Modemde Mac adres aralığı belirlemek mümkün mü???

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
ubiquiti access point var elimde ve 32 den fazla mac adresi almıyor. Nasıl oluyorsa bizim cihazın şifresini 1 gün sürmüyor çevredeki evler hemen öğreniyor.
Tablet ve bilgisayar 100 ü aşıyor. Not: Okulumuzun ağ altyapısı en az 5 sene döşenmeyecek. Fatih ağını bekleyin diye yazmayalım lütfen :(

Benim sorum şu olacak.
örneğin akıllı tahtalarımızın mac adresleri 78:92:9C................... ile başlıyor
Aynı şekilde öğrenci tabletleri de 44:39:C4.................... ile başlıyor.

Modem ayarlarında bu aralıkları belirten bir adres girilmesi mümkünmüdür?

Mesala ben akıllı tahtalar için 78:92:9C:xx:xx:xx denedim olmadı.... :) :) :)

sayın hocam ev tipi kullanımla riçin olan access pointlerin mac adresi sayısı sınırlaması var ki bu sayı genelde 30-40 olmaktadır(Zyxel, Airties) . Dolasyısıyla dediğiniz gibi bir işlemin olması zannımca mümkün olmamakla birlikte. Eğer bağlantıları bir firewall kurulmuş bilgisayara yönlendirip kontrol edecek olursanız anca olur, onun içinde linux tabanlı bir işletim sistemi kullanmanız gerekir ya da microsoftun server işletim sistemlerini.

madlion' Alıntı:
sayın hocam ev tipi kullanımla riçin olan access pointlerin mac adresi sayısı sınırlaması var ki bu sayı genelde 30-40 olmaktadır(Zyxel, Airties) . Dolasyısıyla dediğiniz gibi bir işlemin olması zannımca mümkün olmamakla birlikte. Eğer bağlantıları bir firewall kurulmuş bilgisayara yönlendirip kontrol edecek olursanız anca olur, onun içinde linux tabanlı bir işletim sistemi kullanmanız gerekir ya da microsoftun server işletim sistemlerini.

Teşekkürler hocam. Zaten umudum yoktu fazla...

Geri