modül sorunu!!!!

Kodla Büyü

Aliosman_eser

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaslar ben joomla ya yeni bi modul ekledim. "mod_d4j_transmenu.css" die bi modul. bu modul menulerin alt menulerini açılır menu yapılmasını sağlıyormus. ancak moduller bolumunde bu modulu goremiyorum. tekrar yuklemeye kalkıyorum ancak bu modul zaten var ve aynı sey tekrar yuklenemez diyor. bi çözüm arıyorum...

valla hocam yüklemeler modüller bölümünde kaldırın tekrar kurun. görünmesi lazım. Birde modüller site mödüllerini gösterdiğiniz pencerede genelde 30 tane modül görünür hani olurya belki 30 dan fazla modül varsa bir sonraki sayfada olabiir aşağıdan sonraki sayfayı seçersiniz. Ama modülü yüklerken başarıyla yüklediniz diyosa görünmesi lazım.

modüle gerek yokki oluşturduğun kategorinin altına içerik aç zaten açılır menü oluyor eğer bu modül var diye uyarı veriyorsa o modül farklı adlada olsa vardır orda

hocam öncelikle eklentilerden "modül yöneticisi"ne gelip, eklediğiniz modülü bulup, yayınlamanız lazım.

daha sonra "menüler" adlı menüden, hangi menü için bu işlemi yapacağınızı seçiyorsunuz. örnek olarak " üst menü (topmenu)" yü ele alalım. "yeni" butonuna basarak sayfanızı oluşturuyorsunuz. burada hangi başlığın altında olmasını istiyorsanız, onu işaretlemeyi unutmayın. ayrıca başlığa tıklandığında da farklı bir sayfaya yönlenmesin, olduğu gibi kalsın, sadece altındaki menüleri göstersin istiyorsanız, o başlık için "menü öğe türü"nü "AYRAÇ - BOŞLUK" seçmeniz gerek.

kolay gelsin

Geri