MONİTÖR KAPANMIYOR AMA GÖRÜNTÜ GİDİP GELİYOR

Kodla Büyü

fevzi07

Aktif Üye
MERHABA ARKADAŞLAR PC DE MONİTÖR KAPANMIYOR AMA GÖRÜNTÜ GİDİP GİDİP GELİYOR SİNYAL VERİR GİBİ BU NEDEN OLUR VE ARIZAYI NASIL ÇÖZERİM BİLEN ARKADAŞLAR Bİ YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM :cry:

monitörü başka pc de dene sonra çözüm olarak ekran kartıyla oynayacaksın muhtemelen.

ilginden dolayı teşekkkür ederim ben monitörü başka pcde denedim ve aynı sorunu yapmadı bilgisayarı aldığımda da yaptı ama garanti kapsamında olduğundan götürdüm remleri değiştirdiler ama sorun yine devam etti ben geri götürmedim. bir bilgisayarcı arkadaşımda elektirk ekran kartına fazla gelmiyordur ondan dedi ama bunun arızasını nasıl çözecem şimdiden sağolun

ekran kartına elektrin cok gelip gelmemesi durumu power supply ın gücüyle alaklıdır. bazı ekran kartları(gelişmiş) fazla güç harcadıgı için her power supply ile çalışmayabilir.

bilgisayarına başka bi ekran kartı tak onla dene aynı hatayı veriyorsa problem anakartındadır.

not: kasanın içerisini topraklamayıda deneyeiblirsin. ( statik elektrikten kurtarmak için)

kasnın elektrik bağlantısını keserek bios pilinide cıkartıktan sonra ekran kartın harici ise kartı slottan cıkart ve slotun içerisinde metal bişey(tornavida ucu, anahtar ucu gibi) gezdir . bu tam anlamıyla bi sıfılama olmasada çogu zaman işe yarar.

ayrıca tam bir sıfırlama için yine elektrik baglantısı ve bios pilini söktükten sonra kasanın icerisindeki tüm elemanları toprakla irtibatı olan metal bir masa üzerinde dagıt ve bir müddet bekledikten sonra tekrar topla. ( bu baya zahmetli ama yapacak bişey olmadıgı durumlarda yapacak bişey olarak denenebilir :) )

genellikle düşük Watt power lar bulunuyor kasalarda buda birçok problemi beraberinde getiriyor kasa ve güc kaynağı deyip gecmemek lazım derim bence hacker hocam gerekli acıklamayı yapmış zaten..

hackerın dediklerini yaptım yani topraklama olarak ama sorun devam etti bende remin birini çıkardım şuanda sorun kalmadı bu rem arızasımı bence değil bu yoldan çıkarsak powerdamı sizce

Geri