Merkezi sınavda kitapçık türü yazmazsak?

Kodla Büyü

donkisot58

Üye
Arkadaşlar merkezi sınavda oturumun birinde imza kağıdındaki kitapçık türü bölümünü doldurmayı unuttuk. Soruşturma yer miyiz bu durumda fikirleriniz nedir?

Soruşturma yersek ne olur buarada? Aday öğretmeniz öğretmenliğimizi yakmayalım sonra :D

hocam kanımca bişey olmaz.Hatasız kul olmaz.Oluyor böyle şeyler bizde öğrenci cevap anahtarlarının altını imzalamamışız.Bugün sabah farkettim.Tutanak falan filan işte.Birde yanındaki senin kuyunu kazmaya başlayınca tadınsan yenmiyor sınav.

hocam ben 6 oturuma da girdim gözetmen olarak ama sadece bugün 2.oturumda imza kağıdındaki kitapçık türünü yazmayı unutmuşuz. Yoksa cevap formlarındaki imzaları hep attık, tek tek kitapçıkları kodladılar mı diye baktık, tek tek imza attılar mı diye baktık. Ama ikinci oturumun kitapçık bölümü gözden kaçıp gitti sonra aklımıza geldi.

Okul müdürü birşey olmaz dedi tutanakta tutturmadı ama yine de insanın aklına takılıyor :shock: :? size de geçmiş olsun hocam. Sorun çıkmaz umarım

Hocam, benim girdiğim okulda da aynı sorun vardı. Daha fazlası da var hatta. Bir görevlinin evlenmeden öncekis soyadı yazılmış kağıtlara. Başka sorunlar da vardı ayrıntı veremeyeceğim...Öğrenci doğru kodlamışsa sorun olmaz.

kdoksan' Alıntı:
hocam kanımca bişey olmaz.Hatasız kul olmaz.Oluyor böyle şeyler bizde öğrenci cevap anahtarlarının altını imzalamamışız.Bugün sabah farkettim.Tutanak falan filan işte.Birde yanındaki senin kuyunu kazmaya başlayınca tadınsan yenmiyor sınav.

Bir oturumda biz de unutmuşuz imzayı. Optik form, okuyucu tarafından sorunsuz okunduğu sürece diğerleri ıvır zıvır açıp bakan olmaz. Olur da öğrenci veya velsi şikayet ederse benim form yalış okunmuş diye, veya başka bir şikayet vs. olursa o zaman diğer evraklara falan bakılır.

Bişey olmaz yani, telaşlanmayın hocam. Bir de bu sınav görevi açık lise, ehliyet vs sınavları gibi değil. Zorunlu olarak görev aldık bu sınavda. Diğer sınavlarda sorarlar, görev almak istiyor musunuz diye. İsteyerek görev aldığın sınavda hata yapmak başka, zorla görevlendirildiğin sınavda hata yapmak başka.

unknownrealmman' Alıntı:
kdoksan' Alıntı:

Bir oturumda biz de unutmuşuz imzayı. Optik form, okuyucu tarafından sorunsuz okunduğu sürece diğerleri ıvır zıvır açıp bakan olmaz. Olur da öğrenci veya velsi şikayet ederse benim form yalış okunmuş diye, veya başka bir şikayet vs. olursa o zaman diğer evraklara falan bakılır.

Bişey olmaz yani, telaşlanmayın hocam. Bir de bu sınav görevi açık lise, ehliyet vs sınavları gibi değil. Zorunlu olarak görev aldık bu sınavda. Diğer sınavlarda sorarlar, görev almak istiyor musunuz diye. İsteyerek görev aldığın sınavda hata yapmak başka, zorla görevlendirildiğin sınavda hata yapmak başka.

Hocam bizde soruldu görev almak istiyormusunuz diye.Ben biliyorum sorun teşkil etmeyeceğini Etsede umursamam ama yanımdaki teyze kurcalayıp durdu.ayrı bir panik yaptı .sıyrılmak için bir kaç şey daha yaptı.Bende fazla detaya inmeyim burdan.

Sayın Hocam,

Cevap anahtarındaki kitapçık türünün işaretlenmemesi optik formun okunmasında sıkıntı olur. Çünkü iki kitapçık türü var. Bilgisayar hangi kitapçık olduğunu bilemeyeceği için normalde o sınav iptal olur. Ancak burada sorumluluk sadece sizde değil öğrencide de var. Siz sınav başlamadan açıklamalarda öğrencilere kitapçık türünü işaretlemelerini söylemeniz gerekir. Onlarında işaretlemesi gerekiyor. Son olarak sizinde kontrol etmeniz ve eksikleri düzeltmeniz gerekiyor.

Tabi burada birinci derece de sorumluluk öğrencide. İkinci olarak salon başkanında. Son olarak gözetmen de.

Sonuç olarak aday olmanız bir dezavantaj. Konu da çok sıkıntılı. Öğrencinin o sınavı normalde iptal olması lazım. Ancak bu sınavın ilk yapılmasından dolayı bazı şeylerin gözardı edileceği kanaatindeyim.

Umarım bir şey çıkmaz.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

Cevap anahtarındaki kitapçık türünün işaretlenmemesi optik formun okunmasında sıkıntı olur. Çünkü iki kitapçık türü var. Bilgisayar hangi kitapçık olduğunu bilemeyeceği için normalde o sınav iptal olur. Ancak burada sorumluluk sadece sizde değil öğrencide de var. Siz sınav başlamadan açıklamalarda öğrencilere kitapçık türünü işaretlemelerini söylemeniz gerekir. Onlarında işaretlemesi gerekiyor. Son olarak sizinde kontrol etmeniz ve eksikleri düzeltmeniz gerekiyor.

Tabi burada birinci derece de sorumluluk öğrencide. İkinci olarak salon başkanında. Son olarak gözetmen de.

Sonuç olarak aday olmanız bir dezavantaj. Konu da çok sıkıntılı. Öğrencinin o sınavı normalde iptal olması lazım. Ancak bu sınavın ilk yapılmasından dolayı bazı şeylerin gözardı edileceği kanaatindeyim.

Umarım bir şey çıkmaz.

sınavda görev aldınızmı bilmiyorum ama arkadaş cevap kağıdından bahsetmiyor, yoklama kağıdından bahsediyor.

bence de bişey olmaz hocam.

wertyu6' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

Umarım bir şey çıkmaz.

sınavda görev aldınızmı bilmiyorum ama arkadaş cevap kağıdından bahsetmiyor, yoklama kağıdından bahsediyor.

bence de bişey olmaz hocam.
Orayı kaçırmışım galiba. Eğer imza kağıdı ise Bakanlıkta ona kimse bakmaz. Rahat olun. Hiçbir şey olmaz.

Evet imza kağıdındaki kitapçık bölümünü işaretlemedik sadece..

Yoksa öğrencilerin optik formunu tek tek kontrol ettik işaretlediler mi diye. Optik formlarda sorun yok sadece bir oturumun imza kağıdındaki kitapçık çeşidini yazmadık isimlerin karşısına. Bende sorun olacağını sanmıyorum aslında ama kurt düşmüştü içime :cry:

sıkıntı olmaz hocam optiklerdeki kodlamalar dışındaki imzalar falan hepsi hikaye
itiraz olursa belki..

Anca bir şikayet üzerine incelenir öğrenci kitapçık türünü işaretlemişse hiç sıkıntı olmaz.

İmza kağıdındaki kitapçık türünün çok bi önemi yok aslında. İlerde herhangi bir itiraz durumu ya da sınava giren bir öğrencinin sınav puanı çıkmazsa eğer o imza sirküleri incelenir. Onun dışında herşey optik cevap kağıtlarıyla olup biter ve imza listesine kimse bakmaz bile.

Sıkıntı olmaz ya, işi doğru yapamayan yüzlerce kişi vardır. Bakanlık tek tek bakacak mı ona! SAdece öğrenci şikayet ederse falan, o da çok düşük bir ihtimal.

sıkıntı olmaz hocam. neticede optik formdaki kodlamaya göre kağıtlar okunacak. arkadaşların dediği gibi şikayet olmazsa bir sorun olmaz.

öğrencilerin sınav umrunda değil verip çıkmanın derdindeler 3 tanesi unutmuş ben kontrol ettim yoklama kağıdına göre işaretledim geçmiş olsun bunun gibi binlerce olay vardır şikayet olmadığı sürece bir şey olmaz bence

Geri