Müdürün okulda BTR öğretmeni istemiyorum deme hakkı var mı?

Kodla Büyü

RaFi55

Site Gezgini
Arkadaşlar Bolu M.E.M'in BTR ile ilgili yazısı okula yeni geldi.Müdür ısrarla bu yazı fatih projesi okullarını ilgilendiriyo diyor.Okulda bilgisayar sınıfı var diyorum,bilgisayar sınıfını kaldırdım diyor espri yaparak.Okulda BTR öğretmeni istememe gibi bir yetkisi yada hakkı var mı acaba?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    214 KB · Görüntüleme: 1,127
Hocam yazı açık ve net fatih projesi kapsamındaki okullar veya bünyesinde en az bir bilşim labaratuarı olan okullar diyor. Müdürün böyle bir hakkı yok bence ..

Müdürün böyle bir hakkı yok. zaten başvuru formunu doğrudan ilçe veya il memlere verebilirsiniz. Ama şunuda unutmamak gerekir öncelik Fatih projesinin olduğu okullar tercih edilecek eğer btr öğretmeni fazla gelirse o zaman ilköğretimler tercih edilecek.

müdür BT sınıfının işler durumda olmadığını beyan ederse yapacak bir şey yok... bizden Uşak'ta başvuru formuna "BT sınıfı işler durumdadır" ibaresinin yazılıp müdür tarafından imzalanmasını istediler. eğer müdür "benim BT sınıfım işler durumda değil" derse BT Rehberi görevlendirmezler...

osbitos' Alıntı:
müdür BT sınıfının işler durumda olmadığını beyan ederse yapacak bir şey yok... bizden Uşak'ta başvuru formuna "BT sınıfı işler durumdadır" ibaresinin yazılıp müdür tarafından imzalanmasını istediler. eğer müdür "benim BT sınıfım işler durumda değil" derse BT Rehberi görevlendirmezler...

Başka okula görevlendirileceksiniz... Nasıl mı? :Mesela ilçede Fatih uygulanan tek okul var ve hiçbir BT öğretmeni tercih etmedi. Bu sefer tercihler iptal edilecek ve yeniden başvuru istenecek, ilk şart da Fatih uygulanan okul olmak zorunda olacak. Sonuçta da biri mutlaka oraya gidecek...

Fatih projesi kurulan okullara yeterince talep olursa sıkıntı olmaz, siz kendi okulunuza görevlendirilirsiniz. Ama Fatih projesi kurulan okullara yeterince talep olmaz ve o okullar boş kalırsa il mem ya yeniden talep alır ya da fatih projesi dışındaki hiçbir okula görevlendirme yapmaz.

RaFi55' Alıntı:
Arkadaşlar Bolu M.E.M'in BTR ile ilgili yazısı okula yeni geldi.Müdür ısrarla bu yazı fatih projesi okullarını ilgilendiriyo diyor.Okulda bilgisayar sınıfı var diyorum,bilgisayar sınıfını kaldırdım diyor espri yaparak.Okulda BTR öğretmeni istememe gibi bir yetkisi yada hakkı var mı acaba?

Müdürün istemiyorsa -böyle bir hakkı yok, istersen dilekçe ile durumu ilçeye yazabilirsin- sen de derslerin dışında okulda hiç bir şeyle ilgilenme. Derslerine gir işin bitince de git evine. Okul web sayfasına da bakmak durumunda değilsin Bilgisayar Formatörü ya da yeni adıyla Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni değilsen.

bulunduğum ilçede de bir müdür,kendi okulunda bilişim öğretmeni var bunun yanında ikinci BT rehberi istiyorum diye yazı yazacaktı.(muhtemelen yazmıştır).
ha adamın istiyorum diye yazı yazması yanlıştır veya uygun değildir.Ama düşünsenize üstteki de müdür benim bahsettiğim de...Müdür var müdür var.

neden istemiyor?Hakkınızı arayan bir tipsiniz sanırım.müdür beyin verdiği saçma bir görevi yapmadınız diye mi taktı?neden istmiyormuş?

refik eskişehirdede ilkokullara ve ortaokullara görevlendirmediler bizleri. fakat müdürlerede sen btr istiyormusun gibi bişey sormuyorlar. bence öncelikli olarak il veya ilçedeki FATİH projesi okullarına sonrasında ortaokul ve ilkokullara görevlendirilecek.

o zaman bu görev talep dilekçesini sadece kendi okulumu istiyorum diye doldurup göndereyim, görevlendirmezlerse de kendileri utansın.isteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü...

DİLEKÇE VERİN İÇERİĞİNEDE
"ÖKÜZZZ SEN VALİDEN ÜSTMÜSÜN DİYİP
GEREĞİNİ SAYGILARIMLA ARZ EDERİM." DİYE YAZIP MÜDÜRE TESLİM EDİN.

RaFi55' Alıntı:
bir şeye taktı ama ben de anlamadım hocam.

hocam okulunda kadronda kal. okulunun bir işiyle ilgilenme. isteğini diğer bir okula görev iste git btrehberliğini orada yap. okulunda da derse gir. olmazmı böyle. sen ful ek ders ücretini al. okulunuda müdürünüde salla gitsin. okulunda elbet bir sürü şey bozulacak.. sana çok ihtiyaç duyacaklar. hatta seneye dersini seçmezlerse daha iyi okuluna hiç uğramazsın. kadron orada durur. sen diğer bir okulda görev alır ek dersinide alırsın. müdürününde canı cehenneme dersin. okulunuda boşver. devletin sistemi bu ne yapacaksın başka..

RaFi55' Alıntı:

Olmaz mı var tabii, bir gün babası özel okul kurar da başına o yüce şahsı geçirirse olur.

Geri