Missing USER-ROM hatası

Kodla Büyü

osy

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar
Laboratuarımdaki makinelerin birinde PC başlarken Missing USER-ROM hatası verdi (lab. bilgisayarlar vestel marka)
internette araştırdım. sizlerin yorumlarınıda okudum önce harddiski kontrol ettim rami çıkarıp taktım. sonra her forum da güvenlik kartını çıkart sorun gider diyor bende denedim ama bu kez dee bilgisayar çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor......
İlk defa karşılaştım ve çözüm yolu nedir? Bileniniz varsa şimdiden tşk.

aynı şey benim de başıma geldi güvenlik kartını shift+home ile açılışda iptal et şifre 123456789 daha sonra kartı çıkar ve format at ben öle yaptım.

güvenlik kartından.
4 sene önce karşılaşmıştım ve sanırım şöyle çözdüm.
güvenlik kartını çıkarttım
bilgisayarı açtım.
güvenlik kartının sürücüsünü kaldırdım.
güvenlik kartını taktım ve sürücüsünü kurdum.

1-2 gün sonra da sinirlenip bütün güvenlik kartlarını söküp hepsine deep freeze kurdum.

muallimim' Alıntı:
güvenlik kartından.
4 sene önce karşılaşmıştım ve sanırım şöyle çözdüm.
güvenlik kartını çıkarttım
bilgisayarı açtım.
güvenlik kartının sürücüsünü kaldırdım.
güvenlik kartını taktım ve sürücüsünü kurdum.

1-2 gün sonra da sinirlenip bütün güvenlik kartlarını söküp hepsine deep freeze kurdum.

al benden de o kadar :alkis:

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim..
ama benim sorunum; bu hatayı verdikten sonra güvenlik kartını çıkarttım.
kartı çıkartıktan sonra bilgisayar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor...bunun için ne yapabilirim...???

hocam kasayı aç güvenlik kartını çıkar daha sonra bios ayarlarından Integrated Peripherals içinde sata ve pata ayarlarını değiştir. pata ayarlarını sata+pata olarak değiştir. daha sonra güvenlik kartını tak olay bitmiştir

hocam bu hata genellikle çocukların pc i başlat menüsünden değilde power düğmesinden kapamasından kaynaklanıyor. yada elektrik kesintilerinden. bunları yapamana rağmen görüntü gelmiyorsa harddiskte bozuk sektörler açılmayı engelliyordur. cd takılınca onar ve chkdsk /p/r komutunu dene.

hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim...
ama ekrana görüntü gelmediği için hiçbir şey yapamıyorum ....

Hocam sabit diski sök.Çalışan başka bir bilgisayara bağla.Sabit disk klonlama programlarından biriyle (tavsiyem Acronish true image) çalışanı klonla.Tekrardan tak.Ben missin user rom hatasını bu şekilde aşmıştım.Sanırsam bu şekilde görüntü de gelir.kolay gele

bu sorun benim de başıma gelmişti. güvenlik kartını pasifize etmeden sistemden kaldır dediğim için olmuştu. Daha sonra kartı kasadan söktükten sonra çalışmıştı...

Arkadaşlar aynı sorun benim iki bilgisayarım da var. İkiside Missing User-ROM yazıyor ve açılmıyor. Güvenlik kartını çıkarınca hiç bir görüntü gelmiyor. Önceki yazılanları denedim sonuç aynı başka fikri olan var mı?

güvenlik kartı biosu da koru şeklinde ayarlıysa bu problem olur, en mantıklısı eğer imaj ile tüm makinele aynısını attıysanız, başka bilgisayardan söküp hdd takın, eğer açılırsa güvenlik kartının ayarlarına girip tüm secenekleri deaktif edin ve tekrar kendi hdd sini takın...

Format atmak istediğimde sata dan dolayı hard diski hiç görmüyor hani F6 dan kurayım diyorum yine olmuyor ne yaptıysam olmadı formatlayamadım.

Geri