Muğla Formatör Görevlendirmesi Ne Durumda

Kodla Büyü

ogokce78

Üye
Anlaşılacak gibi bir durum değil. 30 küsur ilde görevlendirme yapılıpta Muğla veya diğer illerde görevlendirme yapılmaması. Acı çektirilmesi. Ne diyeceğimi bilmiyorum. İlgilenen yok. Arayacağın bir Eğitici formatör yok. Ne zaman olacağı belli değil(Olacak mı ? oda belli değil.). Allah sonumuzu hayır eylesin. Bir gram istek yok içimde okula giderken.

Bizim İlçedeki eğitici formatör arkadaş eğiticilerin toplantısında dile getirmiş ama Müdür yardımcısı Faruk bey geçiştirmiş. Bakanlık müfettişleri var diye erken gitmiş toplantıdan

aradım geçen gün il milli eğitimi,
hocam biz de bilmiyoruz , net bir şey yok, olmayabilir bu sene dedi.

hocam eğiticiler ya da ube müdürü ile alakalı değil her gün görüşüyorum ama çözüm yok. Türk egitim sen baskanı mürsel beyde görüştü müdür beyle o da olumsuz görmüş milli egitim müdürünü hiç bir ilin yapmadıgını söylemiş.Şimdi yazılı basvuruda bulunulacak

İl M. Müdürümüzün tek açıklaması; “bekleyeceğiz”. Neyi bekliyoruz, niye bekliyoruz? Bunu hepimiz soruyoruz.
Diğer iller görevlendirme yapsın, en son biz kalırsak yapalım, assolistler en son çıkar mantığı olabilir mi sizce :)
Yada şirket mantığı; Muğlada ortalama 100 formatör, ort. 6000 TL yıllık ekders. Ne yaptı; yaklaşık 600.000 TL, masrafları kıs böylelikle kâr etmiş olursun. Kârın nekadar yüksekse sen okadar iyi yönetici olursun.
Sizce Hangi mantık işliyor?

Bu arada sendikalar nerede. Aaa güçlünün arkasındaymış görememişiz. Seslerini çıkarmaya çalışıyolar ama ne yapsınlar aidat havuzunun dolmasın sesi onların sesini bastırıyor. Bekleyelim arkadaşlar sendikalarında sesi elbet bir gün etkili olacaktır. (Bu hayal gerçek olur mu acaba)
Akıllı tahtaya içerik yükleme için görevlendirmeler şak diye yapılıyo nasıl bir iş se. Ben raporluydum muhtemelen yarın okula gidince elime alırım görevimi.

Biz rehber öğretmenlerinkine benzer statüyü hayal ededuralım (Hayaldi yalan oldu), Zamanla bekleyin ve görün arkadaşlar, formatör öğretmenin görev listesinde olan ve olmayan yaptığı her iş parça parça görevlendirme olarak elimize ulaşacak. Ve seve seve yapacağız. Sizce karşılığı olacak mı bu görevlendirmelerin? Biz kurs mu açıyoruz, ders mi veriyoruz ki bu görevlendirmelerden ücret alabilelim.
Gelecek örnek görevlendirmeler;
* X, y, z okullarının BT öğretmeni bulunmadığından, bu okulların internet sitesini yapmanız,
* İnternet kafe denetimi için emniyetle birlikte çalışmanız,
* MEM web sitesi, stratejik plan hazılanması için çalışmanız,
* Ve okul müdürünüzün maaş karşılığını tamamlamadın mantığıyla verilen falanca görev,
* ...........
tarafımızca uygun görülmüştür, .... tarihler arasında .... yerde görevlendirildiniz.

Tüm bu angarya görevlendirmelerin ardındaki açıklama da şu olur;
Arkadaşlar, biraz sıkıntılı bir süreçteyiz bu süreci atlatmak için yardımlarınızı ve fedakarlıklarınızı bekliyoruz. Bizde farkındayız sıkıntılarınızın, biraz sabredelim.
Keşke fedakarlıkları birazda bunları söyleyenler yapabilse değil mi?

Baya uzun oldu bir dilekle bitireyim.
BT öğretmenlerini mağdur etmeyen, severek isteyerek görevimizi yapabileceğimiz ortamların en kısa sürede oluşturulması dileğimle. İyi çalışmalar.

Ayın 24'ü oldu..Yine ses yok..
Haftalık ders saatimiz 10 olmuyor (birçoğumuzun)
Sonumuz hayırlı olur İnşallah

muğla topu tutamadı taça attı galiba, ses seda yok :D
diğer iller ACİL-duyuru diye yayınladı :D

Geri