Mühendislik için sınav başvurusunu tamamlayan var mı?

Kodla Büyü

etiket59

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar, sınav merkezlerine gitmeden internet ortamından başvurusunu gerçekleştirnimiz var mı? Ya da başvuru merkezine gidip başvurusunu yapan var mı? Şimdi başvuru merkezlerine gidip sistem açılmadı gibi cevap almak istemiyorum :)

ben gittim hocam hallettim işlem merkezinden. ais.osym.gov.tr adresinden kendimizin işlem yapmasına izin vermiyor sistem. mecburen ösym merkezlerine gidilecek.

Dün para yatıran bir arkadaş vardı bugün yapacaktı işlemlerini ESEF'li olan. Yazar heralde bu gece....

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Esef liler yapabiliyor mu

Hocam bölüm adı belirtilmiş TEF yada ESEF değil

Gazi ESEFteki bölüm Bilgisayar Öğretmenliği olduğu için ve bu da başvurabilecek bölümler arasında sayıldığı için başvurabilirsiniz...

Bir memur Forum sitesi (Alıntı)
ARKADAŞLAR MEZUN OLDUĞUM ÜNİVERSİTEDEN HOCAMDAN ALDIĞIM BİLGİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR. "Tamamlama programı, şu an mühendislik eğitimi veren fakültelerde mevcut lisans öğrencileri ile aynı sınıflarda 2 yarıl için belirlenene dersleri tamamlamak şeklinde gerçekleştirilecek, başvurular 10-17 haziran arası, 21 temmuzda da sınav var (dgs benzeri sayısal içerikli bir sınav). Sıralama sınavı için baraj 50, alınacak nota göre sıralama yapıp mevcut üniversitelerin lisans öğrenci kontenjanlarını artıracaklar. Yapılacak üniversite tercihlerine göre istediğin şehirde bu dersleri alabilirsin (sınav notuna göre)". VEDE DEVAM ZORUNLULUĞU OLCAKMIŞ
Bir memur Forum sitesi (Alıntı)

Bugün de fırsat bulamadım. Yarın parayı yatırım cuma öğleden sonra yapayım artık diyorum...

Parayı yatırdıktan sonra sadece büroya mı gidiyoruz yoksa önceden formu doldurup yanımızda götürmeye gerek var mı arkadaşlar?

iyi akşamlar,
Sınav ücreti ÖSYM/ödemeler bölümünden yaptım dekont vermedi veya ben görmedim.
dekont istiyorlar mı başvuru sırasında veya ÖSYM/ödemeler den ödeme yapıp da dekont alan var mı.

28 şubat magdurları için düzenlenen bi sınav mı olcak bu? yoksa herkes girebiliyormu?72 bin ögretmenden bahsediliyor.

proletarya' Alıntı:
iyi akşamlar,
Sınav ücreti ÖSYM/ödemeler bölümünden yaptım dekont vermedi veya ben görmedim.
dekont istiyorlar mı başvuru sırasında veya ÖSYM/ödemeler den ödeme yapıp da dekont alan var mı.
Dekonta gerek yok hocam

Arkadaşlar başvuruyu haftasonu yapabiliyor muyuz? Parayı yarın yatırsak, ama başvurusu merkezine Cumartesi gitsek açık olur mu acaba?

Çünkü başvurular sanırım 17'sine kadar. :?:

aktasankara' Alıntı:
sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Esef liler yapabiliyor mu

Hocam bölüm adı belirtilmiş TEF yada ESEF değil

Gazi ESEFteki bölüm Bilgisayar Öğretmenliği olduğu için ve bu da başvurabilecek bölümler arasında sayıldığı için başvurabilirsiniz...

Hocam Esef mezunları 9/1 den başlıyor. Yani tam olarak Teknik Öğretmen Statüsü yok. Bi ara yök Teknik Öğretmen olarak değerlendirdi ama meb bu kapsama almamıştı. O yüzden tereddütlerim var.
Yazıda şöyle geçiyor

3795 sayılı Kanun'un 4. maddesi gereğince hazırlanan ve 07.08.1992 tarihli ve 21308 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan "Teknik Öğretmenler İçin Düzenlenecek Mühendislik Programlarının Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği” ve bu doğrultuda alınan Yükseköğretim Genel Kurulu kararı uyarınca, ÖSYM tarafından Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programları Giriş Sınavı (2013-Mühendislik Tamamlama) yapılacaktır.

Geri