Mevcut cezadan dolayı başvuru yapamazsınız uyarısı

Kodla Büyü

erdem175

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben bugüne kadar başvurduğum ve bana çıkan bütün sınavlara gittim. En son açık lise vardı ücretini de aldım. Bilsa için talepte bulundum fakat bana çıktığı tebliğ edilmedi. Ne ben ne okulum çıktığı hakkında bir bilgi yok sana tebliğ edilmezse sorumlu değilsin denildim. Acaba çıktı da ondan dolayı mı bu cezayı yedim bilemiyorum böyle bir uyarı alıyorum mebbis. Yardımcı olun lütfen bana tebliğ edilmeden nasıl ceza kesiliyor? Ne yapabilirim bu durumda?

Ekli dosyalar

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    49.5 KB · Görüntüleme: 1,243
Hocam bende Ankara Atölye programına katılmıştım teog olduğu gün. Sizinki de aynı olabilir. Yarın ilçeyi arayıp soracağım mazeretim olduğu halde cezalı görünüyorum nasıl oluyor diye.

Benim durum farklı yalnız hocam ben sınavım olduğunu bilmiyorum okul idaresine sorduğumda onlara da bir yazı gelmediğini görev çıkmadığından böyle olduğunu çıksaydı mutlaka tebliğ edilmesi gerektiğini düşündüklerini söylediler

birebir aynı yazı bende de var ne olacak bu

Lisedeki arkadaşlar başvurmuş ilköğretimle alakalı bir sıkıntı mı acaba.

hayır eşime başvuru yaptık ortaokulda

İl Milli Eğitime durumunuzu anlatan dilekçe yazın. Dilekçenizi bakanlığa gönderiyorlar. suçsuz olduğunuzu bulurlarsa cezanız kaldırılıyor.(sizin Ip den onaylanmamış olduğunu anlayabiliyorlar) Ben kaldırdım

Hocalarım çok enteresan yani direkt ile mi yazıcaz okula ve ilçeyi devreye sokmadan nasıl oldu bu anlamadım

Onaylamama gibi bir mesele yok yalnız benim başvurup onaylamadığım sınavda yok başvurduysam onayladım ve gittim hep paralarını da aldım. Onun haricinde bir bilsa var okuldan yazı yaZdılar mebbisten değildi o istiyorum dedik sorduklarında ama sonuç gelmedi o ceza nedeni olamaz herhalde

Problem büyük ihtimal bir önceki sınavda sınav yapılan okul idaresi sizleri MEBBİS'e işlememiştir. İşlenmediği ve sistemde kapandığı için göreve gelmedi gibi işlem görmüştür. Ondan dolayıda cezalı duruma düşülmüştür.

Habib hocam benim sınavım cezaevindeydi. Oradaki sınav bina sorumlusu mebbise işledi gözümün önünde ben ücretimi nasıl alıyorum peki ? Bu durumda ben uğradığım haksızlığı nasıl düzeltebilirim ? Bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim.

erdem175' Alıntı:
Habib hocam benim sınavım cezaevindeydi. Oradaki sınav bina sorumlusu mebbise işledi gözümün önünde ben ücretimi nasıl alıyorum peki ? Bu durumda ben uğradığım haksızlığı nasıl düzeltebilirim ? Bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim.
Hocam,

Bu benim tahminim. Büyük ihtimal dedim zaten.

Size sınava geldiğinize dair imza çizelgesi gönderildiyse okulunuz ona göre ödeme yapabilir. Yani size ödeme yapılması MEBBİS'e işlendiği anlamına gelmez. Çünkü MEBBİS'te görevlilerin raporu yok.

Aynı şey bizdede var iş bilmez insanlar yüzünden mağdur oluyoruz

Bende de ağustostaki olayda yaşattılar aynı durumu.C.tesi günü olan sınava gittim pazar günü için ise çocuğa bakacak arkadaşın işi çıkınca bırakacak kimse kalmadı(eş de hemşire nöbetçi).C.tesi sınava gireceğim okul idaresine sözlü bildirdim pazar günü için ise 1 günlük rapor aldım. pazartesi kendi okuluma verdim ve yazın kursumuz olmasından dolayı okul idaresine sordum sizden bilgi istediler mi diye?Niye gelmemiştir diye onlarda yok dedi.Bu arada cezayı vermişler 1 yıl boyunca sınavlarda görev alamaz diye. normal şartlarda işlem sınav görevimin olduğu okul mebe yazı yazar ...... kişi gelemmiştir diye. Meb de kadromun bulunduğu okula yazar ....... kişi neden gelmemiştir diye ve mazeret varsa bildirilir tamam denir. Ama bu silsile yapılmadan hemen ceza vermişler bende dilekçe ve ekle mebe bildirdim düzeltemeyiz diye cevap vermişler. Tamam dedim yukardaki silsileye uyulmadığına dair BİMER e yazdım...Ve kendi mebim işte niye bize söylemediniz de hemen BİMER e yazdınızda iyide ben yazdım ve sizde düzeltemeyiz diye şu tarih ve şu nolu dilekçeyi gösterdim. 1 hafta sonra ceza kalktı...

Teog cezalarını işleme koymuşlar. Görev aldığınız okul Teog'da sınavdan sonra yapması gereken(her oturum için vardı hatırladığım kadarıyla) geldi(salon no-görevi) veya gelmedi seçeneğini işaretlememişler. O yüzden siz o sınava gitmedi gözüküyorsunuz.

Hadi gittiğiniz okul bu hatayı yaptı, sizin okulda daha sonra sınav işlemleri raporlar bölümünden kontrol etmesi gerekirdi en azından ekdersleri yazarken. Okulunuzun şifresiyle girip 1.dönem Teog ekders raporuna bakarsanız orada sıkıntı olduğunu görürsünüz. %70 görev aldığınız okul, %30 sizin okulun suçu bu maalesef. Olan size olmuş, inşallah çözerler.

sabah ben müdürü bi göreyim o halde :verymad:

bende de aynı mesaj var. çıldıracam :verymad:
bütün görevlere de gittim. noluyo arkadaşyaaaaa :verymad:

amip33 hocam sanırım doğru söylüyorsun teog sınavının olduğu tarih itibariyle bir yıl ceza kesilmiş bana.O yüzden 24/11/2016 tarihine kadar diyor yani tam bir yıl. Yakın zamanda bir ceza olsaydı mart 2016 ya da şubat 2016ya kadar ceza devam ederdi.

Mevcut Cezanızdan Dolayı Görev İsteyemezsiniz.
Ceza Nedeni :Sınav görevine mazeretsiz gelmemek. (Görevli olduğunuz okuldan giriş işlemi süresi içinde yapılmamıştır.)
Ceza Bitiş Tarihi :24/11/2016
Cezanın hatalı verildiğini düşünüyorsanız veya mazeretiniz var ise mazeret belgeniz (rapor,ölüm belgesi vb.) ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurunuz. Yazıya ek yapılmış.

Geri