MSI Armor RX 570 8GB ekran kartına undervolt yapmalı mıyım?

Kodla Büyü

altech26

Üye
Merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi rx570 8 GB versiyonu ekran kartına sahibim. Overclocklu olarak geliyor sanırım fabrikadan. İkinci el olarak bakımları yapılmış şekilde aldım. Kasanın yan kapağı kapalı kullanıyordum ve sıcaklık değerleri 80-83 dereceleri görüyordu. Bu sıcaklığı Call of Duty World War 2 oyununda aldım. Ayarlar ultra, render vs açık, çözünürlük 1920x1080. 55-200 FPS arası oynuyorum. Ayrıca harici besleme olduğu için PSU'da çok ısınıyordu. Kasanın yan kapağını açıp tekrar aynı ayarlarda oynadığımda sıcaklık değerinin 75'i geçmediğini gördüm. Ayrıca PSU'da buz gibi, ciddi derecede farkedilir serinlikte çalışmaya başladı. Kasam eski Exper standart kasa RX zor sığdı içine 😂. 4 fanlı kasalardan alacağım bir kaç ay sonra ama şuan böyle kullanmam lazım. Sıcaklığı biraz daha aşağılara çekip kart ömrünü uzatmak istiyorum. Sıcaklıktan dolayı FPS düşüşü yaşamadım ama karta zarar gelir diye korkuyorum. MSI afterburnerda 120 wattlara kadar çıktığını gördüm. Bu sıcaklıklar normal mi yoksa biraz daha düşmesi için undervolt yapmalı mıyım ? Yardımcı olursanız çok sevinirim

rx570 4gb var bnde 3 yıl önce almıştım çok oyun oynamam ama basit oyunlarda 70 73 dereceleri pek geçmiyor 75 derece de gayet iyi bence

armor olduğunu yeni farkettim armorlar ısınan seriydi normal yani, Sapphire RX570 NITRO+ güzel

rx570 4gb var bnde 3 yıl önce almıştım çok oyun oynamam ama basit oyunlarda 70 73 dereceleri pek geçmiyor 75 derece de gayet iyi bence

armor olduğunu yeni farkettim armorlar ısınan seriydi normal yani, Sapphire RX570 NITRO+ güzel
Kasa içi hava sirkülasyonu kötü olduğu için yanını açtım yine 10 dereceye kadar fark oldu. Güzel bir sonuç ama AMD ekran kartlarının sanırım genelinde ısınma sorunu var. Teşekkür ederim cevap için :)

Uv kesinlikle yapmalısın, en az 10 derece fark ettiriyor. 6750 xt kartım var benim de. Oc ile çok oynadım. Bir türlü sıcaklığı değişmedi. Uv yaptım, sonuç mükemmel. Performans kaybı falan da yaşamadım.

Geri