MÜDÜR UYARI CEZASI VERDİ ŞİMDİ NE YAPMALIYIM

Kodla Büyü
Sevgili arkadaşlar Genc öğretmen arkadaşımızın durumu tam nedir bilmiyorum ama
Belki haksızlığa uğramıştır belki bir yanlış anlaşılma var ama durum gösteriyorki resmi hiç bir özelliği olmayan bir ikaz yazısı vermiş sevgili genç arakadaşıma . Kamu kurumlarında her iş yazılı kurallara göre olmaz ; önemli olan karşılıklı anlayış hoşgörüdür.Herkes karşısındakinde hata aradıktan sonra bulur bu işin kolaycılığıdır .zor olan ise karşılıklı analayış,herkesin eksiklerini gidermeye çalışması karşısındakini anlamaya çalışması iyiniyetle sorunları çözmeye çalışmasıdır. Unutmayalım ki tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.
Gün olur zorunlu olmadığımız halde gece gündüz cumartesi pazar çalışırız gün olur idarecimizden anlayış bekleriz bazı konularda ; amaç öğrencilerimize çevremize ve kendimize faydalı olmamaızdır o yüzden zorlaştırmadan kolaylaştırarak yaparsak eylemlerimizi sonunda biz mutlu oluruz.TEŞEKÜRLER
Not:Çalıştığım kurumdaki görevim idarecilik değil.

Kardeş senden savunma isterlerse eğer savunmanda muhakkak müdürü de zan altında bırakacak bir savunma yap. Daha önce bir arkadaşın başına gelmişti böyle bir olay o da müdürü de suçlamıştı savunmasında ve işlem yapamadılar hakkında.

hocam en güzeline kara vermişsin zaten. bu zamana kadar öğrendiğim en iyi şey bilmeyeni oynamanın yararlı bi şey olduğudur(her ne kadar becerememsem de... :( ) sen böyle devam bence. fazla da sallamaya gerek yok idareci kısmını. işe he deyip geçiceksin. onların bize yaptığı gibi...
kolay gelsin... :)

bu işe yeni başlayan arkadaşlar. birbirinize destek olun stajyerlikte en çok ezilenlerden biriyim. sonra mevzuatı öğrendim müsür birşey deyince cevabını veriyorum. yukarda hacker kardeşin yazdıklarına aynen katılıyorum. yürekli olun ve mevzuatı öğrenin siz stejyersiniz kimse birşey yapamaz.

Arkadaşların dediği gibi Stajjerin dokunulmazlığı vardır. Stajerliğimi kaldirmaz diyede korkma sen müfettişlerden iyi not almaya bak gerisi hikaye. Müfettiş 60 ve üstünü verdimi müdüre p... yemek düşer. Yalnız Formatörün 6-10 saat derse girmesi gerekir unutma ve mesai 8-5 bunlara riayet et. bir iş verildiğinde de hemen yapma 1 saatlik işi 1 günde 1 günlük işi 3 günde bitir kendini ağırdan sat ve her şeyi biliyorum deme. birisi bir iş istediğinde de diğer öğretmenlerden onlarıda yanına otuurt böylemi olacak öylemi olacak diyerek uzat onlarıda bir yere gönderme ve bırakma. bıktırma takdiği uygula

esyav' Alıntı:
Kardeş senden savunma isterlerse eğer savunmanda muhakkak müdürü de zan altında bırakacak bir savunma yap. Daha önce bir arkadaşın başına gelmişti böyle bir olay o da müdürü de suçlamıştı savunmasında ve işlem yapamadılar hakkında.

Evet haklısın hocam bu şekilde bir savunma yapmak gerekiyor.Yanlız olayın oluş zamanı baya eski.Artık bu ve bunun gibi olaylarda yapılır.

FORMATORLUK YAZISINA GÖRE 6 VEYA 10 SAAT DERSE GİRME ZORUNLULUGUMUZ VAR. BUNUN DIŞINDA HİÇBİR GÜC SENİ DERSE GİRMEK İÇİN ZORLAYAMAZ

(ama yinede okuldaki tüm bilgisayar derslerine giriyorum 21 saat)

bu arada stajer öğretmene idari ceza veya uyarı veremezler. ama 1 sene sonra ugrasabilirler :(
diğer öğretmenlerede yardım etmen zorunlu degil. sadece insanlık namına yapıyoruz...

yinede tavsiyem iyiliği elden bırakma. hakkını yedirme ama üzerine düşenide fazlasıyla yap..
cunku bunlar tüm formatorlerde yasana sorunlar :(

Hocam geçmiş olsun

hocam ben de formatörlüğe başvurdum yazım ilçeden de cıktı okula ulaşmadı ama bu konu ile ilgili baya araştırdım. formatörün görevi sabah 8 akşam 5 e kadar sürüyor ama bu görevin içinde öğretmenlere bilgisayar konusunda yardımcı olmanız yok yani mp3 sinevizyon gibi. sadece öğretmenlere yönelik yılda bir yada iki kez kurs vermek gibi bi göreviniz var. okulda öğrencilere karşı göreviniz ise bt sınıfını gerektiği zaman mesai saatlerinde ve cok nadiren kurs vb gibi durumlarda mesai saatleri dışında kullandırtmak. yani sinevizyonmuş programlarda görevmiş o tur bi göreviniz yok.

fakaaaaat okula kazara zamanında gitmezseniz yada oldu bikaç kere erken cıktıysanız bunu size koz olarak kullanıp iş yaptırabilirler. zamanında gidip gelirsiniz bunu da bir tutanak yada çizelgeyle belgelersiniz. sonrası sizin işiniz değil.

iyi çalışmalar..

merhaba dertli arkadaş
bende yıllarca müdürlük yaptım
1.okul müdürün dilekçeyi düzgün yazamamaış .bu acı bir durum .......
2.Stajyersin sana ceza veremez .......ama ceza verme gerekçesini saklı tutup stajyerlik kalktından sonra ceza işlemi uygulayabilir .ama o kadarını bilmiyordur kesin......
3.Stajyerliğinin kaldırılmamsı için çok ciddi bir suç işlemen ve müdüründe bunu belgelerle ispatlaması gerekir
4.Maalese hala bu tarzda dinozor tarzda çalışan müdürlerimiz var... bu durumda üzücü bir durum ......eğitim öğretime ne katabilirler diye kara kara düşünmeden edemiyorum
5.Korkma .....Haklarını ve sorumluluklarını bildikten sonra bişi olmaz yanii
6.Sıkıntı yaşarsan Müfettişlerle görüş derim ben sana

Allah kolaylık versin kardeşim onlar san muhtaç hiç merak etme. Stajersin hiç bir şey yapamazlar

hocam aday öğretmene ceza verilemez ki
kanun bilmiyorsun temel ve hazırlayıcı eğitimi almamışsın alsan bile uygulamada eksikliğin var bence hemen milli eğitime şikayet dilekçesi yaz okul yönetimi hakkında usulsüz olarak ceza verildiği ve henüz stajyer olan bir öğretmenin öğretmenlikten bu yolla soğutulmaya çalışıldığı hakkında...
eşimin okulunda da farklı nedenden aday durumda olan eşime ceza verdiler ben hemen itiraz edip eşime yukarıdaki gibi bi dilekçe yazdırdım baya da etkili oldu
özellikle ilköğretim müfettişleri aday öğretmenlere bodoslama dalan yöneticiler hakkında öğretmenlikten soğutmaktan dolayı işlem yapmaktan geri durmuyolar
bi de görevlerinizi bakanlık onayındaki haliyle çıktı alıp dosyanıza kouyn birisi bişey istediği zaman listeye bakın görev icabıysa yapın ama o zamanda yazıyla isteyip bu yazıyı müdürden onaylatmasını isteyin, bunu yapmazlarsa siz de onların istediklerini yapmazsınız

Hocam sen daha stajersin senin dalkavuk müdürün seni eğitmesi idare etmesi gerek kardeşim.Bu ne daha dakkika bir gol bir...Olurmu ?Bunları başımıza müdür yapıyolar işte insaanı öğretmenlikten soğutuyolar.Sen işine gücüne bak.Kaytarmalarda oynama.Zaten stajer oldundan sanda bişicik yapamaz.Bundan sonra görevlerini resmiyete dökmeye çalış.Çünkü memuriyette yazıların önemi büyük.NAsıl alışırsan öyle gider.Ondan..Yapsa yapsa en büyük stajerliğini kaldırmaz ama bunuda yapamaz çünkü müdürede böyle durumda soruşturma açılır...BOşverrrr.Bunlardan çok var .. 8)

Değerli Arkadaşlar İyiki Sizler Varsınız Hiç Bir Zaman Yanlız Bırakmadınız. Müdürle Aramız idare eder. Stajerlik yüzündan askere bile gitmedim. Müdür tavrımı çok iyi anladı. Artık 08:00 - 17:00 arası okulda çalışıyorum 17:00 sonra okul adına hiç bir şey yapmıyorum. Önceden yaptığım işlerde her zaman en iyisini yapıyım diye gecemi gündüzüme katıp çalışyordum şimdi ise idare eder bir şey yapıyorum bu uyarı cezası bana MEB nasıl çalışılacağını iyi öğretti.

İşin üzücü yanı elektronik herşeyden anlıyormuş gibi bize davranıyorlar ve ne olursa olsun yapmalıyız gibi bir durum ortaya çıkıyor... İLk başlaığım da her işe koştum onu bunu yapayım ama kimse memnun olmuyor... Sen yapıyorsun yine bozuluyor yine yapılması gerekiyor.... İkinciye yapmazsan ktü oluyorsun :eek: Bi arkadaşın da dediği gibi, tamam diyeceksin, ister yapma istrersen az sürecek işi bile uzat.... ben artık öle yapmaya başladım ama yapmama gibi bir alışkanlık yapma ki genel bi cephe oluşamısn karşında:) Güler yüzlü ve politik ol, kendini de yorma....

hOCAM YÖNETMELİKTE FORMATÖR ÖĞRETMENİN GÖREVLERİNİN YER ALDIĞI Bİ BÖLÜM VAR ORAYI OKU VE SAVUNMA YAZ HİÇBİŞEY OLMAZZ

arkadaşım bunlar bir kaç işgüzar adamın işleri. bence hiç canın sıkma ama ben senin yerin olsam saatinde gelir saatinde giderim formatör öğretmenin yapacağı işler belli çıkart onu dosyana koy. ama müdürne bana işleri yazılı olarak verin şekilde deme çünkü daha yolun başındasın eğer inatlaşma dercesine gireceksen her şeyi eksiksiz ve noksan yap ki söz söyleyen onlar değilk sen olasın... 1 kaç sene geçsin sanda kimse bu şekilde bir şey yapamaz. benimde okul müdürüm le ve müdür yardımcımla aram yok olmaması içinde uğraşıyom ama işlerimi zamanında ve eksiksiz yapmaya özen gösteriyom. birde her aman için çok çalışıyormuş yorulluyormuş havası vermen gerek insanlar başka türlü iş yaptığına inanmıyor bende bu konuda sıkıntılıyım ama bunun reklamını yapman lazım... o uyarı yazısından bir şey olmaz kafanı yorma iyi çalışmalar....

hocam aynen katılıyorum söylenenlere sana soruşturma açamazlar ancak seni yetiştirebilir yani rehberlik yapabilirler. sana bir tavsiye kendini ezdirme... işin olanı yappp işin olmayanıııııda yapma..... sen geri adım atarsan üzerine gelirler... haberin olsunn. zaten bu idarecilik böyle... yaptırabildiklerine yaptırırlarr... gereken yönetmeliklere uyy ve bunları belgelendirmeye çalışşş. gerisi rahat

Hocam yapmıyorum deme. Her söyleneni yap ama işin olanı adam gibi yap gerisini sallama yap. örnek mp3 cd si doldurmak ise doldur ama dinlediği zaman ızdırap çeksin.

Arkadaşım Allah yardımcın olsun. çoğu idareci kanun ve yönetmelikleri bilmeden kafasına göre ve ezberden konuşur. ben 3 yıldır formatör öğretmen olayım da biraz rahatlayım hem ful ek ders alırım deyip durdum. bu sene formatör oldum da ne oldu. 28 saat ders verdiler. bi de yüksek lisansa kabul edildim gün boşaltayım da derse gideyim derken formatör öğretmen olunca işler iyice çorba oldu. bu mesele ile ilgili yönetmelikleri tarayıp duruyorum başka çare bilmiyorum. ama sana şunu söyleyim arkadaşların dediği gibi bi b.. yapamaz

okul müdürünle iyi geçin onun verdiği işleri elinden geldiği kadar yap arkadaşım gerisinin önemli olmadığını göreceksin sadece bilmediklerine bilmiyorum de yeter :)

okul müdürünle iyi geçin onun verdiği işleri elinden geldiği kadar yap arkadaşım gerisinin önemli olmadığını göreceksin sadece bilmediklerine bilmiyorum de yeter :)

Yaw arkadaşlar bu anlattıklarınıza şaşıyorum. Biz olayı tek taraflı dinleyip asıp kesiyoruz. Hiç karşı tarafı dinledk mi? Yani herşey yazılı kanun, yönemelik,vs. ile olmuyor önemli olan insani ilişkiler. Biz fakülteleri insanları yönetmek için okuduk. İdareci nekadar kötü olursa olsun muhakkak hassas bir tarafı vardır. Ne derler her insanın bir fiyatı vardır. Bu fiyat illa maddi anlaşılmamalı. Din, dil, sanat, oyun, takım, vesaire vesair. Bul kardeşim adamın hassas noktasını işle ondan sonra adamı.
Bu yaptıklarına on yıl sonra çok pişman olursun. Gaza gelme Zararı sen görürsün. Üç günlük dünyada güzel güzel yaşamak varken niye kendini yıpratasın.
Ama illa ben uğraşmak istiyorum diyorsan; kazancını ve kayıplarını hesapla kanun ve yönetmelikler senden taraf. Karşı tarafı idareciliğinden edersin. Bunda senin haklı olman önemli değil onu müdürlükten edip kendileri geçmek isteyen o kadar çok insan var ki sana iş düşürmezler merak etme.
Allah sana sabır versin.

Değerli meslektaşım...
Bence yapacağın ilk iş görev tanımını belirten bir yazı istemen olmalı... Eğer bu yazıya kendi şahsi işlerini yazabiliyorlarsa bu senin görevin demektir. Yazamayacaklarına göre tebliğ edilmeyen görevi yapma zorunluluğun yoktur. Ancak sana tavsiyem görev ve sorumluluklarını incelemen ve bu doğrultuda hareket etmendir. İyi çalışmalar dilerim.

Arkadaşım sen iyi geçinmeye çalış çünkü stajersin müdür isterse seni idari hizmetlere çeker ve belki de ek ders bile vermeyebilir. Bende zorlu bir stajerlik dönemi geçirdim. Özellikle bölüm şefiyle. Sineye çektik, yutkunmasını bildik. Bu yıl stajerliğimiz kalktı ben Şefe ve müdüre dişimi gösterdim. Şefle kavga ettim artık konuşmuyoruz ve o kadar rahatım ki anlatamam. Bazı insanlar kavgadan döğüşden anlıyor. Ama bunları stajerliğimin kalktığı yazısı geldikten sonra yaptım. Herzaman iyi niyet sonuç vermiyor, bazen dişimizi göstermek gerekiyor. Çünkü hiç bir idareci altında sorunlu bir çalışan istemez.

Hocam gerçekten çok üzüldüm.Yalnız merak ettiğim bi konu var bende stajerim ve müd yard.mıza sorduğumda siz stajersiniz formatör olamazsınız dedi..Okulumuzda 3 bilgisayarcıyız (2 kadro 1 ücretli) ama formatör yok. Siz stajerken nasıl formatör olabildiniz? Bide hocam formatörlüğün artıları ve eksileri nelerdir? tavsiye eder misiniz?

bridget' Alıntı:
Hocam gerçekten çok üzüldüm.Yalnız merak ettiğim bi konu var bende stajerim ve müd yard.mıza sorduğumda siz stajersiniz formatör olamazsınız dedi..Okulumuzda 3 bilgisayarcıyız (2 kadro 1 ücretli) ama formatör yok. Siz stajerken nasıl formatör olabildiniz? Bide hocam formatörlüğün artıları ve eksileri nelerdir? tavsiye eder misiniz?

hocam stajer formatör olamaz diye hiç bir yerde yazmıyor. müd. yrd keyfiyen böyle birşey yapmış. sorarsanız size böyle bir yazı gösteremiyecektir stajerlerin formatör olamaması ile ilgili.

artıları: Müd. Yrd. Ek ders alırsınız (18 saat), 6-10 saat derse girerseniz sonrasına girmezsiniz. okulunuzda Hizmet içi kurs açabilirsiniz.

Eksileri: 8-5 mesai, okulun bütün bilgisayarla ilgili idari ve idare dışı işler, web sayfası tasarımı gibi

Hocam formatörleri müdürler belirlemez il formatörü liste hazırlayıp milli eğitim müdürüne gönderir o da imzalayıp valiye (kaymakam) gönderir. o da imzalarsa görevlendirme yazınız okula gelir. müdür (müd. yrd.) valiye gücü yetecekse imzalamasın da görelim. 2 kadrolu varsa hizmetiçi eğitim faaliyeti olana hak tanınır. hizmetiçi faaliyetler aynı ise kıdemi düşük olana (az görev yapmış) hak tanınır. Stajyerler formatör olabilir. Yönetmelikte stajyer kelimesi geçmemektedir.

Seizma hocam müdür soruşturma falan açamaz senin hakkında. Çünkü sen stajyersin. Ama senin hakkında 1 yıldan sonra sicil puanı verecek.Eğer sicil puanıyla işin yoksa istediğini yap. Müdürlerin öğretmen üzerindeki tek etkisi sicil puanıdır arkadaşlar. Başka bişi yapazmalar. Ama müdür 8-17 arası çalışmanızı isteyebilir. Çalışma saatleriniz müdüre bağlı. Benim müdürüm 9-15 istedi saolsun. :alkis: :alkis:

hocam merak etme stajyer öğretmene hiç bişey yapamazlar
stajyerliğini mecburen kaldırmak zorunda.bende stajyerken memlekete gitrmek için rapor alacaktım müdür bana rapor alacaksan sevk vermem dedi.doktorları aradı vermeyin diye ama ben bi şekilde aldım.alırsam soruşturma açacağını söyledi iyiki de almışım hiç bişey yapamadı .bende korkmuştum ama sonunda doğruyu öğrendim

Geri