Modeme Modem Bağlamak

Kodla Büyü

selcuklu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulda kullandığımız tp link modemden gelen bir odadaki ucu 3 makineye vermeye çalışıyorum. Odada kullandığım modem cnet. Uğraşırken makineye bir sefer internet geldi. 15 dakika sonra baktım internet iptal. Cnet'e bağlı makinelerde ağ kuruluyor ancak internet yok. Diğer modeme bağlı makinelerde internet var. Fiber hat değil okulda ki normal hat. Cnet'in arayüzüne girmeye çalıştım açılmadı sayfa. 2. modemden de internete ulaşmak için ne yapabilirim...

hocam ikinci modem kendini internet sağlayıcısı olarak görüp olmayan interneti dağıtmaya çalışıyor.
arayüze ulaşabilirsen dhcp pasif yaparsan sorun çözülecektir.

hocam sorunu tam anlamadım ama,
tek bir İnterneti 3 modemden de vermek istiyorsan hocam ilk modem ip numarası (varsayılan ağ geçidi) 192.168.1.1 ise diğerleri de 192.168.1.10 192.168.1.56 ver ilk kısımlar aynı kalsın ben 240 verdim di. kablosuz ayarladım ikinci modemi de ,. fiber bağlantı yok ta. birde hocamın dediği gibi dhcp yi kapat.

commodore' Alıntı:
hocam ikinci modem kendini internet sağlayıcısı olarak görüp olmayan interneti dağıtmaya çalışıyor.
arayüze ulaşabilirsen dhcp pasif yaparsan sorun çözülecektir.

Hocam teşekkür ederim. Dhcp yi pasif yapınca ikinci modemden de internet dağıtıldı. Ancak bu sefer 1. modeme bağlı bilgisayarlarda internet kesildi. Sınırlı ağ bağlantısı olarak görüyor. İkinci modemde internet mevcutken. Ip ler otomatik. Bir bilgisayarda DNS elle girilmiş, diğerleri otomatik. Bu durumun sebebi ne olabilir.
Bu arada modem arayüzü ulaşmak için de http://bilgimipaylasiyorum.blogspot.com ... ri-ip.html bağlantısından yararlandım. Farklı modemler için arayüz adresleri ve giriş bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Geri