Milletvekillerine Yıpranma Hakkı Getirilmiş

Kodla Büyü
Çok çalıştıkları için mi?
Yoksa kendi maaş ve ücretlerini kendileri belirledikleri için mi?
Neden böyle birşey yapılmış acaba?
:alkis:

Hocam ben söyle düşünüyorum ve hak veriyorum!!! bizler 35-40 sene çalısınca emekli olmayı hak ediyoruz adamlar 2 sene çalıssa (yatsa) emekli olmayı hak ediyor.. Demekki onların bir sene çalısması bizim 15-20 senemiz kadar çalısması demek oluyor ve haklı olarak yıpranıyorlar!!!

Millet "kötünün iyisi"ne tav olmaya devam ettikçe akp, bkp, ckp iktidar olmuş fark etmez.

bu yasa millet vekillerin özlük hakları içinmiş. hangi memurun özlük hakkını verdinizde kendinizi düşünüyorsunuz diye sormazlar mı?

ayrıca bu yıpranma gazeteciler içinde geldi. Memura %3 lük zammın verdiliği şu günlerde bunların böyle yasa çıkamrası utanmazlıktan başka birşey değil.

seçim zamanı geldiğinde 4 takla atan vekiller seçilince kral oluyor

kadir58' Alıntı:
bu yasa millet vekillerin özlük hakları içinmiş. hangi memurun özlük hakkını verdinizde kendinizi düşünüyorsunuz diye sormazlar mı?

ayrıca bu yıpranma gazeteciler içinde geldi. Memura %3 lük zammın verdiliği şu günlerde bunların böyle yasa çıkamrası utanmazlıktan başka birşey değil.

seçim zamanı geldiğinde 4 takla atan vekiller seçilince kral oluyor
:+1: :alkis:

Taşeron işçi sorununu 3-5 aydır bekletenler sıra kendilerine gelince yaparlar inanırım, kimsenin ruhu bile duymaz hem... Yaşasın adalet!

insan bu haberleri duyunca utanıyor kendinden ama mebuslar utanır mı? Ne diyelim hayırlı olsun. Zaten zamanında üstad Neyzen Tevfik söylemiş, ta 1927’de Toptaşı Tımarhanesi’nden;

“Kime sordumsa seni, doğru cevap vermediler;
Kimi alçak, kimi hırsız, kimi deyyus! Dediler...
... Künyeni almak için, partiye ettim telefon;
Bizdeki kayda göre, şimdi O mebus dediler!..”

Bu vesileyle Türk Edebiyatının en delikanlı ve ZIR DELİ yazarını rahmetle anıyorum (Doğum 1880-Ölüm 27 Ocak 1953)

ne kadar dar düşünyosunuz hangisi geldi de kendilerine yontmadılar söylesenize

Çağrı1' Alıntı:
ne kadar dar düşünyosunuz hangisi geldi de kendilerine yontmadılar söylesenize

her yapana bir lafımız olmuşturda sen nedense hükümetin her yaptığına kılıf bulunca adamlar kendi her yaptığını doğru zannediyor. yanlış kimden gelirse gelsin. yanlışa yanlış demek gerekiyor. 10 yıllık hükümet için hala bundan öncekiler dersen bu iş millatdan önceye dayanır. bu işi meşrulatırmamak için önceklerle kıyaslamayalım onlar kötü olduğu için gitti ya bunlar.

Emekli olup da çalışanlara önce ceza vereceksin sonra onlara kıyak yapıyormuş gibi
bu cezaları taksitlendirelim diye kanun çıkaracaksın ama çıkarırken
araya asıl kıyağı kendilerine yapan bir madde ekleyeceksin.
İşin kötü tarafı bunu sadece iktidar değil muhalefet vekilleri de onaylayacak.
Eğer demokrasi buysa.....
Eğer demokrasinin kabesi meclisin üyeleri bunlarsa .....

adnanakgul44' Alıntı:
milletvekillerine yardım kampanyası mı başlatsak? : :alkis:
:puhaha:
cekgul' Alıntı:
Emekli olup da çalışanlara önce ceza vereceksin sonra onlara kıyak yapıyormuş gibi
bu cezaları taksitlendirelim diye kanun çıkaracaksın ama çıkarırken
araya asıl kıyağı kendilerine yapan bir madde ekleyeceksin.
:+1: Aklımdan geçeni kelimelere dökmüşsünüz hocam, (ocak ayının en iyi yorumu olmalı.)

bence doğrusunu yapmışlar..yanlışlı desek neyi değiştirebiliriz ki

Geri