Müdür yardımcılığı

Kodla Büyü

ortega41

Site Gezgini
Arkadaşlar müdür yardımcılığına başvursak ilkokul ,ortaokul,Anadolu lisesei,Fen lisesi bunların hangisini yazabiliyoruz.Ben Tef mezunuyum meslek lisesinden başka nereleri yazabiliyoruz şimdiden teşekkürler.

seneye bende yazmayı düşünüyorum istediğimiz okulu yazabiliyormuyuz evet

derse girebildiğimiz her okulu yazabilirsiniz. İlkokul olmaz, bote için ortaokul ve anadolu liseleri, tef için ortaokul, anadolu ve meslek liseleri oluyor. Fen liseleri proje oldugu için ayrı bir atama şekli var bilfiğim kadarıyla.

arkadaşlar öneriyor musunuz idarecilik?
Okullar harici halk eğitim ve öğretmenevi nasıldır?

arkadaşlar öneriyor musunuz idarecilik?
Okullar harici halk eğitim ve öğretmenevi nasıldır?
H0cam önermiyorum. Halk eğitim çok yoğun. Diğer okullarda ise Formatörlüğü mumla aratıyor mesai saatiniz yok. Birkaç müdür yardımcısının olduğu okulda yapılabilir. Öğretmenlikteki gibi okuldan çıktım işim bitti gibi olmuyor evde de bazen okul işleri peşinizi bırakmıyor. İdarecilik göründüğü gibi değil. Zaten idareci arkadaşların branşına bakarsanız ek ders sıkıntısı çeken öğretmenlerden oluşuyor bizim öyle bir derdimiz olmadığı için rehber öğretmenler gibi idareciliği en son yapması gereken branşız bence. Tabi idareciliği gönül işi olarak yapacak arkadaşları istisna tutuyorum.

Hocam müdür yardımcılığı akıl kârı değil bence . Görevlendirme müdür yardımcısı olarak çalışabilirsiniz. Ancak kadrolu olarak atanırsanız ve olası bir istifa durumunda çalıştığınız kurumda norm kadro varsa orada kalabilirsiniz ancak norm yoksa depoya düşersiniz. Sonrasında bir sürü sıkıntı. Ayrıca sorumluluğu fazla, müdürün tavrı çok önemli. Birde bilişim olduğu için branşınız birden fazla müdür yardımcısı olsa da en çok iş yapan siz olursunuz. Benim düşüncelerim bu şekilde hayırlısı olsun yinede.

Hocam ben müdür yardımcısıyım, kendi mahallemdeki okula gelmek için müdür yardımcısı oldum. Arkadaşların söylediklerine katılıyorum. Yapılacak iş değil, istediğim yerlerde kadro olsa bir an durmam istifa ederim. Ama ilçede yer yok, norm fazlası olursam durum karışık idare ediyorum. Müdürüm 5 dk nın hesabını yapan bir müdür. Bilişimci olunca tüm işler size yaptırılmaya çalışılıyor. Yapmayınca gönül koyuluyor vs vs.. derdi çok, karı ise bilişim kursu açarak ek dersi yüksek almak, bazı okullarda idare bilişim kurslarını açtırmıyor. Eski okulumda müdürüm on numara adamdı açtırmıştı, burada da zar zor uğraşa uğraşa açtırdım, açtım (tüm kurs düzenlemelerini üzerime alarak) devam ediyorum. Bir yandan da ilçede rahat edebileceğim kadro araştırıyorum.

4 senedir müdür yard. yapıyorum, baska bir okulda bir 4 sene daha yapacağız gibi görünüyor, sıkıntı çekmiyorum, çok buyuk zevkle de yaptıgım söylenemez ama BT ci müdürlerin artması gerekiyor diye düşünüyorum:)

Sonuçta pek çoğumuz btr olduğumuz için idareye yakın çalışıyoruz. Artık kesin olarak anladım ki benden idareci olmaz. Tamam belki idareci arkadaşlar çoğu zaman aralarında paslaşıyorlar,erken çıkabiliyorlar birbirlerini idare edebiliyorlar ama bazende akşam 10 a kadar okulda kalabiliyorlar. Hayatları okuldan ibaret,kendi evlerinden çok okulun ihtiyaçlarını okulun işlerini düşünüyorlar ister istemez. Yani demem o ki karakteriniz bence idarecilikte çok önemli. Vurdumduymaz,insan ilişkileri iyi olan idareci arkadaşlar çok çalışmıyor. Daha çok içine kapnık,sosyal yönü zayıf olan arkadaşları çok çalıştırıyorlar,bütün iş onlara kalıyor. Ha bir de biz bilgisayarcı olunca iyice çökerler tepemize o ayrı. Bence btr olmak eksikliklerine,yanlışlıklarına,mevzuatındaki boşluklara rağmen büyük nimet. Btr den şaşmayın.Yetmez ama evet

i
Sonuçta pek çoğumuz btr olduğumuz için idareye yakın çalışıyoruz. Artık kesin olarak anladım ki benden idareci olmaz. Tamam belki idareci arkadaşlar çoğu zaman aralarında paslaşıyorlar,erken çıkabiliyorlar birbirlerini idare edebiliyorlar ama bazende akşam 10 a kadar okulda kalabiliyorlar. Hayatları okuldan ibaret,kendi evlerinden çok okulun ihtiyaçlarını okulun işlerini düşünüyorlar ister istemez. Yani demem o ki karakteriniz bence idarecilikte çok önemli. Vurdumduymaz,insan ilişkileri iyi olan idareci arkadaşlar çok çalışmıyor. Daha çok içine kapnık,sosyal yönü zayıf olan arkadaşları çok çalıştırıyorlar,bütün iş onlara kalıyor. Ha bir de biz bilgisayarcı olunca iyice çökerler tepemize o ayrı. Bence btr olmak eksikliklerine,yanlışlıklarına,mevzuatındaki boşluklara rağmen büyük nimet. Btr den şaşmayın.Yetmez ama evet
idareci misiniz hocam yoksa btr den dolayı idarecileri mi gözlemlediniz sadece

Benimkisi gözlem hocam. Yalnız bir gözlemim daha var kafanızı iyice karıştırmak gibi olmasın idareciliğe başlayan,onun tadını alan da bırakamıyor. Benim etrafımda çoğu kişi bu şekilde. Yani önce başlarken ayakları geri duruyor insanın ama başladıktan sonra da çok büyük bir yüzde idareci olarak devam etmek istiyor. Birkaç istisna dışında tabi

Bulaşırsanız bir daha bırakamıyorsunuz aynen öyle.
Sürekli çok çalıştığınızdan şikayet ediyorsunuz fakat bırakamıyorsunuz.
Kişiliğiniz ilgili biraz da...
7 yıldır müdür yardımcısı normu 1 olan ortaokulda müdür yardımcısıyım. Sınava girdim ve eylülde okul müdürlüğü nasip olursa düşünüyorum.

üç yıl müdür yardımcılığı iki yıl müdürlük yaptım. İşimi yaparım gerisine karışmam biri için değil idarecilik. Yukarıda dendiği gibi işler mesai saati ile sınırlı kalmıyor. Aklı okulda olmayan kişiler için psikolojik olarak da bir süre sonra yıpratıcı olabiliyor. Ama diğer yandan öğrenciler ile alakalı aklınızdaki çok daha büyük işleri planlayıp uygulayabiliyorsunuz. Ben Türkiye'nin %1 lik dilimde öğrenci alan okulunda öğretmenlik yaparken mesleki tatmin problemi yaşarken, mahalle okulu tabir edilecek yerde mutlu olarak çalışabiliyorum. Çünkü okulla ilgili hayaller kurup bunları uygulama olanağı buluyorum. İşin özü kişisel tatmin meselesi. Öğrenciye direk dokunmayı sevenler veya -istemeyerekte olsa söylüyorum- "ayın onbeşinde maaşıma bakarım, gerisini sallarım" diyenler için değil. Biraz daha analiz, plan, süreç, sonuç odaklı çalışmayı sevenler için uygun.

Bu arada özellikle müdür yardımcılığında branşımızın excel kullanma hızında değil, algoritmik düşünme tarzımızdan dolayı idarecilikte bir kaç adım önde olduğunu söylemem gerek. Eski kafa müdürlerde bile "bilgisayarcı müdür yardımcısı"na güvenirsin imajı oturmuş durumda.

Yaklaşık 6 aydır bilim sanat merkezinde görevlendirme olarak müdür yardımcılığı yapıyorum,bence diğer arkadaşların dediği gibi ek ders sıkıntısı yaşayan yada öğretmenliğe ısınamamış arkadaşların yaptığı bir iş öğretmenken duyduğum huzuru ve aldığım hazzı hiç bir zaman idarecilikte almadım adeta kendi işlerini bırakıp herkes için koşturuyorsun ama herkes işini gördürünceye kadar,işini görmezsen senden kötüsü yok.Herkese iyi ve güler yüzlü olmak zorundasın.Eski günlerimi,Derslerimi ve öğrencilerimi şimdiden özledim,görevlendirmem bir an önce bitse diye bekliyorum.

elime geçen ilk fırsatta idareci oldum. 3 yıl öğretmenlik 3 yıl müdür yardımcılığı iki yıllık müdürüm. idarecilik zor iştir. ama bizim ders okulda önemsenmeyen bir ders ve zaten idarenin bir sürü işini yapıyoruz. o yüzden çık çalışıyorum ama kafam da rahat. bu sene ders ne olacak müdür bana ders verecekmi sıkıntım yok. okuluma bi sistem kurdum ve sistemde oturdu. dersimiz düzelmedikçe öğretmenliğe de dönmeyi düşünmüyorum

üç yıl müdür yardımcılığı iki yıl müdürlük yaptım. İşimi yaparım gerisine karışmam biri için değil idarecilik. Yukarıda dendiği gibi işler mesai saati ile sınırlı kalmıyor. Aklı okulda olmayan kişiler için psikolojik olarak da bir süre sonra yıpratıcı olabiliyor. Ama diğer yandan öğrenciler ile alakalı aklınızdaki çok daha büyük işleri planlayıp uygulayabiliyorsunuz. Ben Türkiye'nin %1 lik dilimde öğrenci alan okulunda öğretmenlik yaparken mesleki tatmin problemi yaşarken, mahalle okulu tabir edilecek yerde mutlu olarak çalışabiliyorum. Çünkü okulla ilgili hayaller kurup bunları uygulama olanağı buluyorum. İşin özü kişisel tatmin meselesi. Öğrenciye direk dokunmayı sevenler veya -istemeyerekte olsa söylüyorum- "ayın onbeşinde maaşıma bakarım, gerisini sallarım" diyenler için değil. Biraz daha analiz, plan, süreç, sonuç odaklı çalışmayı sevenler için uygun.

Bu arada özellikle müdür yardımcılığında branşımızın excel kullanma hızında değil, algoritmik düşünme tarzımızdan dolayı idarecilikte bir kaç adım önde olduğunu söylemem gerek. Eski kafa müdürlerde bile "bilgisayarcı müdür yardımcısı"na güvenirsin imajı oturmuş durumda.

Harfiyen katılıyor, altına imzamı atıyorum.
Bu görev ek ders veya saatlere göre çalışılacak bir görev değil.
İlke, ideal ve hayal işi.
Müdür yardımcılığı angarya ama müdürlük tam bir vizyon işi.
1 yıl müdürlük yaptım aldığım o hazzı ne öğretmenlikten ne de müdür yardımcılığından almadım.
Yapabilen için müdürlük meslek doyumudur yapamayan zaten hiç denememeli yoksa okullar zarar görüyor.

Müdür yardımcılığı zor iş. Tamam btr olarak idareye bir çok konuda yardım ediyoruz ama bizim bir ihtiyacımız olunca idare bu yardımları göz önünde bulunduruyor.

Fakat bir de şöyle bir durum var artık istediğimiz yerde öğretmenlik yapmak zor kadrolar çok hızlı bir şekilde doluyor. Bundan sonra yer değiştirmek istediğimizde idareciliğe geçmekten başka çaremiz kalmayacak gibi görünüyor.

3 sene önce aynı ilde çocuğun bakımına yardım etsin diye kaynanamın bulunduğu ilçeye tayin istedik geldik. Şimdi il içi il dışı tayinlere bakıyorum kendi ilçemde açık okul yok. Bir tek bilim sanat merkezi var. Kendi evim var o tarafta ama burda kirada kalıyorum. Seneye veya sonraki sene mecburen müdür yardımcısı sınavlarına girip o şekilde yer değişikliği yapacağım.

Norm fazlası olmuşsunuzdur, ek dersiniz düşüktür maddi kaygınız vardır, derslere girmekten sıkılmış ve farklı bir kariyer planı yapıyorsunuzdur, hatır gönül geçici görevlendirmeyle yapmak zorunda kalırsınız gibi sebeplerle yapılabilir, bilmem başka neden yapılır. Artıları sağa eksileri sola yazık karşılaştırmak lazım.

Geri