MEB Uzman Yardımcılığı Sınavıı

Kodla Büyü
çok iyi o zaman ama belgeleri birine göndermek lazım yine bu konularda çok temkinliyim açıkçası kendim gitmeyi tercih ederim

Postayla ya da otobüse vermeyi düşünüyorum. Diploma konusunda şu şekilde söylediler: "Diplomanızın yanında fotokopisi de olsun. Fotokopiye aslı gibidir mührü vurup aslını size verirler."

İmkanınız varsa kendinizin teslim etmesi daha sağlıklı olur.
Hocam öz geçmiş için kullandığınız bir şablon var mı?

yok hocam normal bir özgeçmiş yazıcam özel bir form kullanmayı düşünmüyorum, CV dememişler özgeçmiş demişler

puanım olsa başvururdum ama sözlü sınavı da varmış kimlerin alınacağı şimdiden bellidir zaten uğraşmaya gerek yok :)

Hangi bölümün sözlü sınavı hangi gün o belli olacak.

Ben telefon ettiğimde geçen cuma belli olacağını söylemişlerdi. Maalesef belli olmadı. Bu gün tekrar arayacağım bir haber alırsam sizlerle paylaşırım.

-KILIC-' Alıntı:
Hangi bölümün sözlü sınavı hangi gün o belli olacak.

Ben telefon ettiğimde geçen cuma belli olacağını söylemişlerdi. Maalesef belli olmadı. Bu gün tekrar arayacağım bir haber alırsam sizlerle paylaşırım.
banada belgeleri vermeye gittiğimde öyle dediler ama hala haber yok

böyle sözlü sınavlarda bence torpil çalısır.(Torpilin çalışmadıgı kurum mu var.).Bellidir kimi alacakları.Güçlü olan hayatta kalır.İn time filmi gibi zamanın varsa yaşadın.yoksa neden atamalardan önce yapmadılar.Çünkü işini garantiye alma meselesi(90 kota koymaları da bunu destekliyor.ingilizce şartı da aramadılar...).Üst düzeydekiler badem bıyıklı bence bir badem bıyık şart sözlüye gidecekler için.Mesela müşteşarlara bakın inceleyin.Sanki aynı düşünce fabrikasından çıkmış gibiler... Gidenler için Allah yardımcıları olsun.

reamonn' Alıntı:
böyle sözlü sınavlarda bence torpil çalısır.(Torpilin çalışmadıgı kurum mu var.).Bellidir kimi alacakları.Güçlü olan hayatta kalır.İn time filmi gibi zamanın varsa yaşadın.yoksa neden atamalardan önce yapmadılar.Çünkü işini garantiye alma meselesi(90 kota koymaları da bunu destekliyor.ingilizce şartı da aramadılar...).Üst düzeydekiler badem bıyıklı bence bir badem bıyık şart sözlüye gidecekler için.Mesela müşteşarlara bakın inceleyin.Sanki aynı düşünce fabrikasından çıkmış gibiler... Gidenler için Allah yardımcıları olsun.

En son söylediğiniz gibi; nasibimizde varsa Allah yardım edecektir. Allah(c.c) bize yardım edecek olduktan sonra da bunu kimse engelleyemez. Görünüşte engellenilmiş gibi gözükse de Allah(c.c) bize daha iyisini nasip edecektir. Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler. :)

-KILIC-' Alıntı:
reamonn' Alıntı:

En son söylediğiniz gibi; nasibimizde varsa Allah yardım edecektir. Allah(c.c) bize yardım edecek olduktan sonra da bunu kimse engelleyemez. Görünüşte engellenilmiş gibi gözükse de Allah(c.c) bize daha iyisini nasip edecektir. Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler. :)

israil ogulları gibi hep kendini övüp yaptıklarının dogru oldugunu düşünenlere acımak lazım sadece.

"Eğer Allah sana herhangi bir zarar verecek olursa, bil ki onu, O’ndan başka giderebilecek yoktur. Eğer sana bir hayır dilerse, O’nun lütfunu engelleyebilecek de yoktur. O, bunu kullarından dilediğine eriştirir. O, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir." (Yunus Suresi 107. Ayet)

kılıc arkadaşımızın dedigi gibi Allah'ın(cc) adaletine kesinlikle güvenmek gerekir.İmanlı olmanın geregidir bu.Ben çok şüpheci biri degilim.insanın olusturdugu sistemde her zaman bir hata vardır onu vurguladım.Yani insanlar kasıtlı veya kasıtsız hata yapar.Sadece Allah'ın(cc) olusturdugu sistem kusursuz...Konuya bir açıklık getireyim dedim.

Neyse konuyu söyle kapatayım.Ne oldum dememeli ne olacagım demeli insan.Mutluluk arıyorsan günü kurtarmaya bak 1 gun sonrasını çok düşünmek gereksizdir.Gideceklere başarılar :)

Geri