Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Modemde Mac adres aralığı belirlemek mümkün mü???

Konu, 'Sistem, Ağ, İnternet, Güvenlik, Antivirüs' kısmında sertokus tarafından paylaşıldı.

1. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

ubiquiti access point var elimde ve 32 den fazla mac adresi almıyor. Nasıl oluyorsa bizim cihazın şifresini 1 gün sürmüyor çevredeki evler hemen öğreniyor.
    Tablet ve bilgisayar 100 ü aşıyor. Not: Okulumuzun ağ altyapısı en az 5 sene döşenmeyecek. Fatih ağını bekleyin diye yazmayalım lütfen :(

Benim sorum şu olacak.
    örneğin akıllı tahtalarımızın mac adresleri 78:92:9C................... ile başlıyor
    Aynı şekilde öğrenci tabletleri de 44:39:C4.................... ile başlıyor.

Modem ayarlarında bu aralıkları belirten bir adres girilmesi mümkünmüdür?

Mesala ben akıllı tahtalar için 78:92:9C:xx:xx:xx denedim olmadı.... :) :) :)

2. madlion

madlion Seçkin Üye Seçkin Üye

sayın hocam ev tipi kullanımla riçin olan access pointlerin mac adresi sayısı sınırlaması var ki bu sayı genelde 30-40 olmaktadır(Zyxel, Airties) . Dolasyısıyla dediğiniz gibi bir işlemin olması zannımca mümkün olmamakla birlikte. Eğer bağlantıları bir firewall kurulmuş bilgisayara yönlendirip kontrol edecek olursanız anca olur, onun içinde linux tabanlı bir işletim sistemi kullanmanız gerekir ya da microsoftun server işletim sistemlerini.

3. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Teşekkürler hocam. Zaten umudum yoktu fazla...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal