MK.EkDers.v2013 - Hafta Bütünlüğü Destekli Ek Ders Çizelgesi

Kodla Büyü
prentice' Alıntı:
kbs de dosya yükle penceresindeki ekle butonu çalışmıyor mu ?

kbs de ekle butonu çalışıyor.. yükleyeceğiniz dosya C: sürücüsü altına oluşturulmaktadır. Dosya olarak programı yüklemeye çalışmayınız..
Personel listesini yenile demeniz lazım kbs de oncelikle bu arada.. kolay gelsin.

Re: Ynt: MK.EkDers.v2013 - Hafta Bütünlüğü Destekli Ek Ders Çize

Paylaşım için teşekkürler hocam

mkdeveloper' Alıntı:
lazer55' Alıntı:
Mustafa KATLANÇ hocam sadece ekders dağılımı ile ücret hesabı yapamazsınız örneğin haftalık ders dağılımı 6-6-6-6-6 olan bir sınıf öğretmenin ücret dağılımı 3-3-3-3-3 tür ama birgün derse girmediğinde alacağı ekders 3 saat değil o günki ders sayı artı planmadan düşen ders yani 7 saat eksilir dolayısı ile kbs ye girilecek olan dağılımda 0-0-2-3-3 olur. 2 gün girmezse 12 saat artı bir planlama 13 saat düşülür dağılım 0-0-0-0-2 olur. Aynı şekilde branşçıların ekdersi hesaplanırkende ogünkü okutması gereken ders saatinin bilinmesi gerekir. Sizin hesaplamaya göre sadece idareci, rehberlikçi ve formatörlerinkini doğru hesaplar.

merhaba.. programdaki haftalık dağılımı rapor, izin vs. durumlarında manuel olarak ilgili haftaya zaten siz gireceksiniz.. Program böyle bir hesap zaten yapmıyor ki.. Siz sadece kişinin rapor, izin ve tatil durumlarını çizelgeye girereken bir de o haftaki diğer günlerdeki ekderslerini elle değiştireceksiniz.. Programın sonraki versiyonlarında belki böyle bir şeyi yapan bir kodlama yazarım ama şimdilik çözüm böyle.. :D bizim okulda gayet iyi iş görüyor.. programın VBA kodlarına Alt+F11 tuş kombinasyonu ile girerek bakabilirsiniz. Ücretsizdir. :)
programın yeni versiyonunu bekliyoruz hocam.
Bir de öğretmen listesini TC Kimlik değil de alfabetik yaparak kbs yükleme dosyası oluştursak sıkıntı olur mu ?

sürekli bu hatayı veriyor hocam:"compile error:
The code in this project must be update for use on 64-bit systems.
Please review and update Declare statements and then mark them with the PtrSafe attribute."
sanırım 64 bit sistemlerde çalışmıyor.

nitche' Alıntı:
sürekli bu hatayı veriyor hocam:"compile error:
The code in this project must be update for use on 64-bit systems.
Please review and update Declare statements and then mark them with the PtrSafe attribute."
sanırım 64 bit sistemlerde çalışmıyor.

merhaba. 64 bit sistemden ziyade Office 2010 ve 2013 te çalışmıyor. Office 2003 64 bit Windows Server 2008 de denedim çalıştı çünkü.. Office 2003 yükleyip denerseniz çalışacaktır.
iyi çalışmalar.

kbs'deki excel yükleme bölümü çalışıyor mu ? Geçen aylarda sorun yoktu bu ay ekle butonu gelmiyor mozillada.

Öncelikler emekleriniz için teşekkür ederim kapsamlı ve güzel bir çalışma.. :+1: :alkis:

Windows 8'deki durum :oops:

image.php

Aynı hatayı ben de alıyorum. Bu windows 8 ile ilgili bir problem değil. Hatada program kodlarını 64 bit sistem için güncelleyin diyor. 32 bit office kullanan varsa programı çalıştırabilir diye düşünüyorum. 64 bitte nasıl çalıştırılabileceğini bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Kırmızı uyarı yazısının başındaki kodu Private declare Ptrsafe function şeklinde değiştirirsen düzelir.

yeni kurslardan sonra kurs kodlari bunda yok acaba yeni kodlar olan versiyon cikarmi

okulun listesini şablona ekledim.bir hocanın o ay sınav görevi varsa isminin altına satır ekle mi diyecem yoksa listeyi bir sıra aşağı kaydırıp o boşluğa mı ekleyecem.satır ekle dediğimde formüller çalışmadı zaten ama yinede emin olayım

:) kendi kendime cevap vereyim.formüller çalışmadı demiştim ama çalışıyormuş.alta satır ekleyip formül olan hücreyi yeni satırın toplam kısmına yapıştırınca çalıştı.o anlık bir hatadan dolayı çalışmamış

gzegen' Alıntı:
yeni kurslardan sonra kurs kodlari bunda yok acaba yeni kodlar olan versiyon cikarmi

merhaba. yeni versiyon çıkmaz çünkü bu versiyon şu an sorunsuz çalışıyor.. sadece siz kodları KBS den alıp kurs kodlarını uygun şekilde gireceksiniz kişilerin sağındaki bölüme, branşın hemen sağına..

ctrl+alt+delete' Alıntı:
okulun listesini şablona ekledim.bir hocanın o ay sınav görevi varsa isminin altına satır ekle mi diyecem yoksa listeyi bir sıra aşağı kaydırıp o boşluğa mı ekleyecem.satır ekle dediğimde formüller çalışmadı zaten ama yinede emin olayım

merhaba.. illaki isminin altına ekleme yapmaya gerek yoktur. sınav görevi olan personeli en alttaki boşluklara ekleyerek personel sıralaması yapmanız yeterlidir. araya yeni satır eklemeye falan çalışmayın. :)

ctrl+alt+delete' Alıntı:
:) kendi kendime cevap vereyim.formüller çalışmadı demiştim ama çalışıyormuş.alta satır ekleyip formül olan hücreyi yeni satırın toplam kısmına yapıştırınca çalıştı.o anlık bir hatadan dolayı çalışmamış

merhaba.. araya ekleme yöntemini kullanmak yerine olmayanları silip yeni eklenecekleri ise alttaki boş yerlere eklerseniz ve personel sıralaması yaparsanız işlerinizi problemsiz çözebilirsiniz. Biz halen böyle yapıyoruz. :D

ilk defa bu ay kullandım ama kbs ye yüklerken sorun yaşadım.sınav görevi olan öğretmenler için yeni satır ekledim ve kbs de sınav görevi çıktı bunda sorun yok ama hücreler boş kaldı.gün değerleri(3,0 4,0 ,5,0 vs gibi) boş kaldı.anlamadım neden böyle oldu.ayrıca kbs sisteminde hizmetliler görünüyor onları doğal olarak şablona yazmadım acaba o isimleri de mi şablona eklemeliyiz

Hocam yetiştirme kursunu hangi kodla gireceğiz? Ya da nasıl çözeceğiz bu durumu yardımcı olur musunuz..

Geri