MEB Yasakları nelerdir?

Kodla Büyü

Tenten

Süper Üye
Süper Üye
MEB Yasakları nelerdir?

1.seviye tespit sınavlarını yasakladı
2.youtube, facebook, yasaklandı.
3.Yılbaşında Öğretmenlerin Hediye Almasını Yasakladı
4.memur siteleri yasaklandı.
5.yılbaşı kutlaması yasaklandı
6.Öğrencilere Sosyal Medyayı Yasaklandı
7.yarı yıl tatilinde ödev yasaklandı.
8.öğretmenlerin öğrencilere ait görüntü,ses ve resim yayınlamasını yasaklandı.(öğrenciler öğretmenlerin görüntü,ses ve resimlerini yayınlayabilir.)
9.evrim karşıtlarını sakıncalı bulup erişime yasakladı
10.imam hatiplerde Türkçe yasaklandı.
11.dışarıdan web hizmeti alımını yasakladı.
12.PHP'yi Yasakladı
13.minecraft oyununu yasakladı.
14. mezuniyet törenlerinde kep ve cüppe giymek yasaklandı.
15. robin hood sakıncalı bulundu.
16. dershaneler yasaklandı (kapatıldı)
17.4+4+4 ile ilgili anket yapmayı yasakladı.
18. fotokopi ile ürün çoğaltılmasını yasakladı.
19.inci sözlüğü yasakladı.
20. okullarda yaygınlaşan kameralı izleme sistemlerini yasakladı.
21.ünite dergisini yasakladı.
22.okullarda siyaset konuşulmasını yasakladı.
23.yeni düzenlemeler ile bazı ürünlerin okul kantininde satılmasını yasakladı
24.Adana'da Dünya Rakı Gününün Kutlanması Yasaklandı
25.okul sonrası etütleri yasakladı.
26.Başörtüsü Namus Borcu Olanlar Başörtüsünü Yasakladı
27. sınıfta cep telefonu yasaklandı.
28.kantinde patates kızartması yasaklandı.
29. internet arama motorlarına yasak geliyor.
30. öğretmenlere okulda sigara yasaklandı.
31.özel okullara sınavlarda reklam amaçlı öğrenci fotoğrafı ve isim kullanmayı yasakladı.
32.öğrencilerin 1 dersten fazla özel ders alması yasaklandı.

MEB bugün ülkemizdeki en düzensiz veya amacından uzak kurumlardan birisi. Eleştirileceği birçok nokta var. Ancak yukarıda yazılanlar bir ilkokul öğrencisinin kaleminden çıkmış gibi. Başlığı gördüğümde öğretmenlerin dikkat etmeleri gereken konuların paylaşıldığını zannetmiştim ama içeri girince akıl fakiri bir yazıyla karşılaştım. Muhalefet olmak adına veya eleştiride bulunmak adına yazılmış ve yazarını küçük düşürmekten başka işe yaramayan safsatalar.

Hocam nereden alıntı yaptıysanız kaynak belirtmenizi rica ederim, orada da bu söylediklerimi paylaşmak istiyorum.

giryan' Alıntı:
MEB bugün ülkemizdeki en düzensiz veya amacından uzak kurumlardan birisi. Eleştirileceği birçok nokta var. Ancak yukarıda yazılanlar bir ilkokul öğrencisinin kaleminden çıkmış gibi. Başlığı gördüğümde öğretmenlerin dikkat etmeleri gereken konuların paylaşıldığını zannetmiştim ama içeri girince akıl fakiri bir yazıyla karşılaştım. Muhalefet olmak adına veya eleştiride bulunmak adına yazılmış ve yazarını küçük düşürmekten başka işe yaramayan safsatalar.

Hocam nereden alıntı yaptıysanız kaynak belirtmenizi rica ederim, orada da bu söylediklerimi paylaşmak istiyorum.

Hangi kısmını beğenmediniz?

giryan' Alıntı:

aynen hocam meb in saymakla bitmez yanlışı var ama arkadaşın saydıkları hangi ülkenin acaba

Kulis' Alıntı:
giryan' Alıntı:

Hangi kısmını beğenmediniz?

Beğenmemek değil de saçma bulduğum, inandırıcı gelmeyen yerleri üşenmeden belirttim, üşenmeden okumanızı rica ederim.

1.seviye tespit sınavlarını yasakladı -- Hayır yasaklanmadı, aksine teşvik edilmekte

2.youtube, facebook, yasaklandı. --- Eee yani? serbest mi olmalıydı? Zaten öğrenciyi eğitim öğretime adapte etmek çok büyük bir problem, bir de sosyal paylaşım siteleriyle mi uğraşalım?

3.Yılbaşında Öğretmenlerin Hediye Almasını Yasakladı --Nazarımda önemsiz bir konu.

5.yılbaşı kutlaması yasaklandı --Nazarımda önemsiz bir konu.

6.Öğrencilere Sosyal Medyayı Yasaklandı -- Eee yani? serbest mi olmalıydı? Zaten öğrenciyi eğitim öğretime adapte etmek çok büyük bir problem, bir de sosyal paylaşım siteleriyle mi uğraşalım?

7.yarı yıl tatilinde ödev yasaklandı. -- Mantıken doğru fakat bizde uygulaması yanlış bir durum.

8.öğretmenlerin öğrencilere ait görüntü,ses ve resim yayınlamasını yasaklandı.(öğrenciler öğretmenlerin görüntü,ses ve resimlerini yayınlayabilir.) -- Saçmalamanın lüzumu yok! özel hayatın gizliliği anayasa tarafından koruma altına alınmıştır, rızası dışında kimse kimsenin bir şeyini paylaşamaz

9.evrim karşıtlarını sakıncalı bulup erişime yasakladı -- Evrim karşıtlarını mı sakıncalı buldu? Nasıl yani, "evrim teorisi yalandır, evrim diye bir şey yoktur" diyen sitelere erişilemiyor mu?

10.imam hatiplerde Türkçe yasaklandı.-- Şahsen bir imam hatip ortaokulunda müdür vekilliği yapmaktayım, Türkçenin yasaklanması gibi bir durum söz konusu yoktur, bunu iddia eden yalan söylemeyi dahi beceremeyen bir akıl fakiridir. Hatta bugün 19/02/2016 tarihinde Türkçe öğretmenleri ile ilçe genelinde bir toplantı yapılmış ve düzenli kitap okuma saati oluşturulmuştur. İspatlayabilirim. Okunacak kitapların dili ise Türkçedir!

11.dışarıdan web hizmeti alımını yasakladı. -- hakkında bilgi sahibi olmadığım bir konu, meb web siteleri için de gerekli olmadığını düşünüyorum. Bir idareci web sayfasını düzenleyebilecek kabiliyette olmalıdır.

12.PHP'yi Yasakladı

13.minecraft oyununu yasakladı. -- bak işte bu üzücü bir haber

14. mezuniyet törenlerinde kep ve cüppe giymek yasaklandı. -- bilgim dahilinde olmayan diğer bir konu, gerekliliği veya yasaklanmasının gerekliliği tartışılabilir.

15. robin hood sakıncalı bulundu. -- yasaklananları konuşuyorduk, sakıncalı içerik ile ilgili yeni başlık rica ediyorum

16. dershaneler yasaklandı (kapatıldı) -- dershaneler kapatılmadı, cayır cayır işlerine devam ediyorlar. cemaatle bağlantısı olan dershanelerin işlerine taş konuldu.

17.4+4+4 ile ilgili anket yapmayı yasakladı. --bununla ilgili resmi yazı rica ediyorum, böyle bir şeyin gerçekliği beni de çok şaşırtacak

18. fotokopi ile ürün çoğaltılmasını yasakladı.-- ürün derken? üzerinde ISBN olan bir kitabı çoğaltma hakkınız elinizden mi alındı yoksa? Bkz: Telif hakkı

19.inci sözlüğü yasakladı.-- Keşke yasaklanmasaydı da küfür dağarcığı gelişmekte olan öğrencilerimiz gün yüzüne çıkmamış küfürleri en önce öğrenselerdi

20. okullarda yaygınlaşan kameralı izleme sistemlerini yasakladı.-- Bkz: MEBBİS--> E Talep Modülü--> Genel talepler--> 20'li kamera sistemi. Şşştttt bunun yasaklandığını birisi MEB'e söylesin lütfen.

21.ünite dergisini yasakladı.

22.okullarda siyaset konuşulmasını yasakladı.--Sakın yasaklanmasın. Yasaklanmasın ki birbirimizi öldürelim, atanamayan öğretmenlerimize kadro açılsın. Siyaset yapacak olan da mesaisini buna harcamayıversin, kim ne konuşacaksa kişisel zamanında ve doğru yerde konuşsun

23.yeni düzenlemeler ile bazı ürünlerin okul kantininde satılmasını yasakladı -- yaşasın cocacola. bunu da yasaklamayın. her öğrenci obez olsun. kanser yesin hepsi.

24.Adana'da Dünya Rakı Gününün Kutlanması Yasaklandı-- alkolün insan sağlığına zararlı olduğu konusunda şüphesi olan var mı halen daha? okulda kutlamayın da akşam iki duble atın, olmaz mı?

25.okul sonrası etütleri yasakladı. -- Bkz: haftaiçi DYK.

26.Başörtüsü Namus Borcu Olanlar Başörtüsünü Yasakladı-- Bunu öğrenmem iyi oldu, başörtülü bir öğretmenim var, pazartesi günü çıkartmasını isteyeceğim. Şaka bir yana da acaba erkek öğrencilerin başörtüsü takmaları yasaklanmış olabilir mi?

27. sınıfta cep telefonu yasaklandı.--diğer bir üzücü yasak

28.kantinde patates kızartması yasaklandı.-- sıkılmaya başladım

29. internet arama motorlarına yasak geliyor.-- hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa

30. öğretmenlere okulda sigara yasaklandı.-- açık havada da kapsamlı bir sigara yasağı geliyor. Bu yasaklar sayesinde benimde sigara tüketimim biraz azalır inşalah.

31.özel okullara sınavlarda reklam amaçlı öğrenci fotoğrafı ve isim kullanmayı yasakladı. -- özel okulların toptan yasaklanmasını talep ediyorum. ben komunistim, ayrıcalıklı sınıfların oluşmasını en azından eğitimde engelleyelim.

32.öğrencilerin 1 dersten fazla özel ders alması yasaklandı. -- Ay'a gitmenin yasaklanmasıyla benzer bir durum, nasılsa takibi yapılamayacaktır.

@giryan
1.seviye tespit sınavlarını yasakladı -- Hayır yasaklanmadı, aksine teşvik edilmekte
Araştırdığınız zaman göreceksiniz, seviye tespit sınavları nın yasaklandığını, daha önceki yıllarda özellikle ortaöğretime geçiş için seviye tespit sınavı yapılıyordu. Öğrenciler 3. 4. Sınıftan itibaren dershanelere devam ederlerdi. Sonra sadece 8. Sınıflar sınava alınırdı.

2.youtube, facebook, yasaklandı. --- Eee yani? serbest mi olmalıydı? Zaten öğrenciyi eğitim öğretime adapte etmek çok büyük bir problem, bir de sosyal paylaşım siteleriyle mi uğraşalım?
Siz uğraşmayı sevmiyor olabilirsiniz. Yazınızdan Günümüzde gelişen bir sanal sosyal ortama duyarsız kalmanız normal.
Serbest olmalı ancak bireylerin sosyal paylaşım sitelerini nasıl kullanması gerektiğine ilişkin bilgiyi okul ortamından alması için gerekli düzenlemeler yapılmalı. Yoksa sosyal paylaşım sitelerinin nasıl kullanılacağını okul dışında malumunuz üzere baya bir iyi öğreniyorlar. Burada kullanım kelimesinde nasıl üye olunur?, nasıl twitt atılır anlaşılmasın.

3.Yılbaşında Öğretmenlerin Hediye Almasını Yasakladı --Nazarımda önemsiz bir konu.
Hediye Kitâbu’t Ta’rifât’ta ise şöyle tarif edilmiştir:
“Geri vermek şartı olmaksızın alınan şeydir, armağandır.”
Resulullah'ın (asm) hediyeleşmeye teşvik edici hadisleri çoktur. Bu teşviki yaparken, hediyenin hâsıl edeceği mes'ud neticeleri de zikreder.
“Efendimiz (asm), hediyeleşmenin insanlar arasındaki saygı ve dostluğu geliştirdiğini, kıskançlık, bencillik ve cimrilik gibi kötü duyguları giderdiğini ve rızkın genişlemesine vesile olduğunu ifade eder.” (Muvatta, Müsned, Tirmizi)
bir öğrenciniz size bir kitap getirmiş, veya yaptığı bir tabloyu, hediye etmişse niye yasak olsun.

???

Koca ülkenin %20'lik şımarık/elitist bir azınlığı ve sürü psikolojisine kapılmış %10 luk bir kısmı da işini gücünü bırakmış, idarede siyaseten taraftar olmadıkları bir ideoloji var diye, acaba bunlara nerden nasıl çaksak nasıl bişeyler bulsak da 3'e 5 ekleyerek hunharca eleştirsek, biraz da kendimiz uydursak, birazda kahvede yan masada duyduğumuz bişeyi biraz da biz manipüle edip hükümete laf söylesek diye canını dişine takmış...
yeter vallahi sıkıldık sizden ya, kabak tadı verdiniz artık, adam gibi şu listede haklı olunabilecek birkaç tanesi için bişeyler yazıp insan gibi eleştirseniz objektif olarak tamam diyeceğiz biz de katılacağız düzeltilsin diye ama artık böyle yapınca kusura bakmayın da kimsenin sizi ciddiye alası gelmiyor artık bıktırdınız milleti hakikaten.
gidin siyasetinizi söylediğinizin aksine yasaklanmamış memur sitelerinde yapın.

tenten Hocam;

1. Bu dönem için hazırladığım ve resmi yazı ile ilçe mem'e bildirdiğim dönemlik çalışma planında şu madde yer alıyor;
"Dönem boyunca 6 adet deneme sınavı yapılması, sınavlara göre öğrenci başarılarının izlenmesi ve dönem başı ile dönem sonu arasında her öğrenci için en az %10 başarı artırımının sağlanması" hadi ben bu sınavların yasaklandığını bilmiyorum, ilçe mem de mi bilmiyor da bu konu ile ilgili bir dönüt almadım?
Sizin söylediğiniz deneme sınavları değil de seviye tespit sınavı yapılması ve bu sınav sonucuna göre seviye sınıflarının oluşturulması ise bu konuyla ilgili net bir bilgim yok. Ancak yine İl Mem kapsamında yaptığımız bir toplantıda şube müdürümüz şunu ifade etti;
"öğrencileri başarılarına göre gruplandırmayınız, bu zayıf öğrencilerin öğretimden kopmalarına neden olacaktır. Ancak sayısal ve sözle kabiliyeti farklı öğrencileri farklı sınıflarda konumlandırmak için seçmeli dersleri kullanabilirsiniz. Böylelikle hem öğrenciyi rahatsız etmemiş hem de uygun sınıflamayı yapmış olursunuz." sizce de mantıklı değil mi?

2. sosyal paylaşım siteleri ile ilgili yazdıklarınıza hak veriyorum. donanımhaber, bbnet gibi forumlardan çoook şey öğrendim. youtube ve facebook gibi sosyal paylaşım siteleri sayesinde de hem becerilerimi geliştirebildim hem de bilgi paylaşımlarını takip etme imkanım oldu. Öğrencilerin de çeşitli sosyal paylaşım sitelerini doğru ve faydalı şekilde kullanmayı öğrenmeleri gerekiyor. belirttiğiniz gibi bu konuyla ilgili çaba sarf etmeleri ve onlara yardımcı olmalıyız. bakış açımı genişlettiğiniz için teşekkür ederim.

3. hediye alıp vermenin sünnet olduğunu biliyordum. kardeşlik ruhunu dinç tutmak ve paylaşmanın verdiği lezzetti tatmak için hediyeleşme olmalı. ancak yasaklanmasının da bir gerekçesi yok mudur? sizce keyfe keder bir uygulama mı bu?

4. memur sitelerine okuldan erişimin nasıl bir gereği var? erişilmesin demiyorum, erişilebilsin fakat öğretmen okulda haber mi okumalı yoksa zamanını öğrencileri için mi harcamalı? bence sahibinden.com gibi sitelere dahi erişim engellenebilir, mesai saati içerisinde öğretmen işi haricinde konularla ilgilenmemeli.

ŞUNLARA DA SİZ CEVAP VERİN LÜTFEN;

8.öğretmenlerin öğrencilere ait görüntü,ses ve resim yayınlamasını yasaklandı.(öğrenciler öğretmenlerin görüntü,ses ve resimlerini yayınlayabilir.) -- Saçmalamanın lüzumu yok! özel hayatın gizliliği anayasa tarafından koruma altına alınmıştır, rızası dışında kimse kimsenin bir şeyini paylaşamaz

9.evrim karşıtlarını sakıncalı bulup erişime yasakladı -- Evrim karşıtlarını mı sakıncalı buldu? Nasıl yani, "evrim teorisi yalandır, evrim diye bir şey yoktur" diyen sitelere erişilemiyor mu?

10.imam hatiplerde Türkçe yasaklandı.-- Şahsen bir imam hatip ortaokulunda müdür vekilliği yapmaktayım, Türkçenin yasaklanması gibi bir durum söz konusu yoktur, bunu iddia eden yalan söylemeyi dahi beceremeyen bir akıl fakiridir. Hatta bugün 19/02/2016 tarihinde Türkçe öğretmenleri ile ilçe genelinde bir toplantı yapılmış ve düzenli kitap okuma saati oluşturulmuştur. İspatlayabilirim. Okunacak kitapların dili ise Türkçedir!

11.dışarıdan web hizmeti alımını yasakladı. -- hakkında bilgi sahibi olmadığım bir konu, meb web siteleri için de gerekli olmadığını düşünüyorum. Bir idareci web sayfasını düzenleyebilecek kabiliyette olmalıdır.

13.minecraft oyununu yasakladı. -- bak işte bu üzücü bir haber

16. dershaneler yasaklandı (kapatıldı) -- dershaneler kapatılmadı, cayır cayır işlerine devam ediyorlar. cemaatle bağlantısı olan dershanelerin işlerine taş konuldu.

17.4+4+4 ile ilgili anket yapmayı yasakladı. --bununla ilgili resmi yazı rica ediyorum, böyle bir şeyin gerçekliği beni de çok şaşırtacak

18. fotokopi ile ürün çoğaltılmasını yasakladı.-- ürün derken? üzerinde ISBN olan bir kitabı çoğaltma hakkınız elinizden mi alındı yoksa? Bkz: Telif hakkı

19.inci sözlüğü yasakladı.-- Keşke yasaklanmasaydı da küfür dağarcığı gelişmekte olan öğrencilerimiz gün yüzüne çıkmamış küfürleri en önce öğrenselerdi

20. okullarda yaygınlaşan kameralı izleme sistemlerini yasakladı.-- Bkz: MEBBİS--> E Talep Modülü--> Genel talepler--> 20'li kamera sistemi. Şşştttt bunun yasaklandığını birisi MEB'e söylesin lütfen.

22.okullarda siyaset konuşulmasını yasakladı.--Sakın yasaklanmasın. Yasaklanmasın ki birbirimizi öldürelim, atanamayan öğretmenlerimize kadro açılsın. Siyaset yapacak olan da mesaisini buna harcamayıversin, kim ne konuşacaksa kişisel zamanında ve doğru yerde konuşsun

23.yeni düzenlemeler ile bazı ürünlerin okul kantininde satılmasını yasakladı -- yaşasın cocacola. bunu da yasaklamayın. her öğrenci obez olsun. kanser yesin hepsi.

24.Adana'da Dünya Rakı Gününün Kutlanması Yasaklandı-- alkolün insan sağlığına zararlı olduğu konusunda şüphesi olan var mı halen daha? okulda kutlamayın da akşam iki duble atın, olmaz mı?

25.okul sonrası etütleri yasakladı. -- Bkz: haftaiçi DYK.

26.Başörtüsü Namus Borcu Olanlar Başörtüsünü Yasakladı-- Bunu öğrenmem iyi oldu, başörtülü bir öğretmenim var, pazartesi günü çıkartmasını isteyeceğim. Şaka bir yana da acaba erkek öğrencilerin başörtüsü takmaları yasaklanmış olabilir mi?

27. sınıfta cep telefonu yasaklandı.--diğer bir üzücü yasak

28.kantinde patates kızartması yasaklandı.-- sıkılmaya başladım

30. öğretmenlere okulda sigara yasaklandı.-- açık havada da kapsamlı bir sigara yasağı geliyor. Bu yasaklar sayesinde benimde sigara tüketimim biraz azalır inşalah.

31.özel okullara sınavlarda reklam amaçlı öğrenci fotoğrafı ve isim kullanmayı yasakladı. -- özel okulların toptan yasaklanmasını talep ediyorum. ben komunistim, ayrıcalıklı sınıfların oluşmasını en azından eğitimde engelleyelim.

Burada belirttiğim 16 madde hakikaten gerçekten yasak mı? Yasak olanların bir gerekçesi yok mu? Yasak olması hem öğrenciler hem de eğitimciler için faydalı değil mi? Bu maddelerle MEB'i YASAKÇI bir kurum olarak lanse etmek doğru mu?

Sayın hocam, hepimizin de derdi aynı diye düşünüyorum. Milletçe daha iyi seviyelere gelmek istiyoruz. Ancak bunu sağlayabilmek için 2 tane doğrunun altına 22 tane yanlış sıkıştırmaya çalışmamalıyız. Elimizi vicdanımıza koyup öyle konuşmalı, öyle davranmalıyız.

Ben yazdığınız listede sorun olan bir yasak göremedim kusura bakmayın, "sigara yasaklanmış, rakı günü yasaklanmış" ee ne olacaktı ya insanların sağlığına zararlı şeylerin reklamı mı yapılsın?

youtube facebook vs yasakladığınız vakit sorun çözülüyormu hayır.youtube sadece şarkı müzik için kullanan varsa ona açıklama yapmaya gerek yok ama oradaki eğitici videolardan zamanında çok faydalandım.orada +18 videoların olması yasaklama için sebepse sokaklarda da bir sürü ahlaksız şeyler oluyor o zaman sokağa çıkmayı da yasaklayalım.bi arıza oluyor program indirmem gerekiyor meb sayesinde kalıyor öyle

yasaklar egemen güçler varolduğu sürece devam edecek gibi görünüyor. eğitimde yasak koyma yerine bireyin iradesini geliştirsek, iradesini kullanmasını sağlasak insan ve toplum için zararlı olabilecek, konularda bireyin karar vermesini istesek çok mu ütopik bir istek olur? yasaklar emniyet güvenlik, savunma gibi konularda anlamlı olabilir ancak, eğitim ortamında olası gelecekte karşılaşacağı tehlike ve risklere karşı bireyin güçlü bir tepki geliştirebilmesi için sadece lafazanlık yapmanın, yasaklar koymanın yeterli olmadığını düşünüyorum.
diktatoryel rejimlerin hepsi yasakları yüzünden yıkıldı.
@jrerkan buradaki yasak amiri sizsiniz galiba :p
"yasaklar delinmek içnmiş" bak bunu ben demedim.

Sağlam bir irade ile insanın nefsine karşı koyabilmesi kadar ulvi bir davranış biçimi yoktur. Muhakkak gençlerimizin iradelerini sağlamlaştırmak için olan gücümüzü sarf etmeliyiz. Peki iradeyi geliştirirken tedbirlerin alınması gerekli değil midir? Düşünün; her yaşta sigara, alkol, uyuşturucu ve fuhuşun alenen yapılabilme imkanının olduğunu... Sizce 78 milyonluk halkımızdan ne kadarı bu konularda iradeli davranabilir? Unutulmamalıdır ki insan çiğ süt emmiştir. Bugün "YANLIŞ" dediği ve yerdiği bir davranışı yarın kendisi pek ala sergileyebilir. Bu durumda yasakların olması bir gereklilikten çıkıp zorunluluğa dönüşür.

Diğer bir husus: Hediye alıp vermenin peygamber efendimiz tarafından desteklendiğini, bundan dolayı bu yasağın lüzumsuzluğu dile getirilmiş. Peki yılbaşının kutlanması da mı peygamber efendimiz tarafından desteklenmiştir?

Müslüman bir ülkede başörtüsü yasağı olmamalı denilmiş, peki dünya rakı gününün kutlanması uygun mu?

Kendimizle çelişmeyelim lütfen. Öncelikle kendi fikirlerimize bir şekil verelim. "Ben ne istiyorum" sorusunu kendimize dürüst ve samimi bir şekilde cevaplayalım. Aksi taktirde hem ciddiyetten uzak hem de samimiyetsiz söylemler ortaya çıkıyor.

Vesselam...

tenten' Alıntı:
yasaklar egemen güçler varolduğu sürece devam edecek gibi görünüyor. eğitimde yasak koyma yerine bireyin iradesini geliştirsek, iradesini kullanmasını sağlasak insan ve toplum için zararlı olabilecek, konularda bireyin karar vermesini istesek çok mu ütopik bir istek olur? yasaklar emniyet güvenlik, savunma gibi konularda anlamlı olabilir ancak, eğitim ortamında olası gelecekte karşılaşacağı tehlike ve risklere karşı bireyin güçlü bir tepki geliştirebilmesi için sadece lafazanlık yapmanın, yasaklar koymanın yeterli olmadığını düşünüyorum.
diktatoryel rejimlerin hepsi yasakları yüzünden yıkıldı.
@jrerkan buradaki yasak amiri sizsiniz galiba :p
"yasaklar delinmek içnmiş" bak bunu ben demedim.

Arkadaşım, yanlış gördüğün şeyler varsa yazarsın, istişare edilir herkes tarafından lehte veya aleyhte fikir söylenir bu çok güzel birşey ve toplumlar bu şekilde ilerler,
ama senin yaptığın şey düpedüz günümüz tabiriyle "TROLLÜK".
Bir liste yapmışsın %80 uydurma, manipule edilmiş bilgi, yoruma açık düzenlemelere yapılmış taraflı bir yorumlar...
ve en son "öğretmenlere okulda sigara içmek yasaklandı" maddesini gördükten sonra senin notunu verdim kusura bakma yani hakikaten sizden gına geldi.
Sırf hükümete çakıcam diye yaptığınız saçmalıklardan ülkece bıktık açıkçası.

Yasaklar delinmek için lafını kim demişse o da senin gibi halt etmiş, bana argüman olarak sunduğun şeyin zaten karşısındayım ben, o sözü ancak toplum içinde yaşamanın ne anlama geldiğini henüz tecrübe edememiş liseliler söylüyor kusura bakma.
Görevini yerine getirdiysen, trollüğün bittiyse bu platformu rica ediyorum rahat bırak kardeşim, bari burda huzur bulalım sizlerden.

jrerkan' Alıntı:
Koca ülkenin %20'lik şımarık/elitist bir azınlığı ve sürü psikolojisine kapılmış %10 luk bir kısmı da işini gücünü bırakmış, idarede siyaseten taraftar olmadıkları bir ideoloji var diye, acaba bunlara nerden nasıl çaksak nasıl bişeyler bulsak da 3'e 5 ekleyerek hunharca eleştirsek, biraz da kendimiz uydursak, birazda kahvede yan masada duyduğumuz bişeyi biraz da biz manipüle edip hükümete laf söylesek diye canını dişine takmış...
yeter vallahi sıkıldık sizden ya, kabak tadı verdiniz artık, adam gibi şu listede haklı olunabilecek birkaç tanesi için bişeyler yazıp insan gibi eleştirseniz objektif olarak tamam diyeceğiz biz de katılacağız düzeltilsin diye ama artık böyle yapınca kusura bakmayın da kimsenin sizi ciddiye alası gelmiyor artık bıktırdınız milleti hakikaten.
gidin siyasetinizi söylediğinizin aksine yasaklanmamış memur sitelerinde yapın.
:++: :alkis: :+1:

Geri