Mobil Uygulamalar Dersini nasıl işleyebilirim

Kodla Büyü
Arkadaşlar mobil uygulamalar dersini uzaktan eğitimle işlemek istiyorum.Ancak Android Studio yu kaldırabilecek pc öğrencilerimizin çoğunda yok. Benim pc de de çok ağır çalışıyor.Bu dersi işlemek için pc yi fazla kasmayan bir ide yada online platform varmı ? Farklı fikirlere de açığım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Müfredatı takip edecekseniz mecburen Android Studio kurmanız gerekecek. Yok maksat mobil uygulama geliştirmeyle ilgili bir şeyler öğreteyim derseniz App Inventor ile web üzerinden blok kodlama ile uygulama geliştirtebilirsiniz.

Arkadaşlar mobil uygulamalar dersini uzaktan eğitimle işlemek istiyorum.Ancak Android Studio yu kaldırabilecek pc öğrencilerimizin çoğunda yok. Benim pc de de çok ağır çalışıyor.Bu dersi işlemek için pc yi fazla kasmayan bir ide yada online platform varmı ? Farklı fikirlere de açığım. Yardımcı olursanız sevinirim.
yarın okullar açıldığında laboratuarlarda ne yapacaz.Laboratuarına android studio kuran var mı sorunsuz bir şekilde.

bende merak ediyorum android studio ve Kotlin üzerinden gitmek istiyorum bununla ilgili uzaktan eğitim aldım ancak android studio baya kasıyor çok RAM harcıyor ..

Ders modülüne göre Java kodlama veriliyor hocam.
Her ne kadar Java istense de bence de Kotlin daha uygun olur diye düşünüyorum. Kotlin, java'ya göre öğrencinin de alıştığı programlama yapısına daha yakın. Ben de bu dersi verecek olsaydım Kotlin ile devam ederdim, yemişim Java'yı.

Flutter düşünüyordum ben de anlamıyorumkı uzaktan egıtım olarak bile öğretmenlere kotlın ve flutter verıp javayı mufredata sokmak ...

Flutter düşünüyordum ben de anlamıyorumkı uzaktan egıtım olarak bile öğretmenlere kotlın ve flutter verıp javayı mufredata sokmak ...
Hocam sanırım yeni değişen müfredatta bu ikisinden birini verecekler yani şimdiki 9 lar 11. sınıfa geçince. Bu ders 4 yıl önce değişip uygulanmaya konan müfredata ait :)

hocalarım bu derste hangi adımları izliyorsunuz?Kullandığınız kaynak var mı?11 lere seçmeli veriliyor ve uzaktan olacak şekilde ne yapabilirim.

hocalarım bu derste hangi adımları izliyorsunuz?Kullandığınız kaynak var mı?11 lere seçmeli veriliyor ve uzaktan olacak şekilde ne yapabilirim.
Eclipse ile java yi gösteriyorum şu an. İkinci dönem Andorid studio ile mobil uyguama kısmına geçeceğim. Yıllık plan ve müfredata bağlı kalarak yürüyeceğim.

Geri