Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında isikayhan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı

http://ikgm.meb.gov.tr/www/mill-egi...i-toplama-modulu-hakkinda-aciklama/icerik/789

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği taslağı hazırlanarak paydaşların görüşleri alınmak üzere Bakanlığımızın veri toplama modülünde yayınlanmıştır.

Amacımız, paydaşlardan gelen görüş ve önerileri de dikkate almak suretiyle taslağa son şeklini vermektir. Bu anlamda, taslakta yer alan düzenlemelerle ilgili farklı görüşlere yönelik mutlaka öneri de getirilmesi, amacımızın karşılanması açısından önem arz etmektedir.

Şeffaf bir yönetim anlayışıyla paydaşların görüşleri almak üzere düzenlemenin, muhatapların lehine olabilecek tüm hususları içerecek şekilde oluşturulmasına özen gösterilmektedir. Bakanlığımızın veri toplama modülünde yayınlanan Yönetmelik taslağının son şekli, üst hukuk normlarına aykırı olmamak ve eğitim öğretim hizmetlerinde aksamaya yol açmayacak şekilde olması kaydıyla, alınan görüş ve öneriler de değerlendirilecektir.

Taslak: https://veri.meb.gov.tr/indirilecek/dosya.rar

Görüş Formu: https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?983

2. compteach06

compteach06 Seçkin Üye Seçkin Üye

Aman sözlü sınavda 60 şartını koyup gerekli elemeleri yapın. Yoksa Allah korusun sıkıntı olur.

3. alpaygunes

alpaygunes Süper Üye Süper Üye

Kurumlarda liyakat her zaman önemli olmuştur. Bakanlığımızın hukuku şahanesinden hiç bir vaki şüphemiz olmamıştır....
    Yersen.

4. haydarkozat

haydarkozat Site Gezgini

Ek 1 puanim 17 idi. Mulakatta 43 verdiler. Bana Atatürk ün tarih öğretmenini ve daha çok ayrıntılı sorular sordular. Egitim birsenli ek 1 puani 5 6 olan arkadaslara N harfi hangi yönü gösterir diye sorular sordular. Ben bu arada egitim senliyim.Liyakata baya önem veriyorlar

5. isikayhan

isikayhan Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

İdareci olup, devam etmek isteyenlere farklı bir sınav yapılmalı bence
    Mesela ek ders hesabı, tefbis mebbis kbs e-okul vb şeylerle ilgi sorular da olmalı

MEMEK bunu beğendi.
  6. sivayseri

sivayseri Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu ortaya çıkan taslak! aynen yönetmelik olarak çıkacağı kanaatindeyim. Eğer görüşlere önem verilseydi dersimzin hali şimdiki gibi olmazdı. Adı seffaf! olsun diye soruyorlar hiiç bir şekilde değişikliğe uğramayacağını düşünüyorum. Bundan dolayı da çok görüş bildirmeye grek yok

7. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

müdür yardımcılığından sırf egoist ve müdür veya müdür yardımcısı olunca bir tarafları şişenler yüzünden istifa ettim.
    idareci demek idare eden ortamı genişleten çalışma ortamını ferahlatan demektir.egosunu yarım yamalak bildiği yönetmelikleri kendine göre yorumlayarak öğretmenleri ve öğrencileri kurduğu korku imparatorluğu çerçevesinde yönetmeye çalışmak demek değildir.Ne yazıktır ki son yıllarda atanan birçok müdür ve müdür yardımcısı aynen böyle......

8. Ulubatlı_Hasan

Ulubatlı_Hasan Seçkin Üye Seçkin Üye

+1

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal