Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

MUĞLA EŞ DURUMU

Konu, 'Ege Bölgesi İlleri' kısmında cerenimo tarafından paylaşıldı.

1. cerenimo

cerenimo Site Gezgini

Arkadaşlar eş durumuyla Muğla'ya tayin isteyeceğim. Orada yaşayanlardan hangi ilçeler iyidir,öğrencilerim eğitim seviyeleri ortalama olarak nasıldır bunları öğrenmek istiyorum. Ayrıca kültürel değerleri yozlaşmamış, çocuk yetiştirmeye elverişli olan ilçeleri nerelerdir?

2. lbaz

lbaz Aktif Üye

Hazır konuyu açmışın hocam bende bişey sorucam. Eş durumu tayinleri senede 1 kez mi yapılıyo 2 kez mi yapılıyor ve ne zaman yapılıyor.

3. cerenimo

cerenimo Site Gezgini

Ağustos ayında yapıldığını biliyorum hocam, şubatta da vardır ama çok bilgi sahibi değilim. Kılavuz henüz açıklanmadı.

4. desertrose

desertrose Seçkin Üye Seçkin Üye

Muğla merkezde çalışan arkadaşlar , açık okul var mı bizim branşta? Ağustos özür grubunda ben tayin isteyeceğim de, meraktayım :?

5. ÇetinÖğretmen

ÇetinÖğretmen Süper Üye Süper Üye

Ben Dalaman ilçesindeyim. Küçük bir ilçe 36 bin nüfusu var köyleriyle birlikte. Ulusararası Hava Alanı olması gerçekten çok iyi.. Deniz ve manzaranın olduğu bir sürü koyular var.. İlçe merkezi sakin. Kiralar iyi durumda.. Çarşısı küçük olduğu için pazar-market-okul gibi yerler de en fazla 2-3 km içinde.. Ortaca ilçesi Dalaman'a 5 km mesafede.. Ortaca, Dalaman'dan biraz daha gelişmiş durumda.. Sonra bu ikisinin arasında Köyceğiz var. Köyceğiz, buralara göre biraz daha sakin. Daha çok müstakil evler var. Genel de emekli olan ressam, sanatçı ve buna benzer işleri yapan vatandaşlarımız yerleşiyor.. Fethiye hepsine bedel.. :++: Daha biraz önce oradaydım, eşim sevmediği için il içi tayin isteyemiyorum.. Ama imkan yönünden kesinlikle Fethiye deriim.. Çünkü Köyceğiz, Dalaman ve Ortaca ilçeleri, köylerinde yaşayan insanlar hastane, sinema, AVM gibi ihtiyaçları için Fethiye'ye giderler..

6. desertrose

Hocam teşekkürler bilgilendirme için. Zaman yaklaştıkça heyecan artıyor nereler açılacak acaba diye. Eşim Muğla merkezde çalışıyor ama bana açılır mı tereddütteyim. Milas, Marmaris, Bodrum Nasıl? Bodrum'da geçinebilir miyiz mesela :?h

7. ÇetinÖğretmen

ÇetinÖğretmen Süper Üye Süper Üye

Hocam benim eşim de Diyarbakır'a atandı. Seneye nasip olursa biz de eş durumu tayini isteyeceğiz. Lakin Muğla'da olmayı düşünmüyorum çünkü iki senedir sadece Milas ve Bodrum civarında açık kontenjan oluyor.. Milas'a geçen ay giden öğretmen bir tanıdık 600 TL'ye evi kiraladı ama Bodrum'da bu miktara bulmak zor.. Hem biliyorsunuz Bodrum'da aile hayatı yaşamak zor(her yönden).. Yerkesik ilçesi olsa en azından bir nebze yakın olursunuz hatta gidiş geliş bile yaparsınız ya da Yatağan ilçesi.. Ama Bodrum'da geçinmek çok zor olur..

8. desertrose

Teşekkür ederim hocam, bilmeden tercih yapmak zor olacak. Umarım iyi yerler açılır

9. hasanemre

hasanemre Seçkin Üye Seçkin Üye

hocaM merkezde malesef açık okul yok bildiğim. açık olacak okulda bilin ki göktepe falan olur. merkezde norm fazlası arkadaşlar da mevcut.

10. desertrose

Teşekkür ederim hasanemre hocam. Şansımıza nereler olacak bakalım

11. desertrose

Arkadaşlar Muğla için özür grubuna kimler başvurdu? Malum yarın okulları göreceğiz, Burada paylaşım yapsak puanlarımızı, nereleri tercih edeceğimizi. Ona göre bir çıkarım yapabiliriz.

12. desertrose

Muğla'da açılan veya açılması muhtemel okullar bunlarmış. Bilen arkadaşlar okullarla ilgili yorum yapabilir mi? Ya da buralarda çalışan arkadaşlar nereye isteyecekler?

Ekli Dosyalar:

13. desertrose

Kimse yok mu yardımcı olabilecek?

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal