Microsoft Mobile Mouse 1000 Orta tekerlek tıklama sorunu

Kodla Büyü

acipinarli

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar iyi günler. Başlıktaki fareyi kullanıyorum. Bir tane vardı tekerleğin çevirme fonksiyonunda atlamalar olunca 3-4 yıl evvel yine aynı fareden aldım. Geçen gün solidworks kursunda fark ettim farenin orta tekerleğini tıkladığımda hiç bir şey olmuyor. Normalde tıklandığında nesneyi döndürmesi gerekli. Fusion 360'ta da aynısı idi ama fare ayarından mı diye üzerine düşmemiştim. Bunda da olunca word ile denedim orta tekerlek çevirme sorunu yok o normal çalışıyor ama tıkladığımda ekranda kaydırma hareketi yapması lazım onu yapmıyor. O tuş bozuk mu acaba diye düşünürken eski fare aklıma geldi. Onu taktım onda da aynı şekilde tıklama çalışmıyor. Acaba tekerlek için bir ayar mı var? Ayarlara baktım göremedim.

Microsoft fare klavye merkezini indirdim kurdum fareyi gördü ama ayarı çalışmadı bir türlü. İki farede de tıklamanın çalışmaması ve ikisinin de bozuk olup bana denk gelmesi bir tesadüf mü acaba?

Bu fareyi kullanan oldu mu? Aynı sorunu yaşadıysa sorunun çözümünde ne gibi yol izlediniz? Bilgisayarda windows 10 kurulu.

Son düzenleme:
Geri