müfettişin ilk sözüne bakın!!!

Kodla Büyü

selen-tec

Aktif Üye
bugün müfettiş geldi dostlar, ilk sözü "bt sınıfları bilgisayar dersleri için oluşturulmadı biliyorsunuz değil mi" oldu! her öğretmen burayı kullanıyor ve bakımını ben yapıyorum dedim, branşımızla ilgili tek söylediği bu oldu! teknoloji tasarım derslerine de ben giriyorum, bu ders için tam anlamıyla rehberlik etti, çok uğraş istedi falan filan...sıkıldım artık branşımdan :(

"Müfettişlik makamı da artislik için değil teftiş için oluşturuldu biliyorsunuz değil mi?" diyemedin mi?

selen-tec' Alıntı:
bugün müfettiş geldi dostlar, ilk sözü "bt sınıfları bilgisayar dersleri için oluşturulmadı biliyorsunuz değil mi" oldu!
engin bilgilerinizle beni aydınlattınız demekten başka bir söz geçmedi içimden

selen-tec' Alıntı:
bugün müfettiş geldi dostlar, ilk sözü "bt sınıfları bilgisayar dersleri için oluşturulmadı biliyorsunuz değil mi" oldu! her öğretmen burayı kullanıyor ve bakımını ben yapıyorum dedim, branşımızla ilgili tek söylediği bu oldu! teknoloji tasarım derslerine de ben giriyorum, bu ders için tam anlamıyla rehberlik etti, çok uğraş istedi falan filan...sıkıldım artık branşımdan :(

Böyle bir cümle kurmuşsa cevap vermeye bile değmeyecek biridir benim gözümde.. Hiç muhattap olmamaya çalışırdım.. Kimisi öğretmenler üzerinden ego tatmini yapıyor herşeyi ben bilirim havasında.. Ne kadar da kafanızı takmayın desem de insanın moralini bozuyorlar..

Müfettişlerler yeni adıyla Eğitim denetmenleri, işlerini çok iyi yaparlar bilirim. Hele rehberlikte üstlerine yoktur(!)

artık eğitim müfettişi de oldular ya... Hocam takma kafana bişey söyleyecekmiş oradan başlamış.

Okullara gelen bütün müfettişlere sitedeki raporların çıktısını bir dosya halinde verelim. herkes bunu yapsın bence.

Bana dün gelen müfettiş de formatör olmadığım halde; bütün yapması zorunlu olan şeylerden benim sorumlu olduğumu söyledi.Ama benim 22 saat dersim + sınıf öğretmenliğim+ kulüp çalışmam ve nöbetim var.Bu söylediklerinizi yapacak vaktim yok dedim.Galiba bu da benim sorunum çünkü yapmak zorundasın dedi:( Bunları yapmazsam bana bir yaptırımı acaba olur mu arkadaşlar?

selen-tec' Alıntı:

"Ben de tamirci olmak için okumadım EĞİTİM FAKÜLTESİNİ biliyorsunuz değil mi? " deseydiniz ya hocam. Ahh bana gelmez ki böyle müfettişler...

bilgisayarın b sini dahi bilmeyen insanların sözlerini ti ye almıyorum...

sizde almayın bence hocam

bilöğretmen79' Alıntı:
Bana dün gelen müfettiş de formatör olmadığım halde; bütün yapması zorunlu olan şeylerden benim sorumlu olduğumu söyledi.Ama benim 22 saat dersim + sınıf öğretmenliğim+ kulüp çalışmam ve nöbetim var.Bu söylediklerinizi yapacak vaktim yok dedim.Galiba bu da benim sorunum çünkü yapmak zorundasın dedi:( Bunları yapmazsam bana bir yaptırımı acaba olur mu arkadaşlar?

Ne yaptırımı olacak hocam. Zaten onların da artık yaptırımı olmadığı için, sorun bulma odaklı teftiş yapıyorlar. Benim ilk teftişimde müfettiş 2 dersime geldi. İlk dersin 2. yarısı geldi çocuklar uygulama yapıyorlar "neden bilgisayarlar açık" dedi. 2. ders ilk yarıda geldi projeksiyondan ders anlatıyorum bilgisayarlar kapalı "neden bilgisayarlar kapalı" dedi :D O zaman anlamıştım müfettişlerin psikopat olduğunu. 2. teftişim çok olumlu geçti, yarım saat övgü dinledim. Bu yıl yine bekliyoruz kendilerini ama artık hiiiiç takmıyorum kendilerini. Bunca sorunun içinde cinnet geçirmeye ramak kalmışken umarım damarıma basmaz yoksa kendimden korkmaya başladım...Hele ki "bilgisayarları tamir edeceeksin, internet kafecilik yapacaksın" gibi laflar da ederse valla bilmiyorum artık ne olur...

müfettişler geçen hafta bizdeydi diğer arkadaşların tüm dosyalarını didik didik eden müfettiş benim dosyalarıma bakma zahmetinde bile bulunmadı daha kötüsü ben yaptıklarımı anlattıktan bana bir tavsiyeniz bir diyeceğiniz var mı diye sorduğumda " zaten sizi Meb gözden çıkardı ne olacak sizin haliniz" dedi çıktı...

düdük formatörün görevleri diye bir resmi yazıyla dolaşıyor. O yazıda diyorki "yapılan her çalışma bakanlığa mail yoluyla bildirilir." o gün tamda norm fazlası olmuşum, bende düdüğe dedim ki ben norm fazlasıyım sen bundan bir haber ver. düdük sustu sadece.

bilöğretmen79' Alıntı:
hiç bir yaptırımı olmazz kii formatör bile olsan istersen bakım onarım tamirat bile yapmassın öğretmenlere eğtim materyali hazırlarken rehberlik edersin esas görevin odur. tamirat içinse bütün bozuk kasalara küçük arızalıdır etiketi ve arızanın ayrıntısını yazan bir kaç cümle yazıp idarenin odasına bırakırsın müsait bir zamanda teknik servise götürüp yaptırsınlar.

Geri