Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Mesleğimize sahip çıkıyor muyuz?

Konu, 'Her Telden' kısmında iboka tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. iboka

  iboka Site Gezgini

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  45
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar hafta içerisinde, üni.de rehberlik bölümünde öğretim üyesinin bir sorusu çok hoşuma gitti. İlde bulunan rehber öğretmenlerini toplayarak şu soruyu sordu? Sayın rehberlik öğretmenleri mesleğimize sahip çıkmıyoruz, eğer biz sahip çıkmazsak işletmeci rehberlik ofisleri açar...

  Peki sayın bilgisayar öğretmenleri biz mesleğimize sahip çıkmak için ne yapıyoruz, ne yapmalıyız?
  Üniversitede çalışan BÖTE.ciler ne kadar mesleğimize sahip çıkıyor...
   
 2. xsentiuss

  xsentiuss Site Gezgini

  Kayıt:
  25 Haziran 2012
  Mesajlar:
  91
  Beğeni:
  0
  Her haltı yaparım demeyerek işe başlıyoruz, kısaca kendimizi ağırdan satıyoruz ondan sonra gerisi kendiliğinden geliyor en azından benim okulda öyle oldu :) Hatta 1 saat müdürle tartıştığımıda biliyorum uyarı kınama ne verirse versin diyerek o günden sonrada herşey daha huzurlu, olumlu geçti iş hayatımda. Elin 2 satır yazı yazamayan öğretmeni geliyor seni ayakçı olarak görüyor çünkü daha önceki okulunda bilgisayar öğretmeni yada formatör her dediğini yapmış paşamın oda alışmış tabi :mrgreen:

  2. konu bazen toplantılarda zıpçıktının birisi bilgisayarı interneti kötülüyor, hiç unutmam haddineymiş gibi yeni gelen bir öğretmen arkadaş bilişim dersi gereksiz demişti sene başı toplantısında o adam 1 iş için en az 3 kere geldi hepsinde üslubunca geri yolladım en sonunda müdüre şikayet etmiş bende tamirci çağırsın yaptırsın yada gelsin kurs vereyim dedim :) Okulda idarecilere bizim kadar yardımcı olan kimse yok doğal olarak onlarda bizi ezmek istemez işlerine gelmez :)
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal