Merkezi sınavlarda öğretmene 39, hizmetliye 49 polis 55 tl

Kodla Büyü

ozcanikli

Süper Üye
Süper Üye
şte MEB’in Adaleti: Öğretmene 39, Hizmetliye 45TL

Öğretmenlerin kimsenin ücretinde gözü yoktur. Fakat sorumluluk ile ücretin dengesinin sağlanması gerekir.

MEB’in yaptığı merkezi sınavlarda örneğin Açık Öğretim Lisesi, Açık İlköğretim, SBS gibi sınavlarda ödenen ücretler aylar sonra belirlendi.

Bu sınavlarda sınavı asıl yapan salonlarda görevli olan öğretmenlere oturum başına 5 saat ek ders ödenmektedir. Yani 39 TL ücret almaktadır öğretmenler.

Binanın düzeninden, açılmasından ve kapanmasından sorumlu olan Okul Müdür ve yardımcıları da 5 saat ekders ücreti almakta ve öğretmen gibi 39 TL almaktadırlar.

Okulun hizmetlileri ise 49 TL ücret alacaklardır.

Binalara gönderilen güvenlikten sorumlu polis memurları ise 55 TL ücret almaktadırlar.

Aynı durum ÖSYM’nin yaptığı sınavlarla karşılaştırıldığında en çok ücreti bina sorumlularının daha sonra ise salon başkanlarının ve gözetmenlerin aldığı görülecektir.

Konu ile ilgili yorumu kamuoyuna bırakıyoruz…

Saygılarımla…
memurlar.net

Okyanustaki 1 ( bir ) damlanın %50'si bile değil bu hocam. Buzdağının görünen kısmı bile bunun yanında muntazam derecede büyük kalır! :verymad:

Hak namına haksızlık edenleri allah ıslah etsin. Islah olmuyorlarsa Kahretsin.

iktidarlar çatlak ses çıkarmayan toplum ister bunuda sağlamın yollarından biride eğitimdir. şu anki iktidarında yaptığıda bu

süpper alt kademelere kadar düştü öğretmenlik. adamlar yapmak istediklerini adım adım yapıyor halktan ses çıkmıyorsa sorun yok. müstahak bizee

ben anlamıyorum bu kadar adaletsizlik var iken yetkililer neden bunlara adaletsiz deyip düzeltmiyor :verymad: :verymad: biz mi bilmiyoruz yada yanlış anlıyoruz onlar mı?

ygs de kemerimi bile çıkarttıklarından beri görev istemiyorum. arkadaşlar öğretmen milletine müstehak hiç kusura bakmayın ama bunlar iyi günlerimiz. bir kerecik sadece 1 kerecik öğretmenler hiçbir sınavda görev almasın bakın neler oluyor. hem ücretler artar hem de saçma sapan (sanki kopyayı ösym merkezi değil de öğretmen vermiş gibi) aramalardan kurtuluruz. bu olur mu maalesef benim olacağına umudum yok. okulda ben çayımı şekersiz içiyorum o yüzden 5 değil 4 tl veririm diyen adamların olduğu bir camiada bu protestom ancak trtde bir süre önce cem davranın konuk olduğu bir programdaki sunucunun dediği şey olur.

walla ben öğretmenim. babamda okulda hizmetli idi (emekli oldu) okullara verilen sınavlardan sonra babam ve diğer hizmetlilier tek tek bütün sınıfları silip süpürürler, eğitim öğretime hazır hale getirirlerdi. bizler sınav için 1 saat öncesinden geliyor, sınav bittikten sonra gidiyoruz ve sadece sorumlu olduğumuz 1 sınıf var. ama hizmetliler, bizlerden de önce geliyor, sınav bittikten sonra temizlik işlemleri için kalıyorlar. sınav esnasında da bir yerlere gidemiyorlar. o yüzden aldıkları ücreti çok görmemek lazım.

ok_series' Alıntı:
walla ben öğretmenim. babamda okulda hizmetli idi (emekli oldu) okullara verilen sınavlardan sonra babam ve diğer hizmetlilier tek tek bütün sınıfları silip süpürürler, eğitim öğretime hazır hale getirirlerdi. bizler sınav için 1 saat öncesinden geliyor, sınav bittikten sonra gidiyoruz ve sadece sorumlu olduğumuz 1 sınıf var. ama hizmetliler bizlerden de önce geliyorlar, sınav bittikten sonra temizlik işlemleri için kalıyorlar. sınav esnasında da bir yerlere gidemiyorlar. o yüzden aldıkları ücreti çok görmemek lazım.

biz onların parası çok demedik. Elbette alsınlar. Ama sınavda bir sorun çıktığında soruşturma öğretmene açılıyor. Sorumlulukla verilen ücretin oransızlığını söylüyoruz.

atungad' Alıntı:
ok_series' Alıntı:
walla ben öğretmenim. babamda okulda hizmetli idi (emekli oldu) okullara verilen sınavlardan sonra babam ve diğer hizmetlilier tek tek bütün sınıfları silip süpürürler, eğitim öğretime hazır hale getirirlerdi. bizler sınav için 1 saat öncesinden geliyor, sınav bittikten sonra gidiyoruz ve sadece sorumlu olduğumuz 1 sınıf var. ama hizmetliler bizlerden de önce geliyorlar, sınav bittikten sonra temizlik işlemleri için kalıyorlar. sınav esnasında da bir yerlere gidemiyorlar. o yüzden aldıkları ücreti çok görmemek lazım.

biz onların parası çok demedik. Elbette alsınlar. Ama sınavda bir sorun çıktığında soruşturma öğretmene açılıyor. Sorumlulukla verilen ücretin oransızlığını söylüyoruz.

öğretmenler sınavlarda isteğe bağlı olarak olarak gözetmenlik yaparlar. soruşturmayı göze alarak gözetmenlik yapıyoruz. zaten. ben de gözetmenlik yapıyorum. ama bana hiç kimse zorunlu olarak gözetmenlik yapacaksın demiyor. istediğim için yapıyorum, bir sorun çıkarsa da katlanmak zorundayım zaten sayın öğretmenim.

dobra1979' Alıntı:
omurilik' Alıntı:
dobra1979' Alıntı:
görev istemeyin arkadaşlarım ben istemedim rahatım.

gözlerini kapatmak rahatlamak mı?

ne alaka ben tepki gösteriyorum öğretmenler birlik olamadığından bu durumdayız zaten kimse görev istemesin bak bakalım gözleri kapatmak mı oluyor.

kısa yazdığın için düşünceni doğru anlayamadım. evet, hep beraber görev almamak lazım...

kişiler aldıkları risk ve yaptıkları hizmet kadar ücret alırlar.
Kimisi aklını kullanır kimisi bedenini. Aldıkları risk ve aldıkları göreve göre ücret almaları gerekir.

2 çeşit işci vardır
1 fikir işçisi
2 beden işçisi

Okuldaki hizmetli beden işçisidir. Öğretmen fikir işcisidir.

Sizin babanız hizmetli olduğu için duygusal davranmışsınız.Asgari ücretle calışan , aynı görevi yapan adamla , 2,5 misli para alan bu hizmetliilerin aldıkları para helal mi?Öğretmenden cok maaş almalarını hazmediyorsanız ben size sadece şaşkınlıkla bakarım.

ozcanikli' Alıntı:
şte MEB’in Adaleti: Öğretmene 39, Hizmetliye 45TL

Öğretmenlerin kimsenin ücretinde gözü yoktur. Fakat sorumluluk ile ücretin dengesinin sağlanması gerekir.

MEB’in yaptığı merkezi sınavlarda örneğin Açık Öğretim Lisesi, Açık İlköğretim, SBS gibi sınavlarda ödenen ücretler aylar sonra belirlendi.

Bu sınavlarda sınavı asıl yapan salonlarda görevli olan öğretmenlere oturum başına 5 saat ek ders ödenmektedir. Yani 39 TL ücret almaktadır öğretmenler.

Binanın düzeninden, açılmasından ve kapanmasından sorumlu olan Okul Müdür ve yardımcıları da 5 saat ekders ücreti almakta ve öğretmen gibi 39 TL almaktadırlar.

Okulun hizmetlileri ise 49 TL ücret alacaklardır.

Binalara gönderilen güvenlikten sorumlu polis memurları ise 55 TL ücret almaktadırlar.

Aynı durum ÖSYM’nin yaptığı sınavlarla karşılaştırıldığında en çok ücreti bina sorumlularının daha sonra ise salon başkanlarının ve gözetmenlerin aldığı görülecektir.

Konu ile ilgili yorumu kamuoyuna bırakıyoruz…

Saygılarımla…
memurlar.net
..
Yalnız dikkat etmediğiniz bir durum var hocam. bu sınav ücretlerine bakarsanız orda genelde bina sayısı kadar hizmetliye ücret ödendiğini görürsünüz (1-2) ama sınav zamanında okulun büyüklüğüne göre 4-5 hizmetli görevlendirilebiliyor okul tarafından ve o zamanda gelen ücret 49x2 = yuvarlak 100 lira olurken cebe giren ücret 100 / 5 = 20 lira oluyor. Yani hizmetlinin eline geçen kesinlikle sizden fazla değil
..
ayrıca FİKİR İŞÇİSİ ve BEDEN İŞÇİSİ kavramlarınızı bu mevzu için kabul edemiyecem. Bizler orda fikir üretmiyoruz sadece BEKÇİ gibi öğrencilerin başında bekliyoruz.

bu açıdan bakarsak sınav güvenliğini sağlayan bizler 1birim alırken, sınavla birlikte bizimde can güvenliğimizi sağlayan polislerin salon sayısı / kişi sayısı hesabından gidersek ortalama 10 birim ücret almaları gerekiyor....

Geri