Memurun ek iş yapması. ve cezası

Kodla Büyü

ozcanikli

Süper Üye
Süper Üye
Mesleğimizin icabı ek iş yapma durumlarımız oluyor. web sitesi yapıyoruz, teknik destek ve ağ kurulumu gibi hizmetleri veriyoruz. Yardımcı olduğum bilgisayar firması adıma kartvizit bastırmış bunu kullanmamda bir sakınca olur mu?
bu konuda tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

hocam sıkıntı çıkabilir tanıdığınız sizin öğretmen olduğunuzu bilen birileri olursa başınızı ağrıtabilirler savunma istenebilir.

Herangi bir kişi de çıkıp sizin adınıza kart bastırabileceği için bunun bir önemi yoktur. Fakat karta imzanızı atmayın.

Bununla birlikte yine de elinizden geldiği kadar karta isminizi yazdırmazsanız daha iyi olur.

Ayrıca kart hiç olmasa bile, sizi çekemeyen birisi sizin başınızı ısrarla ağrıtmak isterse bunu başka ispat yollarıyla yapar. Kart olayına hiç girmez.

Bir diğer sorun ise bu tip kazançlarımızı vergilendiremiyoruz.Bunun da cezası var.Ben memurlara ek iş yasağı kalktı diye duymuştum.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

kardeş bunun cezası kademe ilerleme durdurma cezasıdır.
657 sayılı kanunu incelersen görürsün.üniversitede olsan bu durumlar biraz farklı galiba h) Ticaret yapmak veya Devlet memurlarına yasaklanan diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunmak,

Geri