Meslek Lisesinde Görev Yapan Arkadaşlardan Program Önerisi

Kodla Büyü

bridget

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar..6 yıldır Anadolu Lisesinde çalışıyorum. Bende meslek lisesi + Böte mezunuyum. 4 yıllık ilköğretim geçmişimi de düşünecek olursak sektörden baya uzaklaştım.(biz lisede pascal+vb görmüştük:)
Programlamaya çok meraklı öğrencilerim var. Sizler bana göre sektörün daha yakınında olduğunuz için sizlerin fikrini almak istedim. Başlangıç düzeyinde önerebileceğiniz programlar ve varsa materyaller nelerdir?
Ben algoritma ve visual basic öneriyorum ama dediğim gibi sizlerin önerileri çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim :)

2 saatlik bir derste piyasaya dönük programlama öğretmeniz çok zor.
Okulunuzda internet probleminiz yoksa, MIT App Inventor kullanarak (Türkcellin https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.t ... p-inventor adresindeki dersleri takip edebilirsiniz) mobil cihazlara yönelik uygulamalar yapmayı öğretmeniz hem öğrencilerin ilgileri açısından hem de öğrenmenin kolaylığı açısından daha uygun olacaktır.
Bunu yapmak istemezseniz de, mümkünse C# dilini öğretmeye çalışın, o da olmazsa en azından C tabanlı bir dil öğretmeye çalışın.

Derste öğretmek değil zaten amacım yakuphan hocam, ben sadece yol göstereceğim, takıldıkları yerlerde ders dışında yardımcı olacağım. Kendilerini geliştirmek istiyorlar sadece ve çok meraklılar benim amacım sadece onları yönlendirmek :) Teşekkür ederim.

ben de c tabanlı bir dil öğretmenizi tavsiye ederim hocam, c# c++ ...

Geri