Mebbis Görevlisi Sınavlarda Okula Gider mi?

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar merhaba, ilçe mebbis yöneticisiyim. Biliyosunuz bugün Açık Lise sınavı yapıldı. Beni de okula çağırdılar, ben de gittim ama gördüm ki okulda yapacağımız hiç bir işlem yok. Sınav öncesinde sınav görevlilerini sisteme girmiştik zaten ama okulda, sınav esnasında bir görevimiz yok.

Acaba diyorum yarın (Pazar) ki 3. oturum sınavında yine okula gitmeme gerek var mı? Veya gitmesem laf ederler mi?

Senin işin okulda değil hocam. ilçede dairede. Dosyalarda aksaklık olursa yeni listeyi çıkarırsın, Mühür işi varsa ayarlarsın vsvs. ufak tefek işler. Genelde sınavdan önceki zamanlarda telaşe zaten...

Bu işten para aldığına göre, etik olan sınav zamanı da orada (dairede) bulunmaktır bence. Benim düşüncem bu şekilde

Selamlar

Sayın Hocam,

Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin 9. Maddesinin 6. fıkrasına göre MEBBİS Yöneticisi Komisyon üyesidir ve İl/İlçe MEM'de bulunması zorunludur. İlgili Madde aşağıda;

"(6) Sınav uygulaması esnasında oluşabilecek sorunlarla ilgili olarak, birimlerinde bulunmak şartıyla bölge sınav yürütme komisyonuna destek vermek amacıyla, sınav günü için MEBBİS yöneticisi, sınav hizmetleri şefi veya görevlisi ile Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavında özel öğretim şefi veya görevlisi il/ilçe millî eğitim müdürünün onayı ile görevlendirilir."

İyi çalışmalar.

bu açıköğretim sınavı görevlendirmeleri okullara yazı ile gönderildi mi. bize hiçbir şey gelmedi.

qwerty1986' Alıntı:
bu açıköğretim sınavı görevlendirmeleri okullara yazı ile gönderildi mi. bize hiçbir şey gelmedi.
Sayın Hocam,

Şu anda Açık Öğretim Lisesinin Son 3. (Son) oturumu yapılıyor. Büyük ihtimal göreviniz olmadığı için size bilgi vermemişlerdir.

İyi çalışmalar.

Geri