Melerler Bilir ...

Kodla Büyü

serefcan

Aktif Üye
Iki Gezgin Melek, geceyi geçirmek için oldukça varlikli bir ailenin evinin kapisini çalmislar. aile, pek kaba bir üslupla,meleklere yatacak yer olarak koca malikanenin konuk odalarindan birini vermek yerine, soguk bodrumundaki küçük bir köseyi göstermis.
Melekler buz gibi odanin soguk ve sert zemininde kendilerine yatacak bir yer
hazirlamaya çalisirken, Yasli Melek duvarda bir delik görmüs ve kalkip deligi onarmaya girismis. Genç Melek, Yasli Melege bu hareketinin nedenini sorunca, Yasli Melek hafifçe gülümsemis: Hersey, her zaman, göründügü gibi degildir... Sabah malikaneden ayrilan
melekler, gece bastirinca bir kez daha kalacak yer bulmak umuduyla, bu defa
çok fakir bir çiftçi ailesinin kapisini çalmislar. Son derece misafirperver olan fakir kari koca, sofralarinda ne var ne yoksa meleklerle paylastiktan sonra, onlara rahatça uyumalari
için kendi yataklarini vererek yanlarindan ayrilmislar. Sabah günes dogdugunda, melekler zavalli kari kocayi gözyaslari içinde bulmuslar: Yegane geçim kaynaklari olan tek inek de tarlalarinin ortasinda cansiz yatmaktaymis. Genç Melek bu sefer iyice öfkelenerek Yasli Melege isyan etmis: Bunun olmasina nasil izin verebildin ?! O varlikli kaba adamin herseyi vardi ama sen kalktin ona yine de yardim ettin. Bu iyi yürekli fakir ailenin ise o tek inekten baska hiçbir seyleri yoktu; buna ragmen onu bile paylasmaya gönüllü oldular. Ama sen o inegi de yitirmelerine izin verdin!? Bunun üzerine Yasli Melek, Genç Melege dönerek su
cevabi vermis: Hersey, her zaman, göründügü gibi degildir. O zengin malikanenin bodrumunda kaldigimiz gece, duvardaki deligin dibinde külçe külçe altin sakli oldugunu
farkettim. Malikanenin sahibi bu kadar açgözlü oldugu için ve kendisine verilmis sans sayesinde edindigi zenginligin bir parçasini bile paylasmaya yanasmadigi için, ben de o deligi öyle bir kapatip mühürledim ki artik arayip bulsa da açamaz.
Ve devam etmis: ?Sonra, dün gece biz çiftçi ailesinin yataginda uyurken, Ölüm Meleginin o çiftçinin karisini almaya geldigini gördüm. Ben de onun yerine Ölüm Melegine inegi verdim.Yasli Melek, gülümseyerek bir kez daha eklemis: Hersey, her zaman, göründügü gibi degildir. Bazen, isler istedigimiz gibi sonuçlanmadiginda, aslinda bizim de basimiza gelen tam da budur iste. Eger inaniyorsaniz, yapmaniz gereken sey sadece, her
sonucun her zaman sizin lehinize olduguna güvenmektir. Bunun böyle oldugunu,
ancak belirli bir zaman sonra ögrenebilecek olsaniz bile Bazi insanlar, Hayatimiza girerler Ve çabucak çikarlar.. Bazilari ise, Dostumuz olur Ve bir süre orada kalirlar..
Yüreklerimizde O güzel ayak izlerini birakarak.. Ve bu, Iyi bir dost
kazandigimiz için, Bir daha asla Eskisi gibi olmayacagiz demektir!
Dün, tarih oldu.
Yarin, bir gizemdir.
Bugün ise bir armagan.
Bu yüzden Ingilizcede present, hem su an hem de armagan anlamina gelir!
Bence bu çok özel bir sey ... Hayat, bir kostümlü prova degildir!

Geri