Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Müdürün okulda BTR öğretmeni istemiyorum deme hakkı var mı?

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında RaFi55 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. RaFi55

RaFi55 Site Gezgini

Arkadaşlar Bolu M.E.M'in BTR ile ilgili yazısı okula yeni geldi.Müdür ısrarla bu yazı fatih projesi okullarını ilgilendiriyo diyor.Okulda bilgisayar sınıfı var diyorum,bilgisayar sınıfını kaldırdım diyor espri yaparak.Okulda BTR öğretmeni istememe gibi bir yetkisi yada hakkı var mı acaba?

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Boyut:
      214 KB
      Okunma:
      1.123
  2. xyuxexesx

xyuxexesx Aktif Üye

Hocam yazı açık ve net fatih projesi kapsamındaki okullar veya bünyesinde en az bir bilşim labaratuarı olan okullar diyor. Müdürün böyle bir hakkı yok bence ..

3. nefbote

nefbote Seçkin Üye Seçkin Üye

Müdürün böyle bir hakkı yok. zaten başvuru formunu doğrudan ilçe veya il memlere verebilirsiniz. Ama şunuda unutmamak gerekir öncelik Fatih projesinin olduğu okullar tercih edilecek eğer btr öğretmeni fazla gelirse o zaman ilköğretimler tercih edilecek.

4. RaFi55

RaFi55 Site Gezgini

ilk ve tek tercihim kendi okulum olursa ne olacak?

5. osbitos

osbitos Aktif Üye

müdür BT sınıfının işler durumda olmadığını beyan ederse yapacak bir şey yok... bizden Uşak'ta başvuru formuna "BT sınıfı işler durumdadır" ibaresinin yazılıp müdür tarafından imzalanmasını istediler. eğer müdür "benim BT sınıfım işler durumda değil" derse BT Rehberi görevlendirmezler...

6. osbitos

osbitos Aktif Üye

Başka okula görevlendirileceksiniz... Nasıl mı? :Mesela ilçede Fatih uygulanan tek okul var ve hiçbir BT öğretmeni tercih etmedi. Bu sefer tercihler iptal edilecek ve yeniden başvuru istenecek, ilk şart da Fatih uygulanan okul olmak zorunda olacak. Sonuçta da biri mutlaka oraya gidecek...

7. KöfteHoRr

KöfteHoRr Süper Üye Süper Üye

Fatih projesi kurulan okullara yeterince talep olursa sıkıntı olmaz, siz kendi okulunuza görevlendirilirsiniz. Ama Fatih projesi kurulan okullara yeterince talep olmaz ve o okullar boş kalırsa il mem ya yeniden talep alır ya da fatih projesi dışındaki hiçbir okula görevlendirme yapmaz.

8. foreverone

foreverone Üye

Müdürün istemiyorsa -böyle bir hakkı yok, istersen dilekçe ile durumu ilçeye yazabilirsin- sen de derslerin dışında okulda hiç bir şeyle ilgilenme. Derslerine gir işin bitince de git evine. Okul web sayfasına da bakmak durumunda değilsin Bilgisayar Formatörü ya da yeni adıyla Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni değilsen.

9. erakcora

erakcora Seçkin Üye Seçkin Üye

sopalık bir öküzcük daha.

10. grandmasterb

grandmasterb Seçkin Üye Seçkin Üye

bulunduğum ilçede de bir müdür,kendi okulunda bilişim öğretmeni var bunun yanında ikinci BT rehberi istiyorum diye yazı yazacaktı.(muhtemelen yazmıştır).
    ha adamın istiyorum diye yazı yazması yanlıştır veya uygun değildir.Ama düşünsenize üstteki de müdür benim bahsettiğim de...Müdür var müdür var.

neden istemiyor?Hakkınızı arayan bir tipsiniz sanırım.müdür beyin verdiği saçma bir görevi yapmadınız diye mi taktı?neden istmiyormuş?

11. RaFi55

RaFi55 Site Gezgini

bir şeye taktı ama ben de anlamadım hocam.

12. designbote

designbote Üye

refik eskişehirdede ilkokullara ve ortaokullara görevlendirmediler bizleri. fakat müdürlerede sen btr istiyormusun gibi bişey sormuyorlar. bence öncelikli olarak il veya ilçedeki FATİH projesi okullarına sonrasında ortaokul ve ilkokullara görevlendirilecek.

13. RaFi55

RaFi55 Site Gezgini

o zaman bu görev talep dilekçesini sadece kendi okulumu istiyorum diye doldurup göndereyim, görevlendirmezlerse de kendileri utansın.isteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü...

14. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Aynı okula 2 tane BT öğretmeni bile görevlendirilebiliyor. :)

15. kgunduz

kgunduz Seçkin Üye Seçkin Üye

DİLEKÇE VERİN İÇERİĞİNEDE
    "ÖKÜZZZ SEN VALİDEN ÜSTMÜSÜN DİYİP
    GEREĞİNİ SAYGILARIMLA ARZ EDERİM." DİYE YAZIP MÜDÜRE TESLİM EDİN.

16. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam okulunda kadronda kal. okulunun bir işiyle ilgilenme. isteğini diğer bir okula görev iste git btrehberliğini orada yap. okulunda da derse gir. olmazmı böyle. sen ful ek ders ücretini al. okulunuda müdürünüde salla gitsin. okulunda elbet bir sürü şey bozulacak.. sana çok ihtiyaç duyacaklar. hatta seneye dersini seçmezlerse daha iyi okuluna hiç uğramazsın. kadron orada durur. sen diğer bir okulda görev alır ek dersinide alırsın. müdürününde canı cehenneme dersin. okulunuda boşver. devletin sistemi bu ne yapacaksın başka..

17. adadeniz

adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

Mudurun hakki olani yazsam atilirim forumdan :)

18. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Olmaz mı var tabii, bir gün babası özel okul kurar da başına o yüce şahsı geçirirse olur.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal