Müfettiş ders planı istedi!!

Kodla Büyü

jazemin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba, az önce dersime müfettiş geldi. (Rehberlik amaçlı, teftiş değil) Planlarıma baktı, kılavuz kitap olmadığı için ders planı hazırlaman lazım dedi. İçimi kararttı anlayacağınız. Merak ettim de hazırlayan ya da hazırlamaya zorlanan var mı aranızda?

Bize de gelecekmiş yakın zamanda. Ders planı nasıl bir şey ki? Nasıl hazırlanıyor?:( Ben yapmadım.

forumda var hocam aç örneklerini düzelt çıkar bi on on beş tane çok dert etme evraksa evrak

bizede okul müdürü sene başında demişti. Kılavuz kitabı olmayan hocalar günlük plan hazırlasınlar diye :(

bende de aynı muhabbet olmuştu. bende netden klavuz kitabın pdf sini indirdim. çıktı alıp spiral ile ciltlettim. günlük plan hazırlayana kadar sende bu yolu dene derim. pdf leri bulamazsan özelden yaz bilgisayarımda varsa yollarım.

2010 da meslek lisesine geçtim hocam. o yüzden içerik nedir ne değildir bir fikrim yok malesef

selcuk35' Alıntı:
2010 da meslek lisesine geçtim hocam. o yüzden içerik nedir ne değildir bir fikrim yok malesef
hocam ben tef çıkışlıyım liseye geçiş için neler gerekiyor özel mesajla iletir misiniz yada buradan da olur

bende gazi tef çıkışlıyım hocam. ilk atama ilköğretime çıkmıştı. bulunduğunuz ilde 3 yılı doldurduktan sonra tayin isteyebileceğiniz okul listesinden meslek lisesi tercih edip direk gidebilirsiniz. hiçbirşey gerekmiyor yani, sadece tercihlerde meslek lisesini tercih et :)

selcuk35' Alıntı:
bende gazi tef çıkışlıyım hocam. ilk atama ilköğretime çıkmıştı. bulunduğunuz ilde 3 yılı doldurduktan sonra tayin isteyebileceğiniz okul listesinden meslek lisesi tercih edip direk gidebilirsiniz. hiçbirşey gerekmiyor yani, sadece tercihlerde meslek lisesini tercih et :)

tamamdır :+1: çok teşekkür ederim

Ben kazanımları ve hedefleri eski kitaba göre yaptım zaten. Oradan alırım çıktıları gösteririm artık.

yesimk06' Alıntı:
plan yapmasak da eski kılavuz kitapları kullansak olmaz mı?

Teoride olmaz tabi örnek: birinde 2 ay programlama anlatıyorsun diğerinde 2 saat!

Ama planı kendimize yapmıyorsak zaman kaybı.benim her hafta e yapacağım ne örnekler kullanacağım neleri nasıl vereceğim kullanacağım siteler materyaller yazılı 2 sayfa toputopu.

Ama `olmaz olmaz deme olmaz olmaz bu dünyada` diyoruz. Müfettiş baktığında eski plan yeni plan anlar mı bilemiyorum. Öğretmen lerden bile yeni eski ayırtedemez çok arkadaş var. Ama en önemlisi program çerçeve yani çok esnek bir konu ile ilişkilendirilir tüm eski konular

valla ben bu müfettişleri anlamakta zorluk çekiyorum.
Bu kadar plan, kağıt parçalarını araştıracaklarına 1 saat ders anlatsınlar BT dersinde onlardan birşeyler öğrenelim.
Kısacası bana rehberliğe gelen müfettişin benden çok bilgi birikimi olması lazım, ama şu ana kadar gelenler sadece planlara bakıp, artislik yapmaktan başka birşey bildikleri yok maalesef...

Lafın kısası benden ne isterse istesinler yapmam valla.

karinca_52' Alıntı:
sende onlardan kitap isteseydin .....
İstedim tabi istemez olur muyum. Adam zaten bütün müfettişler gibi bizden bihaber. Yaşadığımız bütün sıkıntıları anlattım. Ders zorunlu olduğu halde nasıl olur da kitabı olmaz dedim . Kafasını salladı. O kadar çok söylendim ki ders planını da çekine çekine söyledi. Yani kılavuzu yoksa ders planı hazırlanmalı falan filan dedi.

aslında bizim yıllık planlarımız yeterince detaylı günlük plan hazırlasak daha ne eklenebilir bilemiyorum,
birde bir arkadaş günlük plan paylaşmış 3 haftalık sanırım incelediğimde yıllık plandan hiçbir farkı olmadığını gördüm bilmiyorum ne yapmak lazım? :shock:

Müdür benden de istedi günlük plan. Bu sene gelen müfettiş evrakçıymış. 3 tür zümre hazırlıyorum aldığım kararları beğenmiyor, tekrar tekrar hazırlıyrum, hiö içimden gelmiyor tabii!!! Sıkılıyorum bazen bu kadar evrakla uğraşmaktan!

yasarcan' Alıntı:
aslında bizim yıllık planlarımız yeterince detaylı günlük plan hazırlasak daha ne eklenebilir bilemiyorum,
birde bir arkadaş günlük plan paylaşmış 3 haftalık sanırım incelediğimde yıllık plandan hiçbir farkı olmadığını gördüm bilmiyorum ne yapmak lazım? :shock:
Günlük planın nasıl yapılacağı, hangi bölümlerden oluşacağı, planın özellikleri gibi konularda bilginiz olduğundan dolayı ; siz işlemiş olduğunuz bir ders için sonradan bir günlük plan yaparsanız yıllık plandan farklı olduğunu görebilirsiniz. Başkalarının paylaştığı günlük planların diğer başkalarının okuluna uyması bence pek olası değildir. 8) 8) 8)

Geri