MEBWEBle ilgili 10 puanlık uzmanlık sorusu :) çözen büyüktür

Kodla Büyü

muamma25

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Şimdi arkadaşlar dün okulum için mebwebden ilk işlemleri yaptım ve site adıyla mail adresimi tanımladım.
Bugün okula gittim içerik eklemeye başlayayım dedim ve sisteme girmeye çalışınca ip değiştiği için girilmeme uyarısı verdi.Burdan sonra farklı ip için değiştirilme linki verdi. Bende ona tıkladım fakat çok büyük bir hatanın olduğunu farkettim;
hatalar:
1) Müdür yardımcım bana .....@meb.k12.tr yerine ......@meb.gov.tr diye vermiş mail adresini. o yuzden ip değiştirme linkine tıklasamda bizim mail kutusuna gelmiyor.
2) İkinci bir kullanıcı tanımlamadığım için alternatif olarak girebileceğim bir kullanıcı adım ve şifrem yok
3) modemle defalarca uğraşmama rağmen ilk girdiğim ip bir türlü gelmiyor. o yuzden belki 1 defa giriş yapabilsem maili değiştirme şansım olacak ama yapamıyorum

BU SORUNU ÇÖZEN ÇOK BÜYÜK İNSANDIR :)

erfatm' Alıntı:
İldeki sorumluyla görüşün bence bilgilerinizi yenilemenizi sağlasınlar
istanbuldayım hocam il görevlisini bulmakta burada bayağı zor olacak heralde. Acaba kesin halledebilir mi ??

mamoste_02' Alıntı:
elle ip versen olmaz mı ?
:puhaha:

hocam modeminizin wan bölümüne girin ve statik ip ayarı varsa oraya eski ip değerlerinizi subnet mask ve gate way i yazın.. orjinal ip'i alan bilgisayar yada modemin kapnadığı bir anda giriş yapabilirsiniz. artık o modem yada kullanıcı her kimse yada kapatırmı kapatmazmı..

İlçelerdeki tüm eğiticilere (veya ilçedeki sorumlulara) ilçedeki tüm okulların panellerine girme yetkisi verildi. Sizin sorunuzu birkaç dakikada çözebilirler.

hemenyardim' Alıntı:
İlçelerdeki tüm eğiticilere (veya ilçedeki sorumlulara) ilçedeki tüm okulların panellerine girme yetkisi verildi. Sizin sorunuzu birkaç dakikada çözebilirler.

bu daha kolay :)

hemenyardim' Alıntı:
hımm ilçe deki hocam çok iyi biridir. ilgilenir zaten. eğer ona yetki verdilerse sorun çözüldü sayılır. pazartesi gidip bir görüşeyim

tayinci42' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:

banada öyle geldi :) aslında bizim müdür yardımcısını dövmek lazım. yanlış mail veriyor bir de nöbet yazıyor bana sinir ediyor:)

tayinci42' Alıntı:
mamoste_02' Alıntı:
elle ip versen olmaz mı ?
:puhaha:

hocam modeminizin wan bölümüne girin ve statik ip ayarı varsa oraya eski ip değerlerinizi subnet mask ve gate way i yazın.. orjinal ip'i alan bilgisayar yada modemin kapnadığı bir anda giriş yapabilirsiniz. artık o modem yada kullanıcı her kimse yada kapatırmı kapatmazmı..
çok mu komik bi öneri yaw yerlere yatmışsın...

benzer bir sorun bendede var ilçede de yeniyim bi bakalım biz nasıl çözecez. verdiğimiz mail adresi okulun eski ilköğretim haliyle kullanılan mail adresini söylemiş müdür yardımcısı bana. şimdi o mail adresine ulaşamıyoruz bakalım nasıl hallededez..

Hiç boşuna uğraşmayın hocam aynı hatayı ben de yaptım ve bir hafta oraya buraya yazarak çare aradım. Ben de istanbuldayım ve en son il mebbis bölümünü aradım oradan yeni kullanıcı tanımladılar benim özel mail adresimle ve şimdi tıkır tıkır çalışıyor:) Bu yetkiler il mebbis yetkililerine devredildi bir telefon yeter.

muamma25' Alıntı:
Şimdi arkadaşlar dün okulum için mebwebden ilk işlemleri yaptım ve site adıyla mail adresimi tanımladım.
Bugün okula gittim içerik eklemeye başlayayım dedim ve sisteme girmeye çalışınca ip değiştiği için girilmeme uyarısı verdi.Burdan sonra farklı ip için değiştirilme linki verdi. Bende ona tıkladım fakat çok büyük bir hatanın olduğunu farkettim;
hatalar:
1) Müdür yardımcım bana .....@meb.k12.tr yerine ......@meb.gov.tr diye vermiş mail adresini. o yuzden ip değiştirme linkine tıklasamda bizim mail kutusuna gelmiyor.
2) İkinci bir kullanıcı tanımlamadığım için alternatif olarak girebileceğim bir kullanıcı adım ve şifrem yok
3) modemle defalarca uğraşmama rağmen ilk girdiğim ip bir türlü gelmiyor. o yuzden belki 1 defa giriş yapabilsem maili değiştirme şansım olacak ama yapamıyorum

Sayın Hocam,

Diğer arkadaşların da söylediği gibi bu sorunu İl/İlçe MEBBİS Yöneticisi çözer.

Sonuç büyük olan MEBBİS yöneticisidir.

il mem hallediyor. burda da bir okulda sorun olduğu için çağırmışlardı, sizinkine benzer bir sorun vardı. mail adresini yazarken..@meb.12.tr olarak girmişler. k harfini unutmuşlar. şifre gelmiyodu. mem i aradık ordan değiştirdiler hemen.

muamma25' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:

banada öyle geldi :) aslında bizim müdür yardımcısını dövmek lazım. yanlış mail veriyor bir de nöbet yazıyor bana sinir ediyor:)
döv hocammm varollll bilişim branşının sesi ancak sopayla duyulacak :++:

Bu sorunu arkadaiların dediği gibi il veya ilçe web sitesi paneline girme yetkisi olan kişiler çözebilir.Ben bulunduğum ilçede ayrıca ilçe web sitesi sorumlusuyum :( ve ilçenin panele girince sol taraftaki menüden okul web siteleri menüsünden tüm okul ve kurumların web sitelerine hem de şifresiz olarak mebpaneline erişebiliyorsunuz.Bu sayede hata yapan kullanıcılar için yeni şifre tanımlama işlemi gerçekleştirilebiliyor.

il/ilçe mem tarafından 1 dk de halledilir. telefonunu biliyorsanız şu an bile (müsaitse) halldebilir.

sizin okul sitesi seçilecek

kullanıcılar

düzenle-sil-yeni şifre belirle

e-posta adresi değiştirilecek.

tekrar düzenle-sil-yeni şifre belirle'den yeni şifre belirle denilecek.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    121.1 KB · Görüntüleme: 373
  • 2.jpg
    2.jpg
    125.9 KB · Görüntüleme: 373
  • 3.jpg
    3.jpg
    73.6 KB · Görüntüleme: 373
  • 4.jpg
    4.jpg
    52.2 KB · Görüntüleme: 373
İlçe MEM kendine bağlı tüm kurumların yönetim paneline kendi sitesinin yönetim paneli üzerinden erişim her türlü işlemi gerçekleştirebiliyor. Ben de İlçe MEM sitesini düzenliyorum. Oradan biliyorum.

muamma25' Alıntı:

Eğer reset atarak ilk IP numaranı tutturmaya çalışıyorsan olaki tutturursan EN BÜYÜK İNSAN SENSİN :))))

hocam benim okulum ortaokul oldu ve ben yeni kurum kodu ile yeni web alanımı aldım düzenledim hiç bir sorunum yok.fakat sonra eski kurum kodlu sitemin alan adını kullanmak için eski kurum kodlu sitemin alan adını değiştirdim ve yenisine verdim buraya kadar da bir sorun yok.Yanlız eski kurum kodlu sitemin panelinde iken okul adı yazan yeri de güncelledim ve yanlışlıkla yayınla dedim.Şimdi sorum şu benim yeni şablonda 2 tane sitem oldu gibi yeni adımızla.Ama biri eski kurum kodlu,diğeri de yeni kurum kodlu.Şimdi ben eski kurum kodluyu yayınla dediğim için bir sıkıntı olur mu?Eski kurum kodlu yeni şablonumu nasıl sildirebilirim yoksa 1.1.2013 te o yeni şablonda olmasına rağmen silinir mi?Yada mebbis yöneticisi eski kurum kodlu yeni şablonumu silebilir mi,kapatabilir mi?

Geri