Meslekçi Mdr Yrd hakkında...

Kodla Büyü

halisserhat

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. İdarecilik sınavından 90 a yakın iyi bir puan aldım. Kafamı kurcalayan bir konu var, daha önce Meslek Lisesinde idarecilik yapmış kişiler sadece cevap verirse sevinirim. Yoksa, diğer türlü yoruma giriyor, kafa daha da bulanıyor : )

Seçebileceğim 2 okul var arkadaşlar:
ikisi de aynı, açık lisesi ve pansiyonu var... Meslek lisesi ikisi de... Biri evime yakın, diğer evime biraz uzak... Evime yakın olanın müdürünü tanıyorum, az buçuk biliyorum, ama bana vereceği görevi de konuştuk, orayı yazarsam bana koordinatörlük mdr yardmcılığ veya açık lise mdr yrdmclığı değil, 10. sınıf veya 11. sınıf ödr yrdmcılığını vereceğini söyledi...

Uzak olan okulun müdürü ise, açık liseden sorumlu olacağımı söyledi orayı yazdığım takdirde... İki okul da büyüklük ve sorumluluk olarak aynı. Sadece biri sınıf verecek, diğeri açık lise görevi verecek. Şimdi asıl sorum şu işte;
Açık liseden sorumlu olunca bildiğim kadarı ile 10 saat ekder daha fazla alıyor idareci. Yani noramlde 20+6 =26 iken açık liseden sorumlu olursa 26+10=36 saat haftalık ek ders alır.
Peki ben diğer okulu yazsam ve bana 10. sınıf veya 11. sınıfı verirse görev olarak, okulda açık lise olmasından ötürü oranın sorumluluğu bende olmazsa bile meslekçi müdür yardımcısı olmamdan ötürü 10 saat daha ek ders alır mıyım yoksa sadece 26 saati mi alırım acaba?
Dediğim gibi daha önce meslek lisesinde mdr yrdmclığı yapmıi ve bu konuya hakimiyeti bulunan arkadaş veya arkadaşlar cevap yazarsa iyi olur. Tşkler. Saygılarç

Açık lise md. Yrd. 10 saat fazla ücret almaz. Sadece dersler hafta sonu ise her gun icin 2 saat alır. Alanında ders varsa 10 saat girersin ve ücretini alırsın. Idareci ve öğretmen farketmez.

Pansiyonlu okulda pansiyondan sorumlu olmayan idareci 22(idareci ek dersi) + 2(Nöbet) = 24 saat ücret alır. +6 saat ders durumuna ve müdürün insiyatifine kalır
Açık lise derslerinide öğretmenlerle paylaşırsınız

Hocam ben meslek lisesinde Teknik Müdür Yardımcısıyım. Bizde Açık Lise+Koordinatörlüğe bakan arkadaş da Teknik Md Yard (ben) da ve sınıflara bakan arkadaşlar da haftada 20 saat ekders alıyoruz. Burada şu var İşletmelerde mesleki eğitim varsa 6 saat daha alabilirsin tabi meslekçi isen. Eğer açık lisede de derse giriyorsan buna eklersin bu kadar.

Geri