Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Müdürle RESTLEŞTİM!!

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında specialist362 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

  1. specialist362

    specialist362 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Eylül 2009
    Mesajlar:
    565
    Beğeni:
    5
    Arkadaşlar ortaokulda çalışıyorum.. bt rehber öğretmen görevlendirmesiyle bir lisede görevlendirildim.

    Buna göre 2 gün okulumda derse girecem diğer 3 gün bt rehber öğretmeni olarak lisede çalışacam.Ancak okul müdürü "sen başka okulda görevlendirilmişsin" gerekçesiyle okuldaki 2 günüme nöbet yazmış.

    Başka müdür arkadaşlara durumu danıştım onlara göre "nöbet veremezmiş."

    Açık söyleyeyim formatörlüğe başvurmamın en önemli nedeni de bu nöbetten kurtulmaktı çünkü okul taşımalı ve nöbet görevi çok sıkıntılı

    Şimdi bununla ilgili bir yazı var mı ya da sizin okullarınızda durum nedir?Sonuca göre gidip müdüre diklenecem....Lütfen cevap bekliyorum
     
  2. xapex

    xapex Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    16 Eylül 2007
    Mesajlar:
    1.046
    Beğeni:
    16
    Re: Ynt: Müdürle RESTLEŞTİM!!Acil...

    Btr yazisinda acikca yazili hocam nöbet dahil ekstra bir gorev verilmez diye. Al koy masasina
     
  3. specialist362

    specialist362 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Eylül 2009
    Mesajlar:
    565
    Beğeni:
    5
    hocam onu söyledim ama diyor ki sen başka okulda görevlendirilmişsin.
     
  4. xtasy

    xtasy Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    26 Mayıs 2008
    Mesajlar:
    568
    Beğeni:
    2
    bu gibi durumlarda yapılacak tek şey vardır resmi olarak dilekçeyle durumu anlatmak. müdürün adı gibi biliyor sana nöbet veremeyeceğini. sen resmi olarak (evrak kayıda girecek şekilde) bir dilekçe ver. gerisini seyret
     
  5. adadeniz

    adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    9 Ekim 2010
    Mesajlar:
    3.034
    Beğeni:
    4
    artık böyle şeylere inan cevap veresim gelmiyor hocam...
    açık ve net yazıyor hocam maddede...

    T.C.
    MİLLİ EGİTİM BAKANLIGI
    Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
    Sayı : B.08.0.YET.0.10.04.00-903.99/ i bT S i
    Konu : Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi 28 /09/ 2012


    Öğretmen ve öğrencilerimize bilişim teknolojileri konusunda rehberlik yapacak öğretmenlerin aşağıda belirtilen esaslar doğrultusundagörevlendirilmeleri gerekmektedir;
    Madde 11. BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenlere Ek-1 'de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi de dahil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.
     
  6. adadeniz

    adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    9 Ekim 2010
    Mesajlar:
    3.034
    Beğeni:
    4
    daha da müdür konuşuyor ve siz mırın kırın ediyorsanız yapcak bişi yok tutun nöbetinizi napalım...
    hele bi nöbet tutmayın.
    müdür nöbete desin siz de tutmuyorum ne yapıyorsanız yapın razıyım deyin Allah aşkına
    bak bi ne yapıyor resmi olarak çok merak ediyoruz forumca...
     
  7. specialist362

    specialist362 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Eylül 2009
    Mesajlar:
    565
    Beğeni:
    5
    sayın hocam kalın harflerle yazmışsın o yazıyı yalayıp yuttum ama bizim müdürse şunu diyor "sen görevlendirildiğin okulda nöbet tutmazsın ama burada tutarsın."

    açıkçası adamın tarzı hoşuma gitmedi ve bugün o okulda yaptığım herşeyi yıktım resmen ki sene başından beri formatör gibi çalışıyordum.

    sinirden kendi yaptığım ethernet kablolarını bile söktüm.modemimi geri aldım.
     
  8. obsearchverim

    obsearchverim Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    22 Eylül 2012
    Mesajlar:
    446
    Beğeni:
    2
    Arkadaşlar sanırım arkadaşın durumu biraz farklı. Hangi il yapmış bu görevlendirmeyi bilmiyorum ama sen haftada 2 gün kendi okulunda bilgisayar öğretmeni, görevlendirildiğin okulda da 3 gün BT rehber öğretmenisin diye bir görevlendirme saçma olmuş. Müdür de sen haftanın 3 günü o okulda BT rehber öğretmenisin, burada haftanın 2 günü BT öğretmenisin diye nöbet yazıyor.

    Görevlendirme yanlış yapılmış. Sorun buradan çıkıyor benim anladığım kadarı ile.
     
  9. poyraz81

    poyraz81 Site Gezgini

    Kayıt:
    26 Şubat 2008
    Mesajlar:
    34
    Beğeni:
    0
    Sn. specialist362,
    BTR hizmet tanımında açıkça nöbet görevlerinin yapılmayacağı yazılmaktadır. Siz Fatih projesi olan bir okulda görevlendirildiniz muhtemelen. Dolayısı ile okulunuz ders programı hazırlarken BTR olarak haftalık ders programı hazırlamalı ve görevli olduğunuz okulda size kadrolu okulda girdiğiniz ders saatini düşerek 30 saate tamamlayacak ve BTR görevlendirmesi olarak Milli Eğitime yazı göndermelidir. Dolayısıyla her iki okulda da BTR olarak görevlendirlmiş olacaksınız. Bende branşı Bilişim Teknolojileri olan bir müdür yardımcısıyım. Hiçbir nöbet ve diğer görevler verilemez.

    Saygılar.
     
  10. specialist362

    specialist362 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    19 Eylül 2009
    Mesajlar:
    565
    Beğeni:
    5
    aynen bu şekilde hocam...ama mantıksal tutarsızlık var...kendi okulumda 6+4 ders programım....madem btr diye yazılacak ders programına 4 saatimin olduğu gün kalan 2 saati diğer okulda geçirmem gerektiğinden yine nöbet tutamayacağım.
     
  11. designbote

    designbote Üye

    Kayıt:
    3 Eylül 2008
    Mesajlar:
    1.188
    Beğeni:
    54
    hocam ders tamamlama olarak görevledditilsen tamam nöbeti kendi okulunda tutman gerekir fakat görevlendirmen BTR olarak yapıldıysa (ki öyle görünüyor.)
    BTR metnini ve nöbetle ilgili bölümü dilekçene ekliyorsun okula veriyorsun. olmadı mı ilçe milli eğitime veriyorsun, hatta direk il milli eğitime ver. Bizim ilde (eskişehirde ) bu durumun başımıza geleceğini bildiğimiz için başta durumu şube müdürlerine belirttik ve onlarda durumu iyi anladı son olarak herhangi bir nöbet, kulüp vb. görev verilmemesi için okullara yazı yazdı.
    Sen bu durumdan il mem i haber etmelisin.
     
  12. adadeniz

    adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    9 Ekim 2010
    Mesajlar:
    3.034
    Beğeni:
    4
    tutma hocam tutma yahuuu
    tutmuyorum de...
    savunma istesin ki isteyemez de apoletlerini sökerler adamın...
    tut ki gerizekalılık had safhaya cıktı savunma istedi senden
    yukarda yazdıgım maddeyi ekle savunmana ver...
    Cidden cok merak ediyorum hangi elementi uyduracak...
     
  13. kafkas

    kafkas Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    7 Eylül 2009
    Mesajlar:
    1.905
    Beğeni:
    8
    Hocam stres olma, dilekçeyi müdürüne ver güzelce anlat. Olmazsa bir üstü, Olmazsa bir üstü,Olmazsa bir üstü vsvsvs.

    Hiç morallerini bozma hocam.Yanlış hesap bağdattan döner.

    Selamlar
     
  14. tayinci42

    tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    26 Ağustos 2011
    Mesajlar:
    2.742
    Beğeni:
    0
    :+1: katılıyorum..

     
  15. 2011bilgisayar

    2011bilgisayar Aktif Üye

    Kayıt:
    21 Eylül 2011
    Mesajlar:
    205
    Beğeni:
    0
    hem öyle olsa dahı hocam birden fazla okulda çalışan kişilere hangı okulda daha fazla görevı varsa o okulda nöbet verılmesı lazım.btr oldugu ıçın gıttıgı okulda da verılemez.
     
  16. biltek2007

    biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    8 Haziran 2007
    Mesajlar:
    2.613
    Beğeni:
    3

    Hocam sizin yapmanız gereken İl eğiticisini arayıp bu konuyu anlatmak ve okula bu konuda e-posta göndermelerini istemek. Boşuna sinir buhranı geçirmişsiniz.

    Şu an iller BT öğretmenlerini okullarından edip kurulu düzenlerini bozmak istiyorlar. FAtih projesi adı altında az buçuk bir kurulu düzenimiz vardı, onu bozacaklar.

    Hesapların içinde hesaplar döner hocam. OKul idarenizle makul şekilde konuşup eski formatörlük görevlendirmesi gibi 6 aylık görevlendirme olduğunu gerekirse il Eğiticilerinden bilgi alabileceklerini tek farkın okuldaki derslerin aksamaması için diğer okula 3 gün gideceğinizi açıklamaktı.

    Okulunda kalmaya ısrarlı olan arkadaşların çoğu görevlendirme alamadı. Çoğu il Liseler dolmadıysa ortaokullara bu dönem kasıtlı görevlendirme yapmadılar. Kendi akıllarınca göz dağı vermeye çalışıyorlar.

    Arkadaşlar biz FAtihin Fedaileri değiliz. Gözünüzü açın da kendi ellerinizle Liselere görevlendirme istemeyin kadronuz orada değilse. Yoksa gittiğiniz okulda sizi tanımadıkları için ve dersiniz olmadığı için malesef görevinizi yapamayacaksınız.
     
  17. dorian

    dorian Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    8 Ekim 2007
    Mesajlar:
    371
    Beğeni:
    6
    Bu kadar kasma hayat böyle geçmez yaw rahat ol. Stres stres nereye kadar? :wink:
    Git rahat rahat sinirlenmeden kızmadan POSTANI KOY. YAPMIYORUM de bakalım naaapabilecek. Çok merak ettik forum olarak. :lol:
     
  18. serdemir

    serdemir Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    26 Şubat 2008
    Mesajlar:
    1.265
    Beğeni:
    8
    Ben de formatör gibi çalışıyorum şu ana kadar. 7 saat dersim 5 gündeydi. Bana da olur mu acaba aynısı? Olursa ben nöbeti kabul ederim ama o zaman okula öğretmen gibi gelir giderim. Farkeden birşey olmaz benim için. Ders-çay-tenefüs-nöbet bana uyar. bozulan bilgisayarlar-web sayfası-öğretmen pcleri, öğretmen istekleri-kablosuz internet sorunları-boş derse giriver hocam istekleri-fotokopi makinası..... liste uzar gider. Beni ilgilendirmez ozaman. Siz de olmadı bu yöntemi seçin hocam. Hem böyle yapın, hem de nöbet tutmayın. sarı zarf verirse yönetmeliği gösterirsiniz savunma olarak. Hem nöbeti tutmamış, hem de işleri yapmamış olursunuz. :mrgreen:. Sizi de kaybetmiş olur üstüne.
     
  19. duyu80

    duyu80 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    6 Aralık 2007
    Mesajlar:
    337
    Beğeni:
    0
    Restleştim diyor ama restleşmemiş ki..lütfen Restleş bir an önce sonra tartışalaım burda durumu.
     
  20. achillus

    achillus Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    20 Mart 2008
    Mesajlar:
    565
    Beğeni:
    0
    İlk önce oğlum bak git de baktın gitmiyor; ağzını burnunu kır hocam o müdürün.Sonra gel forumda yaz müdürün kafasından nasıl pekmez akttığını :puhaha:
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal