Mühendislik Tamamlama İkinci Üniversite Sayılırmı

Kodla Büyü

sezar10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar, Malum MEB Hizmet puanı yönetmeliği değişti. İkinci 4 yıllık üniversite için ek hizmet puanı veriliyor. *Mühendislik tamamlama ikinci dört yıllık olarak kabul edilebilir mi? Bitiren varsa puan olarak ekleten oldu mu

Sayılıyor hocam Mebbis e işletmiştim diplomamı 10 puan verdi sistem 2.lisans tan dolayı

Ben 3-4 sene önce falan diploma işi için ilçe mem'e gitmiştim. Ama şu an baktım kurum müdürü şifresi ile öğrenim bilgileri düzenlenebiliyor. Tabi üst yazı ile bildirilmesi gerekiyor mu bilmiyorum.

Yetki verme konusu il ve ilçeye göre uygulamada değişebilir gibi geliyor. Muhtemelen il ve ilçe mem kendi iş yükünü azaltmak için yetki vermiştir.

Ben 3-4 sene önce falan diploma işi için ilçe mem'e gitmiştim. Ama şu an baktım kurum müdürü şifresi ile öğrenim bilgileri düzenlenebiliyor. Tabi üst yazı ile bildirilmesi gerekiyor mu bilmiyorum.
Yetki verme konusu il ve ilçeye göre uygulamada değişebilir gibi geliyor. Muhtemelen il ve ilçe mem kendi iş yükünü azaltmak için yetki vermiştir.

bu iş hallaç pamuğuna döndü bile, müdürün düzenlediği öğrenim bilgileri denetlenmediği sürece kim kime kaç puan ekler, ne haklar yenir, hadi hayırlısı bakalım.

Hocam ben il milli eğitime sordum diplomayı okula veriyoruz, okulda üst yazıyla il milli eğitime yollayacakmış

bu iş hallaç pamuğuna döndü bile, müdürün düzenlediği öğrenim bilgileri denetlenmediği sürece kim kime kaç puan ekler, ne haklar yenir, hadi hayırlısı bakalım.
Bu ek belgelerde e-twinning, Erasmus vb. Belge yükleme yetkisi okul müdürlüğünde olsa bile ilçe ve/veya il onayından geçiyor. Bir denetim mekanizması var.

Diploma/öğrenim bilgileri konusunda ise tamamen haklısınız hocam.

Bu ek belgelerde e-twinning, Erasmus vb. Belge yükleme yetkisi okul müdürlüğünde olsa bile ilçe ve/veya il onayından geçiyor. Bir denetim mekanizması var.

Diploma/öğrenim bilgileri konusunda ise tamamen haklısınız hocam.
Bugün ulusal bir yarışmada aldığım 3.lük derecesine ait resmi yazıyı/belgeyi okul idaresine götürdüm. Tarayıp sisteme yüklediler. Önce kurum yani okul idaresi onay verdi. Sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü onay verdi. Onay verirken Müdür Bey'in yanındaydım. Sisteme yüklenen belgeyi inceledi daha sonra onay verdi.

Hocam resmi evrakta sahteciligin hapse kadar yolu var, kimse kafasına göre ekleme riskine girmez bence. Hemde onay mekanizmasi varken.

@katafalk, @eyolcu hocalarım, gördüğüm duyduğum örneklere şahit olsanız kimin neler yapabileceğine hayret edersiniz. Ne kimseyi töhmet altında bırakayım, ne kendime adli dert edineyim boşverin. Ben sistemin açıkları olduğunu ve kötülük yapmak isteyene mani olmanın veya bunu denetlemenin çok güç olduğunu düşünüyorum diyelim.

@ÇetinÖğretmen hocam daha önce böyle bir belge almadığım için soruyorum, bu belgenin e-imza karşılığı var mıdır? Veya bu belge bi resim editörü programı ile yapılabilir mi?

@katafalk, @eyolcu hocalarım, gördüğüm duyduğum örneklere şahit olsanız kimin neler yapabileceğine hayret edersiniz. Ne kimseyi töhmet altında bırakayım, ne kendime adli dert edineyim boşverin. Ben sistemin açıkları olduğunu ve kötülük yapmak isteyene mani olmanın veya bunu denetlemenin çok güç olduğunu düşünüyorum diyelim.

@ÇetinÖğretmen hocam daha önce böyle bir belge almadığım için soruyorum, bu belgenin e-imza karşılığı var mıdır? Veya bu belge bi resim editörü programı ile yapılabilir mi?
Belgenin e-imza karşılığı var hocam. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından verildi. Yarışmaya ait ait bütün belgeler (Bakanlık ve Valilik Olurları, Yarışma Şartnamesi, Sonuç Belgeleri vb.) dosyada mevcut.

Geri