MEBBİS bilgilerini kim guncelliyor

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
il dışı tayinim çıktı fakat mebbiste hala eski okul bilgilerim görünüyor yeni okula girişi mi de yaptırdım yollugum da yattı bir bilgisi olan var mı

il dışı tayinim çıktı fakat mebbiste hala eski okul bilgilerim görünüyor yeni okula girişi mi de yaptırdım yollugum da yattı bir bilgisi olan var mı
Okul ilçe mem e göreve başladı diye resmi yazı yollar ve ilçe mem işler mebbis e diye biliyorum hocam.
Okul yazı yollamış mı diye bir sorun isterseniz

atandığınız okuldan mebbis şifrenizi yenilemelerini isteyin her şey yeni okulunuza kayar. şu anda eski yerde bilgileriniz duruyor.şifre yenilmesiyle yeni yerinize bilgileriniz çağrılıyor sistem böyle saçma malesef.

Göreve başladığınız okul idaresi mebbis atama modülünden ayrılma başlama işlemlerine girip başlama tarihinizi kaydederse o okulun mebbis personel modülünde listelenirsiniz.
Not. bunu bir çok kişi bilmediği için eskisi gibi ilçeye yazı yazıyor bu işlemi işçe yapıyor. (Sözleşmeli iseniz ilenin yapmasında fayda var)

Göreve başladığınız okul idaresi mebbis atama modülünden ayrılma başlama işlemlerine girip başlama tarihinizi kaydederse o okulun mebbis personel modülünde listelenirsiniz.
Not. bunu bir çok kişi bilmediği için eskisi gibi ilçeye yazı yazıyor bu işlemi işçe yapıyor. (Sözleşmeli iseniz ilenin yapmasında fayda var)
okul şifresiyle öğretmene yeni şifre tanımlayınca bu sorun çözülüyor bu sizin dediğinizi ilk defa öğreniyorum heralde sözleşmelilerle ortaya çıkan yeni bir uygulamadır.

Eski okul MEBBİS ile ilişkiyi kesmemis bundan ötürü görünmüyormus

eski okulunun ilişik kesmemiş olması ile ilgili bir durum değil hocam. Eski okulunun zaten böyle bir yetkisi yok. İlişik kesme işini ilçe MEM yapacak. Hatta ilçe MEM de senin ilçe ile ilişiğini keserek gideceğin ilçeye gönderiyor. Dolayısıyla yaşadığınız sorunun nedeni yeni okul idarenizin MEBBİS şifresi tanımlamamış olmasıdır.

Geri