Meslek lisesinde yıllık çalışma planı var mıdır?

Kodla Büyü

gmakul

Site Gezgini
Hocalarım bir sorum olacak. Çok programlı and. lisesi bilişim bölümünde tek öğretmenim haliyle zümrem yok. Okul müdürüm zümrem olmadığı için zümre toplantısı yapılmayacağını ancak her ders için yıllık çalışma planı yapılmasını istedi. Nedir bu yıllık çalışma planı diye bakındığımda ilköğretim yönetmeliğinde "Aynı sınıfı okutan bir sınıf öğretmeni veya aynı dersi okutan yalnızca bir alan öğretmeni olması durumunda zümre öğretmenler kurulu toplantısı yapılmaz. Ancak bu öğretmenler kurul kapsamında yapacakları çalışmalara yıllık çalışma programında yer verirler." ibaresine rastladım fakat ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde böyle bir şey yok. Konu hakkında bilgisi olan var mı lise için yıllık çalışma planı yapılır mı veya zümrenizin olmadığı durumlarda ne yapılır?

Müdürünüz yıllık plandan bahsediyor. Bahsettiğiniz madde de ondan bahsediyor. Anlayacağınız her dersten yıllık plan yapacaksınız.
Yıllık çalışma planı diye ayrı bir şey yok.

Yok hocam yıllık planları zaten eylülde verdim. müdür yıllık çalışma planı istiyor zümre yerine ve hatta bunu 1.dönem ve 2. dönem olmak üzere iki kez istiyor.

Şef olursanız yıllık çalışma planı hazırlarsınız. Ancak değilseniz müdürünüzün ne istediğini bildiğinden şüpheliyim.

Şefim ancak bir tek benden istese şeflik için gereken belgelerden bahsediyor derim sizin gibi ancak bunu öğretmenler kurulunda tüm zümresi olmayan öğretmenlerimizden de istedi. İngilizce, edebiyet, mat .... ayrım yapmaksızın.

Saçmalamış. Çok sıkışırsanız zümrenin adını yıllık çalışma planı olarak değiştirin verin.

Öncelikle cvplar için teşekkür ederim. Hazırlaması sorun değil ortaokulda da görevlendirme çalışıyorum orası için hazırlayıp vermiştim onun üzerinden gidip liseye uyarlıyorum birazda zümrede yer alan bilgilerden derliyorum. ilk kez karşılaştığım için dayanağı var mı ya da başka okullarda da bu uygulama var mı diye merak etmiştim :)

ortaya böyle bişey çıktı. Yıllık çalışma planı diye birşey olmadığından pek lazım olacağını sanmıyorum ama yine de paylaşayım dedim.

Ekli dosyalar

• yıllık-çalışma.rar
    12 KB · Görüntüleme: 56
Geri