nakil giden öğrenci tabletleri????

Kodla Büyü

bilisim_09

Seçkin Üye
Seçkin Üye
nakil giden öğrenciler var. giderken tabletleri yanlarında götürdüler. pybs den ürün çıkış bölümünden hangi okula gittiğini seçiyorum, kutu içeriği de tamam. fakat ürün seri numarasına göre aram yapmıyor ve tableti seçemiyorum boş boş bekliyor. sistemden de düşemiyoruz hala okulda gözüküyor. siz ne yaptınız arkadaşlar?
önerilerinizi bekliyorum.

Bu konuyu ve tableti root yapanların akıbetini bende merek ediyorum.
Pybs'deki bilgiler bana güncel gelmiyorlar. Özellikle "Durumu" bölünde Okulda-yedek yazıyor ama öğrencide.
Tabletlerin takibini tam olarak nasıl olacak acaba.

tabletlerin takibi maalesef sadece bize kalıyor hocam kendimize uygun bi yöntem bişi bulmamız lazım galiba arıza kaydını bile yapamıyoruz sistemde kayıtlı tablet bile yok öğrenci tableti 0 görünüyor bizde

Öncelikle merhabalar,

Yeni başlık açmak yerine sorunları burada dile getireyim istedim..

Tabletlerin iadesi vb.. işlemler ile ilgili bir yönerge vardı.. Bir çoğumuz denk gelmişizdir..

Okuluma 705 adet öğrenci tableti 77 adette öğretmen tableti geldi..

Halen dağıtıyorum geçen sene sonuna yetişmedi çünkü.. Bu arada yazın tasdikname ile ayrılanlardan iade şeklinde alınmış tabletler.. Tayini çıkan öğretmende tabletini bırakmış o şekilde ayrılmış..

Bizler bunun nasıl takibini yapacağız.. Aklım almıyor.. Tif kayıtlarından vs.. bahsedilmiş.. Ama bize gelen tabletlerin hiçbiri daha tif kayıtları yapılmadı dolayısı ile öğretmen için zimmet işlemi veya gittiği okula da aktarma işlemi de yapılamıyor.. Aynı şey öğrenci tableti içinde geçerli.. PYBS den bir işlem yapmamız gerekecek mi .. Orayı incelediğimiz zaman da çıkan listede öğrenci de olması gereken tablet okulda görünüyor vs.. Oradaki listede de sıkıntılar var..

Öğrenci gittiği okulda Fatih projesi kapsamında değilse ki bunu nasıl bileceğiz ayrı bir muamma, tabletini alacakmıyız yoksa öğrencide mi kalacak.. Sadece eğitim öğretimin dışına çıkanlar mı tabletini bırakacak.. İlgili yönerge de tablet gittiği okuldaki sistemde çalışmıyorsa bırakılır diyor.. Buradan ne anlamı çıkıyor..

Ben bütün gün okulda değilim .. Okul idaresine belirtmeme rağmen bu konuda pek dikkatli davranmıyorlar... Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ? İade tabletler ne olacak ? Tabletlerin güvenliği ayrı bir sorun zaten..

Bu noktada öğrenci tableti öğrenci okuldan ayrıldığında ve başka bir okula gittiğinde okul farketmeksizin tabletini verecekmiyiz sadece açık liseye devam edenlerden mi alacağız ?

Aynı şekilde öğretmenler içinde nasıl bir yol izleyeceğiz..

Ayrıca öğretmen ve öğrenci tabletlerinin TİF'e kaydı nasıl olacak bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Artık bu Fatih Projesinden gına geldi.. Etkileşimli tahtalar, altyapı sorunları, Arızalı tabletler.. İnanın resmen tükenmişlik sendromu yaşıyorum okulda.. Yetişemiyorum... 34 adet tahta dağıtılmış 705 adet tablet İade edilen 50 küsür tablet.. 70 küsür öğretmen tableti.. :) Hergün fişi çıkan dokunmatiği bozulan tahtalar... Şarj yeri bozuk tabletler.. Şimdiden sökülmeye başlayan altyapı bağlantıları... vss

İyi çalışmalar arkadaşlar.. :)

Yaa bir tek ben mi bu sorunu yaşıyorum, ben mi yapamıyorum derken görüyorum ki herkes muzdarip.
Oyna destek hattını aradım ve bu konudan bahsettim. Aldığım cevap biz bişey yapamıyoruz sistemde bir süredir problem var, tablet@eba ya mail atın dediler. 2 sefer okulun mail adresinden konu ile ilgili mail attım hiç kale alan yok. Tabletler halen okulda gözüküyor. Hatta geçen yıl yedek tabletleri ilçe istemiş okulda tabletleri göndermiş, yedeklerde bizde gözüküyor. Bu ne biçim sistem anlamak zor. BTR öğretmenlerinden başka ilgilenen ve umursayanda yook :verymad:

Nakil giden öğrenci ve öğretmenlerden tabletleri alınmıyor. Sanal ambarlar arası devirleri yapılıyor. Bizim tabletler tif üzerinden geldi bizde tif üzerinden dağıtıyoruz. Öğretmen de sorun yokta öğrenci tabletleri çok sıkıntılı. Kalanı var açık liseye geçeni var tableti satanı var root atanı var bozanı kıranı vs vs 30 tablet açığım var şuan kayıtlar pybs de sorunlu. İmza ile verdik Allahtan. Bilmiyorum ama en sonunda çöp olacak bu tabletler zamanla . Yeni gelmesin diye dua ediyorum şuan

çok haklısınız hocam Allah yardımcımız olsun. bu arada yurtdışına nakil giden öğrenciniz varsa tablet alınacakmış bilginiz olsun.

ürün çıkış bölümünde "Aktarım Dosyası.xls" ekle var. excel dosyasının formatı nasıl olacak bilen var mı?

Öğrenci ve Öğretmen Tablet Bilgisayarlarının Nakilleri Hakkında

Sayın B.T. Rehber Öğretmenleri; Öğrenci ve Öğretmen Tablet Bilgisayarlarının Nakilleri PYBS üzerinden yapılmamaktadır. Şu şekilde yapılacaktır.

1- Öğrenci Tablet Nakillerinde http://pybs.eba.gov.tr adres sisteminde kayıtlarının takip edilmesi için, giden öğrenci tabletlerinin okulunuzdan kayıtlarının silinmesi ve gelen öğrenci tabletlerinin okulunuza kayıtlarının aktarılması için mdm@eba.gov.tr e-posta adresine okulunuzun resmi e-posta adresinden konuyu açıklayıcı e-posta göndermeniz gerekmektedir. Bu e-posta içeriğinde Gelen veya Giden Öğrenci Tableti tabletin seri numarası, tablet sahibinin adı, soyadı, T.C. Kimlik Numarası Okulun Adı, ili, ilçesi belirtilmesi gerekmektedir.

2- Öğretmen Tablet Nakillerinde http://pybs.eba.gov.tr adres sisteminde kayıtlarının takip edilmesi için, giden Öğretmen tabletlerinin okulunuzdan kayıtlarının silinmesi ve gelen Öğretmen tabletlerinin okulunuza kayıtlarının aktarılması için mdm@eba.gov.tr e-posta adresine okulunuzun resmi e-posta adresinden konuyu açıklayıcı e-posta göndermeniz gerekmektedir. Bu e-posta içeriğinde Gelen veya Giden Öğretmen Tableti tabletin seri numarası, tablet sahibinin adı, soyadı, T.C. Kimlik Numarası, Okulun Adı, ili, ilçesi belirtilmesi gerekmektedir.

Bu yukarıda yazılan maddelerdeki işlemler yapıldıktan sonra öğrenci ve öğretmen yeni okulundaki yeni eba şifresi ile tabletini aktivasyon yapacaktır.

Eğer öğrenci ve öğretmenler fatih projesi kapsamında tablet dağıtımı yapılmayan bir okula gitmişse tabletleri geri alınacak. okulu bırakan öğrenci, açık liseye giden öğrenci, emekli olan öğretmen kısaca gittiği okulda tablet dağıtımı yapılmayan öğrenci ve öğretmenlerin tabletleri geri alınacak ve mdm@eba.gov.tr ye mail atılacak. mdm@eba.gov.tr mailinden sonra aktivasyonlar sıfırlanıyor. Aktivasyonları sıfırlandıktan sonra tableti olmayan öğrencilere aldığınız tabletler verilip şifre tanımlanacak. Gittiği okulda akıllı tahta var ama tablet dağıtılmamış ise yine tabletleri geri alınacak.

fatihh-1453' Alıntı:
Öğrenci ve Öğretmen Tablet Bilgisayarlarının Nakilleri Hakkında

Sayın B.T. Rehber Öğretmenleri; Öğrenci ve Öğretmen Tablet Bilgisayarlarının Nakilleri PYBS üzerinden yapılmamaktadır. Şu şekilde yapılacaktır.

1- Öğrenci Tablet Nakillerinde http://pybs.eba.gov.tr adres sisteminde kayıtlarının takip edilmesi için, giden öğrenci tabletlerinin okulunuzdan kayıtlarının silinmesi ve gelen öğrenci tabletlerinin okulunuza kayıtlarının aktarılması için mdm@eba.gov.tr e-posta adresine okulunuzun resmi e-posta adresinden konuyu açıklayıcı e-posta göndermeniz gerekmektedir. Bu e-posta içeriğinde Gelen veya Giden Öğrenci Tableti tabletin seri numarası, tablet sahibinin adı, soyadı, T.C. Kimlik Numarası Okulun Adı, ili, ilçesi belirtilmesi gerekmektedir.

2- Öğretmen Tablet Nakillerinde http://pybs.eba.gov.tr adres sisteminde kayıtlarının takip edilmesi için, giden Öğretmen tabletlerinin okulunuzdan kayıtlarının silinmesi ve gelen Öğretmen tabletlerinin okulunuza kayıtlarının aktarılması için mdm@eba.gov.tr e-posta adresine okulunuzun resmi e-posta adresinden konuyu açıklayıcı e-posta göndermeniz gerekmektedir. Bu e-posta içeriğinde Gelen veya Giden Öğretmen Tableti tabletin seri numarası, tablet sahibinin adı, soyadı, T.C. Kimlik Numarası, Okulun Adı, ili, ilçesi belirtilmesi gerekmektedir.

Bu yukarıda yazılan maddelerdeki işlemler yapıldıktan sonra öğrenci ve öğretmen yeni okulundaki yeni eba şifresi ile tabletini aktivasyon yapacaktır.

Eğer öğrenci ve öğretmenler fatih projesi kapsamında tablet dağıtımı yapılmayan bir okula gitmişse tabletleri geri alınacak. okulu bırakan öğrenci, açık liseye giden öğrenci, emekli olan öğretmen kısaca gittiği okulda tablet dağıtımı yapılmayan öğrenci ve öğretmenlerin tabletleri geri alınacak ve mdm@eba.gov.tr ye mail atılacak. mdm@eba.gov.tr mailinden sonra aktivasyonlar sıfırlanıyor. Aktivasyonları sıfırlandıktan sonra tableti olmayan öğrencilere aldığınız tabletler verilip şifre tanımlanacak. Gittiği okulda akıllı tahta var ama tablet dağıtılmamış ise yine tabletleri geri alınacak.
teşekkürler hocam.

mail atmıştım bunun hakkında geri dönüş yapmışlar tabletleri başka öğrencilere verip aktifleştirebilirsiniz diye.Bu şekilde 3 tablette denedim ama aktivasyon ekranı gelmiyor otomatik kayıt 2 deyip kalıyor.Resetledim tabletleri ama hala sonuç yok.Biraz daha beklemek gerekiyor herhalde

Ben php te bi listeleme yaptım pybs govtr den excel olarak listeyi komple alıp mysql e attım.Yaptığım sicripten gelen öğrenci kayıt, giden öğrenci , arıza hepsini takip ediyorum.Başka bir yol bulamadım.

Geri