakış açınıza göre değişiyor. siz nereden bakmak istiyorsanız onu yapın :++:

serkan42' Alıntı:
http://trabzon.meb.gov.tr/www/btablet-bilgisayarlarb/icerik/641

buraya bir bakar mısınız arkadaşlar...

Öğretmen ve Öğrenci tabletleri okulun demirbaşıdır. Okuldan ayrılan öğretmen ve öğrencilerin tabletleri geri alınacaktır.

öğrenciye hibe edilen bir şey okulun demirbaşı olmaz. Trabzon'da mantık hatası var. en doğrusu tabletleri tutanak karşılığında öğrenci ve öğretmene vermek. Seri numaraları elimizin altında dursun ki ilerde nakil alanları açılırsa sorun yaşamayalım diye.

Tokat tan sorulan soruya bakanlıkça verilen cevap.
Umarım işinizi görür.

Ekli dosyalar

• nakil giden öğrencinin tableti.zip
    42.4 KB · Görüntüleme: 796
Teslim Alınan Tablet Ne olacak?
Öğrenci okuldan ayrılıp bilgisayarı teslim etti. Şimdi ne olacak? Bu tabletin öğrenci üzerine olan kayıtları nasıl silinecek? Bu konuda hiçbir bilgi yok. Diğer okuldan tablet alması gerekli olursa iki tablet üzerine kaydedilemeyeceğinden sorun çıkacak. Bu konuda fikri olan var mı?

Kimden: Ertan KOCABAŞ
Kime: Tokat BT İl Koordinatörlüğü
Konu: Re: Nakil Giden Öğrenci Tableti
Tarih: 22 Mayıs 2014 Perşembe 11:54:06
Tablet bilgisayarlar, mebe bağlı örgün öğretim kurumlarına öğrencilerimiz devam
ettikleri sürece kendilerinde kalıyor. Yani açık liseye geçme , özel okula geçme,
disiplin vs nedenlerle okuldan ayrılma gibi durumlarda kendilerinden geri alınıyor.
Bir öğrencimiz tableti ile başka bir okulumuza geçerken öncelikle demirbaş kaydı
yapılmalıdır. Bu işlem henüz tkys üzerinden yapılamıyorsa zimmet fişi şeklinde
velisine imzalatılarak o tablet (seri no ad soyad tc okul vs.. bilgileri içerecek
şekilde) kayıt altına alınıp daha sonra tkyye girilebilir.
Ayrıca gittiği okula da tablet bilgisayar ile nakil işlemi gerçekleşmiştir resmi yazısı
gönderilmelidir.
İyi çalışmalar dilerim.
22 Mayıs 2014 11:00 tarihinde Tokat BT İl Koordinatörlüğü
<btkoordinator60@meb.gov.tr> yazdı:
Sayın Yetkili;
2014 yılında tablet dağıtımı yapılan 9.sınıf öğrencilerinden, nakil yoluyla okul
değiştirecek olan öğrencilerin tabletlerini okul yönetimine teslim edecekleri yada
etmeyecekleri hususunda tereddüt oluşmuştur. Bu konuda tarafımıza bilgi
verilmesini arz ederim.
İsa

madracan' Alıntı:
Kimden: Ertan KOCABAŞ
Kime: Tokat BT İl Koordinatörlüğü
Konu: Re: Nakil Giden Öğrenci Tableti
Tarih: 22 Mayıs 2014 Perşembe 11:54:06
Tablet bilgisayarlar, mebe bağlı örgün öğretim kurumlarına öğrencilerimiz devam
ettikleri sürece kendilerinde kalıyor. Yani açık liseye geçme , özel okula geçme,
disiplin vs nedenlerle okuldan ayrılma gibi durumlarda kendilerinden geri alınıyor.
Bir öğrencimiz tableti ile başka bir okulumuza geçerken öncelikle demirbaş kaydı
yapılmalıdır. Bu işlem henüz tkys üzerinden yapılamıyorsa zimmet fişi şeklinde
velisine imzalatılarak o tablet (seri no ad soyad tc okul vs.. bilgileri içerecek
şekilde) kayıt altına alınıp daha sonra tkyye girilebilir.
Ayrıca gittiği okula da tablet bilgisayar ile nakil işlemi gerçekleşmiştir resmi yazısı
gönderilmelidir.

İyi çalışmalar dilerim.
22 Mayıs 2014 11:00 tarihinde Tokat BT İl Koordinatörlüğü
<btkoordinator60@meb.gov.tr> yazdı:
Sayın Yetkili;
2014 yılında tablet dağıtımı yapılan 9.sınıf öğrencilerinden, nakil yoluyla okul
değiştirecek olan öğrencilerin tabletlerini okul yönetimine teslim edecekleri yada
etmeyecekleri hususunda tereddüt oluşmuştur. Bu konuda tarafımıza bilgi
verilmesini arz ederim.
İsa

Özel Okula geçen öğrenci için yukarıdaki yazıya göre geri alınır diyor.Fakat Özel okullar da MEB e bağlı örgün öğretim kurumu olmuyor mu?

öğretmen-öğrenci ve kayıp çalıntı durumlarını açıklar...

Ekli dosyalar

• 5_10temmuz_tb ilgili hususlar.rar
    341.7 KB · Görüntüleme: 237
Geri