milli eğitim dyk için önce onay verdi şimdi kapat diyor

Kodla Büyü

plankml

Aktif Üye
Malumunuz aydın yazısı bize de ulaştı. 18ocakta yazı yayınlandı 10subatta onay veren mem şube müdürleri şimdi tepemize bindi kursları kapatın diye. Arkadaslar nasıl actilarsa öyle kapatsinlar dilekçe vermiycem. Cumartesi olan bu kursuma gitmemeyi düşünüyorum nasılsa kapatacaklar verdikleri ücreti de faiziyle alacaklar. Haftasonu nasıl olur rapor? İzin?

Hocam gerekirse btr iptali için dilekçe yazalım. Sonuçta biz btr yi kabul ederken 10. ve 11. maddeleri var olarak kabul ettik. Bu görüş yazısı ile bu maddeler zaten kalkmış oluyor. Bu da bizi mağdur ediyor. O zaman neden imza attığımız görevlendirme geçerli olsun ki. Tüm illerde bunu yapalım, gerekirse iller bir hafta içinde tekrar btr görevlendirmesi alsın. Dersi az olan ya da lisede olan arkadaşlarımız var . Onların sıkıntısını btr hallediyor. Bizim gibi dersi biraz fazla olup btr alanlar ki/(ben okulumda zaten bu işler ile akıllı tahta vs. btr gibi ilgileniyordum.)ayrıca btr bizim gibi bilişimciler almayınca maalesef bakanlık 100 saat kurs ile başkalarına bunu veriyor.Yani biraz da sahip çıkma mantığı ile aldık.Ama sonuç olarak sahip çıktık sahipsiz kaldık ve hak gasbına uğruyoruz.Aynı zamanda sevgili İl koordinatörleri neredesiniz? Bilişimciler olarak fatih projesine sahip çıkmazsanız başkaları sahip çıkar diyorlardı buralarda.Bizlere sitem ediyorlardı. Sahip çıktık ve ne oldu? Bu seferde haklarımız elimizden alındı. Bir daha nasıl sahip çıkacağız nasıl btr için başvuruda bulunacağız?

fingolfin' Alıntı:
Hocam gerekirse btr iptali için dilekçe yazalım. Sonuçta biz btr yi kabul ederken 10. ve 11. maddeleri var olarak kabul ettik. Bu görüş yazısı ile bu maddeler zaten kalkmış oluyor. Bu da bizi mağdur ediyor. O zaman neden imza attığımız görevlendirme geçerli olsun ki. Tüm illerde bunu yapalım, gerekirse iller bir hafta içinde tekrar btr görevlendirmesi alsın. Dersi az olan ya da lisede olan arkadaşlarımız var . Onların sıkıntısını btr hallediyor. Bizim gibi dersi biraz fazla olup btr alanlar ki/(ben okulumda zaten bu işler ile akıllı tahta vs. btr gibi ilgileniyordum.)ayrıca btr bizim gibi bilişimciler almayınca maalesef bakanlık 100 saat kurs ile başkalarına bunu veriyor.Yani biraz da sahip çıkma mantığı ile aldık.Ama sonuç olarak sahip çıktık sahipsiz kaldık ve hak gasbına uğruyoruz.Aynı zamanda sevgili İl koordinatörleri neredesiniz? Bilişimciler olarak fatih projesine sahip çıkmazsanız başkaları sahip çıkar diyorlardı buralarda.Bizlere sitem ediyorlardı. Sahip çıktık ve ne oldu? Bu seferde haklarımız elimizden alındı. Bir daha nasıl sahip çıkacağız nasıl btr için başvuruda bulunacağız?

:alkis:

tek bir başlıkta toplansak daha faydalı olur çok dağılıyoruz 3-4 başlık oldu

plankml' Alıntı:
Malumunuz aydın yazısı bize de ulaştı. 18ocakta yazı yayınlandı 10subatta onay veren mem şube müdürleri şimdi tepemize bindi kursları kapatın diye. Arkadaslar nasıl actilarsa öyle kapatsinlar dilekçe vermiycem. Cumartesi olan bu kursuma gitmemeyi düşünüyorum nasılsa kapatacaklar verdikleri ücreti de faiziyle alacaklar. Haftasonu nasıl olur rapor? İzin?
Hocam onay verdiler se ekdersi geri isteyemezler
Sonuçta onayı veren onlar sende girmissin kursuna
Ole geri alma muhabbeti olsa geçen dönem açan arkadaslara napcaklar o baya sıkıntı olur

Kursu iptal ederlerse ben de btr yi iptal edeceğimi söyledim müdür beye

Nigde ili hocam. Bugun bizde arandik. İlgililere yuzyuze de konuştum ama nafile. Aydın diyorlar başka bir şey demiyorlar. Gordugum duyduğum şeyler inancimi, gelecekten yana umudumu öyle kırdı ki. Meslekte üçüncü yilim ama öyle hevesim kırıldı öyle isteksizim ki herseye.. Sube muduru azarladi beni resmen, milli eğitim muduru yüzüme bakmadı. Ocakta yazı çıkmış şubatta sen onay vermissin yazıları takip etmek senin görevin, beni mağdur etmissin azıcık utan ya, de ki hocam böyle bir yanlışlık olmuş uzgunuz iptal edilecek. Ogrenci istemis acilmis onay vermissin. Dersaneleri kapattik diye seviniyorlar dersaneye giden zaten merkez ogrencisiydi kac koy ogretmeni koyunde kurs acti, geldiler yine merkezde actilar. Sen onu denetlesene. Ben haftasonu koye gidiyorum gordugum muamele budur.
Allah bu ülkede adalet aratmasin, makamına tepeden inme kimseye muhtaç etmesin. Alnim ak benim, universiteye Türkiye derecesiyle girdim ve hamd olsun rizkimi bu branştan kazanıyorum, 95 puanla atandim birgün pişman olmadım neden Niğde diye. Kimseden bitecek isim yok Allaha sukur kimseye boyun da egmem. Sorumlular yargilanacaklari en güzel makamdalar. İlahi adalet yerini bulur elbet

hayır aksine btr saatleri dışında belleticilik vb görevler yapabilir diyor. ancak malum yetkili sadece kendi fikrini belirtmiş. eğer şartları değiştirirseler bende btry bırakırım

sefatetik' Alıntı:
Arkadaşlar BTR görevlendirmesinde hafta sonu çalışacak diye bir madde var mı ?
hocam btr görevlendirmesi eğitim öğretim saatleridir.ikili öğrtm Yapan okullarda sabah ayrı öglen ayrı görevlendrme yapılır.normal ögrtm yapan okuldada 9-15.15 arasıdr. Dyk kurslarıda egtm ögrtm saatleri dışındadır zaten.

Aydin yazısı haftaici haftasonu diye ayırmadan kurs acamaz diye kestirmiş aslında kestirmedi de iyi niyetli yorumlanmazsa yazı kesinlikle kursa engel oluşturuyor.

Çoğu ilde bu problem yaşanmış yada yaşanıyor. Hepsi haberi duyduğunda uygulamaya çalışıyor. Bir çok BTR iptal dilekçesi vermiş. Yeğitek aralıkda ilk gölü atmıştı. Şimdi buda ikinci oldu. Ben oyundan çıkıyorum. Yerime necdet hoca girsin :)

Bu gün İzmit ilçe Mem in bizim için yaptığı çalışma planına baktım. okulda bir tek süt pişirmediğimiz kalmış. Eğer Bu şartlarda olursa seneye Kesinlikle istemeyeceğim. haftada 4 saat kurs versem ayda 350 tl alıyorum. en azından kafam rahat olur. ama bazı arkadaşların vurdum duymazlığı nedeni ile işimiz ileri gitmiyor.

Geri