Monster Notebook Hakkında

Kodla Büyü
Hocam bataryada kullanırken benim pilin deşarj miktarı 26bin 28bin civarında. Muhtemelen bu değer sizde daha küçüktür. (gönderdiğiniz fotoğrafta şarja takılı olduğu için anlaşılamıyor)

Trendyolda 15 inç olanlar için batarya süresi 4-6 saat verilirken
17 inç olanlar için 3 saat altı bilgisi verilmiş.
Siz de gelince test edip bilgi verirseniz sevinirim.

https://prnt.sc/vxd5uo Batarya ile çalışırken..

Yaklaşık 7 yıl Monster kullandım batarya ölmesi dışında hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ömür boyu bakım, temizlik garantisi var, malzeme kalitesi eskiden gerçekten iyiydi ama şimdilerde nasıl bilmiyorum. Üst düzey Harici ekran kartı olan modeller sürekli taşımaya elverişli değil bayağı ağır oluyor ama performansı gerçekten iyi. Masaüstü gibi kullandım hep, o yüzden 4 ay kadar önce masaüstü dizip monsterımı sattım.

Ben de monster kullanıyorum. Şu anlık memnunum. Yalnız bilgisayarı bakıma gönderirken iki kere düşünmenizi tavsiye ederim. Benim bir arkadaşın da monster bilgisayarı var. Bakıma gönderdi, menteşesi kırık geldi. Sonrasında tekrar bakıma gönderdi, bu sefer de ekran kartından çok ses geliyor. Servisin tamir yaparken kontrol etmeden özensiz bir şekilde gönderdiklerini düşünüyorum. İyi ce uyarmak gerekiyor. Bu konu hakkında şikayetvar da da şikayetler var. Müşteri hizmetleri iyi ama servis biraz özensiz diye düşünüyorum. Ama şu da var. Servisten birşey istediğinizde yapabiliyorlarsa yapıyorlar. Örneğin onun klavyesinin tuşlarının rengi silinmişti. İstek üzerine ücretsiz değiştirdiler.

Batarya modelleri aynı mıdır bilmiyorum ama ben de monsterin Abra A7 V11.3.5 modelini kullanıyorum. Ekran 17.3 inch. Şarj göstergesi stabil değil. Bir bakıyorsun 6 saat gösteriyor, bir bakıyorsun 1,5 saat gösteriyor. Kullandığım program aynı. Şarjıda sanırım 3-4 saat arası gidiyor. Monsterla konuştum bilgisayarımı kontrol ettiler. Herhangi bir sorun olmadığını söylediler. Bir arkadaşımda
Monster Abra A7 V12.2 Intel Core i5 10300H 8GB 256GB SSD GTX1650Ti Freedos 17.3" bilgisayarı kullanıyordu. Onunda şarjı 1,5 2 saat gidiyordu. Monsterla konuştu, sizlere de dediği gibi normal olduğunu söyledi. :)Bu arada ikimizde bilgisayarı Temmuz ile Eylül arasında 3 hafta arayla aldık.

1 yıla yakımdır A7 V11.1 kullanıyorum. Oyunlarda donma kasma olmuyor. Photoshop, VM programlarında ya da render alırken performansı gayet iyi memnunum. Genelde şarjda kullanıyorum zaten oyunlar batarya ile oynanmıyor. Ancak klavye tuşlarında silinmeler başladı bende, ayrıca hoparlörden konuşma seslerinde cızırtılar gelmeye başladı, henüz teknik servisle görüşemedim.

Monster makıneler genelde performans makınelerı oladugundan batarya surelerı ne dıkakt etmelısınız . bazı serılerınde bataryalar cok daha uzun sureler dayanabılırken bazı serılerınde performans makınesı olamsı nedenıyle cok erken zamanda bıtmekte.

Bir güncelleme yapayım. Pc deki tüm gereksiz uygulamaları hizmetlerden kapatıp (services.msc) özellikle monsterin kontrol merkezini kapattım.
Güç tasarruf moduna alın.
Tüm uygulamaları kapatın
Batarya tüketimi anlık olarak 30.000 mwh den 7.500 mwh değerine düşüyor ve 5 saat süre veriyor.
Özetle pc de birşey kullandığınız anda işlemci bataryayı sömürüyor.
Gereksiz arka plan uygulamalarını kapatarak zoom üzerinden ders anlatımında yaklaşık 2.5 saat süre kullanılabiliyor.

Geri