MEB'in Video Konferans Programı...

Kodla Büyü

SerkanF1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugün ilçe milli eğitim müdürleri video konferans yöntemiyle toplantı yaptılar ve ilçe milli eğitim müdürümüzün çok hoşuna gitti bu olay. Aynı uygulamayı ilçe içerisinde okul müdürleri ile yapmak istiyor. Video konferans için bana görev verildi. İlde eğitici formatörleri aradım ama ellerinde bunun için program olmadığı söylendi. Ankaradan il milli eğitimlere yetki verilerek yapılıyormuş...

Bu veya buna benzer bir programı nasıl bulabilirim. MEB'in kullandığı yazılımı Adobe yazmış; ismini bilen, nasıl kurulacağını bilen arkadaşlar varsa yardımınızı bekliyorum...

adobe connect yazılım ıle bu olayı gerceklestırısın bır kac ogrencım ıle uzaktan egıtımde bunu yaptım yanlız malıyetı yuksek ılce mıllı egıtım bunu karsılayabılır ama senın karsılam sansın nedır bılemem bu arada 30 gun ıcın deneme sansına sahıpsın adobe sıtesıne gırıp uye olarak deneme sanısn var cok zor bır olay degıl etkılesımlı olarak karsılıklı kullanabılırsın kolay gelsın

bilgisayar_internet' Alıntı:
http://kursiyernet.meb.gov.tr/kursiyer/ sitesine gidin. MEBBIS-Projeler menüsüne tıklayın. etoplantı ya tıklayıp izleyin. Sorunuzun cevabı oarada var. Şune müdür ve üstü herkes toplantı rezervasyonu yapabilir.

Rezervasyon bizi bozar ama, toplantı saatini ilçe mem belirlemek istiyor. Ani telefon zinciri ile tüm kurum müdürlerini toplayabilir gerekirse...

adiyif' Alıntı:
adobe connect yazılım ıle bu olayı gerceklestırısın bır kac ogrencım ıle uzaktan egıtımde bunu yaptım yanlız malıyetı yuksek ılce mıllı egıtım bunu karsılayabılır ama senın karsılam sansın nedır bılemem bu arada 30 gun ıcın deneme sansına sahıpsın adobe sıtesıne gırıp uye olarak deneme sanısn var cok zor bır olay degıl etkılesımlı olarak karsılıklı kullanabılırsın kolay gelsın
Programın lisanslısı ne kadar acaba, bilginiz var mı...

Kardeşim çözümü söyledik sen hala lisans soruyorsun.
Lisans+Server+Internet bağlansıtısı ben diyeyim 100 bin dolar sen de 200 bin.

SerkanF1' Alıntı:
adiyif' Alıntı:

Hocam Vitamin kurumsal üyesi olan özel okullara yönelik böyle bir hizmet sağlıyor. Adobe Connect ile müdür, öğretmen toplantıları ya da sanal sınıf uygulamaları hizmeti alınabiliyor. MEB'deki kurumlara yönelik de bir çalışma olabilir, arayıp öğrenebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• sanalsinif.jpg
    sanalsinif.jpg
    52.8 KB · Görüntüleme: 2,406
halukk' Alıntı:
SerkanF1' Alıntı:
adiyif' Alıntı:

Hocam Vitamin kurumsal üyesi olan özel okullara yönelik böyle bir hizmet sağlıyor. Adobe Connect ile müdür, öğretmen toplantıları ya da sanal sınıf uygulamaları hizmeti alınabiliyor. MEB'deki kurumlara yönelik de bir çalışma olabilir, arayıp öğrenebilirsiniz.

Adobe yetkili servisleri ile görüştüm. Söylediğiniz gibi çok pahalı. Tek odalı, 100 kullanıcılı bir bağlantı için yıl sınırlaması olmadan 12-15 bin dolar + KDV istiyorlar.
Eğer 1 yıllık kiralama istiyorsanız; 7 oda ve her oda için 100 kullanıcılı 4-5bin dolar + KDV istiyorlar. Bu fiyatlar beni de aşar, ilçe mem'i de aşar.

Vitamin Kurumsal üyeliği de araştıracam. Vitamin Kurumsal üyelik fiyatını biliyor musunuz hocam...

Skype ile video konferans tarzı birşey yapılabilir mi. Skype kullanan arkadaşlar var mı acaba...

Tahmin ettiğim kadarıyla bu zaten kampanya fiyatı gibi duruyor. Toplam 5 tane almanız istenir ama toplu alımda ekstra bir indirim olur mu bilmiyorum

Geri