Modem arayüzüne girme sorunu

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar günaydın. Okuldaki modemi resetledim ve arayüzüne girerek ayarlarını yaptım. Ancak bir süre sonra modem arayüzüne girememeye başladım. Tarayıcıya modemin varsayılan ağ geçidini yazıyorum ancak bir türlü arayüz açılmıyor. Farklı bilgisayarlarda da giremedim. Yani tekrar modeme reset atmakta istemiyorum bunu nasıl çözebilirm.

bilgisayarınızda modemin ip havuzundan bir dns adresi belirleyin tcp/ip protokolü ayarlarından.
örneğin modem ip 192.168.2.1 ise bilgisayarın dns adresini 192.168.2.xxx olarak belirleyin.
modem ip 192.168.1.1 ise bilgisayarın dns adresini 192.168.1.xxx olarak belirleyin gibi.

bilgisayarınızda modemin ip havuzundan bir dns adresi belirleyin tcp/ip protokolü ayarlarından.
örneğin modem ip 192.168.2.1 ise bilgisayarın dns adresini 192.168.2.xxx olarak belirleyin.
modem ip 192.168.1.1 ise bilgisayarın dns adresini 192.168.1.xxx olarak belirleyin gibi.

teşekkürler hocam ama zaten modem 192.168.2.1 havuzunda ve bilgisayarda 192.168.2.xx ile ip alıyor. internete girmekte bir sıkıntı yaşamıyorum sadece modem arayüzü 192.168.2.1 yazınca açılmıyor.

modemde sadece güç kablosu ve sizin bilgisayarın takılı olduğu rj45 kablosu olsun hocam, tek ip yi sizin pc alsın bir de öyle deneyin. olmadı kablosuz ağdan bir deneyin

hocam bende bir ara chrome ile giremiyorsum internet explorer denedim onunla giriyordu. tarayıcıyı değiştirin birde.

modem ip havuzu ile aynı havuzda yer aldıktan sonra modem ip sini de tarayıcıya doğru yazıyorsanız arayüze girmeme şansınız yok.belki sizden habersiz biri modem arayüzüne girip ip adresini değiştirmiş olabilir.

modem ip havuzu ile aynı havuzda yer aldıktan sonra modem ip sini de tarayıcıya doğru yazıyorsanız arayüze girmeme şansınız yok.belki sizden habersiz biri modem arayüzüne girip ip adresini değiştirmiş olabilir.
Yok hocam benden başka modeme müdahale etme şansı yok kimsenin. Modeme reset atınca girebildim aradan bi süre geçince girememeye başladım. Pc modem ile aynı havuzdan ip alıyor. 192.168.2.1 modem arayüzüne giriş. Pc ise örnek 192.168.2.21

Geri