Mozilla Java Desteğini Mart İtibari İle Bıraktı

Kodla Büyü

sinanpektas

Site Gezgini
DYS kullanırken bugün okulda idare makinesi otomatik olarak güncelleme yapmış ve mozilla 52.0 sürümüne yükseltmiş. Baktım bugün tüm eklentiler silinmiş. Javanın sitesine girdiğimde Mart 2017 itibari ile mozilla, Java desteğini sunmayacağını söylüyor.
Mozilla kullanan arkadaşlar önceki sürümlerini güncelleme yapmasınlar. Eski sürümlerde java çalışmakta.

Evet mozilla bunu çok öncesinden açıklamıştı java desteğini de kaldırmış, google chrome da zaten önceden kaldırmıştı geriye tek tarayıcı kaldı internet explorer onun da ne zamana kadar java desteği sunacağı belli değil, yani tüm kurumların dys sistemine geçileceği düşünülürse tarayıcı sistemlerinin bile destek vermeyi bıraktığı hantal bir sistem olan java ile neden dys yapılır ki anlaşılır gibi değil :shock:

ah bee, sabahtan beri uzaktan bağlantı ile başka bi okulun dys si ile uğraşıyorum mozilladan dün girebiliyorlarmış, bugün yok. Explorer da da virüs vardı hiç açılmıyor, 3-4 saat uğraşıp anca halletmiştim, şunu başlığı erken okusam direk explorer kurmaya yönelir işi kısa yoldan bitirirdim. Demek artık güncel mozilla java desteği yok.

arkadaşlar,şidi oyleyse intewrnet exlorerdan mı dys ye girilecek sadece...bir de sürümü güncellemeyin derken,mozillayı mı güncellemeyeceğiz?

aysegul_guzel' Alıntı:
arkadaşlar,şidi oyleyse intewrnet exlorerdan mı dys ye girilecek sadece...bir de sürümü güncellemeyin derken,mozillayı mı güncellemeyeceğiz?
Yardım / Firefox Hakkında kısmına TIKLAMA

Ülkemizin de teknolojide maalesef ne kadar geride olduğunu düşünüyorum. Eminim ki bu DYS ABD ve Avrupa'da kaç yıl önceden kullanılmış bir sistemdir. Millet JAvA'yı çöpe atmış biz ise Java desteğine bel bağlamışız. Ama neyse önemli olan Bilişim teknolojileri değil, TEOG. Kolay gelsin...

Mozilla-Araçlar-Seçenekler-Gelişmiş-Güncellemeleri hiçbir zaman denetleme (önerilmez: güvenlik riski)
işaretlerseniz Mozilla artık güncelleme yapmaz.
52.0 dan önceki sürümlerde çalışıyor java sıkıntısız olarak.
Güncelleyen arkadaşlar yeni versiyonu kaldırıp eski versiyonu kurması gerekiyor.

Javanın sitesinde de bu yazıyor.

Firefox 52 ve üzeri

Firefox 52 (dağıtımı Mart 2017 olarak planlandı) sürümünün başlamasıyla, eklenti desteği Adobe Flash ile sınırlanıyor ve NPAPI desteği terk ediliyor; bu nedenle Java, Silverlight eklentileri ve benzeri NPAPI tabanlı diğer eklentiler bundan etkileniyor.

Firefox kullanırken Java uygulamalarına erişmede sorun yaşıyorsanız, Oracle bunun yerine Internet Explorer (Windows) ya da Safari (Mac OS X) kullanmanızı önerir.

Bir iki hafta içerisinde dysegitim.meb.gov.tr nin giris yöntemi dys.meb.gov.tr ye uygulanacaktır. Bu şekilde her tarayıcıda 64 ve 32 bit problemi olmadan çalışacaktır.

Geri