multiboot programıyla format atma

Kodla Büyü

AKom

Seçkin Üye
Seçkin Üye
flashımı multiboot programıyla biçimlendirdim. acronis ile okuldaki pcleri hızlı bir şekilde sıfırlayabiliyorum. fakat flashıma win7, win8 ve xp nin iso dosyalarını attım aynı şekilde seçeneklere ekledim bağlantılarını ayarladım ama olmuyor. acroniste iso şeklinde ama o çalışıyor. iso şeklinde xp win7 win8 denedim hepsinde şu hatayı aldım

bu hatayı almamak için napabilirim ?

not: iso yu usbyi yazmadan yapmak istiyorum.

mkankan' Alıntı:
Şimdi multiboot sistemde win7 veya win8 .iso dosyalarını Nt6IsoSetup programı ile önce ön yüklenebilir hale getirmen gerekir. Xp içinse Nt5IsoSetup programı ile. Daha sonra oluşturduğun iso dosyalarını flash belleğine atabilirsin. İşlem biraz karışık. alttaki linkten devam et.

http://www.tnctr.com/topic/159142-iso-dosyasyndan-vista-wi7-win8-kurulumu/

anladığım kadarıyla nt6 iso programı iso dosyasını boot edilebilir hale getiriyor ?

hasan' Alıntı:
akoluacik' Alıntı:
...

Ne demek istediğini anlamadım ama ben windows-isletim-sistemi-f84/multiboot-winxp-win7-win8-bir-arada-flash-olusturma-t135060.html burada tanıtımı yapılan programı kullaıyorum. Sizin gibi, win7, win8, acronis, clonezilla, hirenbootcd ve clonezilla ile oluşturduğum öğrenci yedeği ISOsunu tek menüde kullanıyorum. Tavsiye ederim..

tek flash üzerinden hepsini yapmak istiyorum hocam aynen dediğiniz gibi :D

akoluacik' Alıntı:
sizin paylaşımlarınızdan yola çıkarak şunu buldum suan deniyorum çok basit duruyor inşallah işlevseldir :)

http://www.windows8li.com/2014/01/kolay ... rulum.html

Fikir olarak ; işlem yaparken Advanced option bölümüde win7 ve win 8 le alakalı bölümü işaretleyim kendiniz ad verin.. "custom menu names for vista/7/8/server source" işaretli olsun , isim olarak ben win71, win81 vermiştim.. iso dosyanıza bağlı olarak nadiren de olsa karışabiliyor..

hasan' Alıntı:
akoluacik' Alıntı:
sizin paylaşımlarınızdan yola çıkarak şunu buldum suan deniyorum çok basit duruyor inşallah işlevseldir :)

http://www.windows8li.com/2014/01/kolay ... rulum.html

Fikir olarak ; işlem yaparken Advanced option bölümüde win7 ve win 8 le alakalı bölümü işaretleyim kendiniz ad verin.. "custom menu names for vista/7/8/server source" işaretli olsun , isim olarak ben win71, win81 vermiştim.. iso dosyanıza bağlı olarak nadiren de olsa karışabiliyor..

sıkıntı çıkardı tekrar denicem fakat xp yi kabul etmedi bendeki xp yi kabul etmedi

xp = http://www.limitsizamca.org/isletim-sis ... -disk.html

Kurulum yaparken makine birkaç kere kapanıp geri açılıp kuruluma devam ediyor peki kapanıp açılınca makine hangi iso dan devam edeceğini nerden bilecek

dndd' Alıntı:
Kurulum yaparken makine birkaç kere kapanıp geri açılıp kuruluma devam ediyor peki kapanıp açılınca makine hangi iso dan devam edeceğini nerden bilecek

benim bildiğim format atıldıktan sonra bilgisayar yeniden başlayınca harddiske aldığın zaman devam ediyor yani ilk başta açması yeterli 2.de hdd den devam ediliyor

hasan' Alıntı:
akoluacik' Alıntı:
...

Ne demek istediğini anlamadım ama ben windows-isletim-sistemi-f84/multiboot-winxp-win7-win8-bir-arada-flash-olusturma-t135060.html burada tanıtımı yapılan programı kullaıyorum. Sizin gibi, win7, win8, acronis, clonezilla, hirenbootcd ve clonezilla ile oluşturduğum öğrenci yedeği ISOsunu tek menüde kullanıyorum. Tavsiye ederim..
xp yi de çalıştırıyormu

akoluacik' Alıntı:
dndd' Alıntı:

benim bildiğim format atıldıktan sonra bilgisayar yeniden başlayınca harddiske aldığın zaman devam ediyor yani ilk başta açması yeterli 2.de hdd den devam ediliyor
Hocam harddiskten devam ediyorda cd de istiyor doğru iso yu göstermek lazım

Xp vs hepsi çalışıyor.. hatta XP hariç diğerlerinin iso olark göserirken XP dosyalarını klasörde/CD de göstermeniz gerekiyor..

hasan' Alıntı:
Xp vs hepsi çalışıyor.. hatta XP hariç diğerlerinin iso olark göserirken XP dosyalarını klasörde/CD de göstermeniz gerekiyor..
Olmadi hocam calisitiramadim :(

Ben hem normal xp hemde multi xp denedim oldu. ilk denemede ntfs yapıp XPyi iso değilde normal dosya olarak gösteriyorsunuz değilmi?

Kesin çalıştığını bildiğiniz bir XP iso dosyasını winrar yardımıyla bir klasöre çıkartıp deneyebiirsiniz... aklıma başka bir çözüm gelmedi..

not: farketmişsinizdir, sonradan eklediğiniz iso dosyalarında, win7, 8, ,vs vs, format çekmemeniz lazım..

Geri