Mesleki & Teknik Öğretmenler 20 OCAK'TA İSTANBUL TAKSİM'de

Kodla Büyü

mugemmel

Site Gezgini
Mesleki & Teknik Öğretmenler 20 OCAK'TA İSTANBUL TAKSİM'de Seslerini Duyurmak İçin Bir Araya Geliyor... Peki Ya Sen?
20 Ocak Pazar Günü Saat 12:30 'da Taksim'de. Bu Sese Duyarsız Kalma...!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20 OCAK PAZAR GÜNÜ SAAT 12:30 DA TAKSİMDE TOPLANILACAK İSTİKLALDE YÜRÜNÜP GALATASARAYIN ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAKTIR. KATILIMI SMS İLE BİLDİREBİLRSİNİZ. 05546657896 (alev ç.)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ayrıntılı bilgi için
https://www.facebook.com/teknikogretmenhaklari?fref=ts

hocam ne derdiniz var sizin okulsa okulda zaten bilgisayar bölümü var meslek dersi öğretmeni olduğunuzdan daha fazla alıyorsunuz artı staja çıkan öğrencileri denetlediğinizden ayrıca ücret alıyorsunuz nedir problem daha ayrıntılı yazarsanız bizde size destek verebiliriz

3795 sayılı kanuna göre Teknik Eğitim Fakültesi Mezunu öğretmenler fark derslerini vererek "Mühendis" ünvanı alabiliyorlar. Ama bu kanun 20 yıldan beri uygulanmıyor.

Türkiye'de mesleki ve teknik lise sayısı çok az. En büyük sorun bu bana kalırsa.

mühendis ünvanında önce ilköğretim okulundan Meslek Liselerine geçmek gibi çoook büyük bir derdim var :(

BÖTE dışında eylemlere katılmıyorum, Teknik arkadaşlara eylemlerinde bol eğlenceler dilerim D:

hamuş' Alıntı:
hocam ne derdiniz var sizin okulsa okulda zaten bilgisayar bölümü var meslek dersi öğretmeni olduğunuzdan daha fazla alıyorsunuz artı staja çıkan öğrencileri denetlediğinizden ayrıca ücret alıyorsunuz nedir problem daha ayrıntılı yazarsanız bizde size destek verebiliriz

Davulun sesi uzaktan hoş geliyor hocam :)

Öncelikle ben ATANAMAYAN bir TEKNİK öğretmenim. Neden mi atanamıyorum ?
Çünkü Meslek Lisesi de dahil Eğitim Fakülteli hocalarımla okulları paylaşıyorum. Ve eğitim Fakültesi (kusura bakmayın ama) daha rahat okuyor? hemen karşı çıkmayın kolay okuyordan kastım yata yata geçiyorlar DEĞİL! siz sadece sizinle alakalı dersleri alırken (yazılım,programlama vs) biz yanı sıra elektronik dersleri (pic proglamlama, elektronik devreler, sayısal analiz, lojik.......[ki bnlar elektronik öğretmenliğinin dersleri]) ve bir çok işe yaramayan (bknz. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği) ders ile uğraşıyoruz lisans döneminde. Ve dolayısıyla bu bizim branşla alakalı olmayan derslere kafa patlatmaktan KPSS ye çalışamıyoruz. Mezun olduğumuzda sonuç; Teknik Öğretmen ama KPSS dışında bir şekilde işe girme şansı olmayan bir TEKNİK ÖĞRETMEN.
kpss puanlarımız en son 87 de kaldı. Tabi atanmış olan tuzu kuru hocalarımın bu puanlardan haberi var mı bilmiyorum. ha 87 derken 87 ile 90 arası ülkemizin en doğusunda görev yapmakta !

Derdimiz var ÇÜNKÜ Teknik Eğitim Fakültesi kapatılıp Teknoloji Fakültesi oldu. KPSS'den atanma sayımız az olmasının yanı sıra, üniversitede kadro alımlarımız tamamen bitti, kadro alımlarını geçtim Yüksek Lisans kontenjanı bile çok az alınıyor.

ve sorunumuz var ÇÜNKÜ devletin bize cvbı şu :

"""" Bu kadar atanmayan öğretmen adayının birikmesinin en büyük sebebi Eğitim Fakültesi kontenjanlarının sınırlandırılmamış olması, az atama yapılan veya hiç atama yapılmayan meslek ve teknik branşlar/bölümler çok düşük puanla öğrenci almış ve başka bölümleri kazanmayan öğrenciler düşük puanla öğrenci alan bu bölümlere kayıt yapmıştır. Mezun olunca “ben öğretmen olmayı hak kazandım. Neden atanamıyorum?” “ Neden Mesleki Tekniğe gerekli önem verilmiyor?” gibi sorularla karşımıza çıkmaktadırlar. """""

Geri