Meslek Lisesinde Müdür Yardımcılığı

Kodla Büyü

ctacesy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba değerli arkadaşlar

bir fen lisesinde çalışıyorum. branşımızın malum sorunlarından bıkmış bulunmaktayım. pes edip idareceliğime geçsem diye düşünüyorum. meslek lisesinde müdür yardımcılığı nasıl olur? tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum

öğrenci profili açısından baktığınızda fen lisesinden oldukça farklı bir kitleyle karşılaşırsınız.fen lisesi profilini çok ararsınız.
norm sorununuz çözülmüş olur
maaşınız nerdeyse aynı kalır
btr olduğumuz için çalışma saatlerine yabancı değiliz
yaz tatiliniz olmaz
15 tatiliniz olmaz
ama
Müdür yardımcılığı yine de düşünülebilir.

Meslek lisesinde disiplin olayları ve sorun hemen hemen her gün olur. Veli ayrı öğrenci ayrı problem çıkarır. Ben bir kaç yıl yaptım. Ama memnun kalmadigim için bıraktım. Ama yine de kişisel tercihtir. Yapmak isteyene bir şey diyemem.

Meslek lisesinde teknik md. yrd. olacaksanız ve okulunuzun döner sermayesi hızlıysa işler değişir hocam :D Ek dersi yüksek öğretmenin iki katı geliriniz olur.
Diğer türlü en büyük değişiklik mesai saatleri ve tatil günlerinde olacaktır. Gitme ihtimaliniz olan okuldaki ekiple önden tanışabilirsiniz.

Nasıl bir meslek lisesi olduğu da önemli. Proje meslek lisesi ile sıradan bir meslek lisesi arasında öğrenci kalitesi açısından çok fark var.

Meslek lisesinde teknik md. yrd. olacaksanız ve okulunuzun döner sermayesi hızlıysa işler değişir hocam :D Ek dersi yüksek öğretmenin iki katı geliriniz olur.
Diğer türlü en büyük değişiklik mesai saatleri ve tatil günlerinde olacaktır. Gitme ihtimaliniz olan okuldaki ekiple önden tanışabilirsiniz.
Öğretmen olarak geçmeye çalışıyorum ama açık yok bilişimde. Açıkçası aklımdaki tam olarak söylediğiniz gibi. Meslek lisesinde idarecilik yapmak eminim ki zordur. Ama bu zorluğun maddi bir karşılığı olursa yapılabilir diye düşünüyorum.

Zorluğun maddi karşılığı olursa yapılabilir mi?

Gittiğiniz/olası gidebileceğiniz okulu iyi araştırın derim. Lanet olsun paraya diyeceğiniz günler görmemek için...

Geri