MEB Uzaktan Eğitim 2020000167 Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi Kursu

Kodla Büyü
Kursa katılan arkadaşlara bilgilendirirse sevinirim. siber güvenlik konusunda sıfır noktasında olan ve ingilizce bilmeyen birisi için faydalı bir eğitim denebilir mi. O duruma göre bizde bir daha ki sefere başvuru yapalım yada yapmayalım.

netacad.com adresine giriş yaptıktan sonra sol kenarda Dersler(courses) bölümünde dosyalar(file) var. türkçe pdf dosyası var.

sibergüvenlik için izinleri verdim sonrasında kayıt oldum sistemdeki mail adresi ile kayıt olduğum mail adresim aynı buna rağmen farklı tarayıcalardan da denedim hatta meb hattından ve telefon internetinden de denedim fakat her giriş yaptığımda bu sayfaya yönlendiriyor. bu konu hakkında yardım sayfasınada başvurdum ama oradan gelecek bir yanıt olacağını zannetmiyorum. varsa bunların yardımcı olacak bir arkadaş yardımlarını bekliyorum...

hata.JPG

arkadaşlar sorun Dün ekelenen videoyu izleyemiyorum.Tıklayınca Bu Siteye Ulaşılamıyor yazısı geliyor

sibergüvenlik için izinleri verdim sonrasında kayıt oldum sistemdeki mail adresi ile kayıt olduğum mail adresim aynı buna rağmen farklı tarayıcalardan da denedim hatta meb hattından ve telefon internetinden de denedim fakat her giriş yaptığımda bu sayfaya yönlendiriyor. bu konu hakkında yardım sayfasınada başvurdum ama oradan gelecek bir yanıt olacağını zannetmiyorum. varsa bunların yardımcı olacak bir arkadaş yardımlarını bekliyorum...

Ekli dosyayı görüntüle 65372

ayrıyetten web eklentisinide yükledim bende kullanıcı Canvas üzerinde kayıtlı değil olayını geçemedim.

ayrıyetten web eklentisinide yükledim bende kullanıcı Canvas üzerinde kayıtlı değil olayını geçemedim.
Bende de aynı uyarıyı veriyordu hocam. Mebbis üzerinden "bilgilerimi kullanmasına izin ver" seçeneğini aktif ettim. Yaklaşık 1 gün sonra e-posta ile gelen aktif etme seçeneği ile sorunu aştım.

Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşam izlediğimiz kayıtlı ders videosunu netacad.com Sibergüvenlik sınıfı içerisinde link olarak paylaştık. Ders sunumu da paylaşıldı.

Paylaşılmış olan ders videosu ile ilgili olarak;

• Ders videosu MEB üzerinden Internet bağlantısı yapıldığında izlenememektedir. Konu ile ilgili olarak MEB ile iletişime geçildi.
  • Ders videosunu sadece masaüstü veya dizüstü bilgisayarlardan izleyebilirsiniz. Ders videosu tekrarı mobil cihazlardan izlenememektedir.
Bilgilerinize,

Ağ Yöneticileri Derneği

...........@gmail.com kullanıcı Canvas üzerinde kayıtlı değil

You can try to log in again.

Ne yapmalıyız bu durumda arkadaşlar?
Mebbis üzerinden kişisel verilere izin verdikten bir gün sonra mailinize mesaj gelecek maile onay verince sistem açılıyor. Püf noktalar mebbis teki mail adresinizle net cad üyelik mailiniz aynı olmalı.

Çok da kasmayın zaten videolar izlenmiyor.

Mebbis üzerinden kişisel verilere izin verdikten bir gün sonra mailinize mesaj gelecek maile onay verince sistem açılıyor. Püf noktalar mebbis teki mail adresinizle net cad üyelik mailiniz aynı olmalı.

2 mart itibariyle sistem açıldı.Dersleri çok rahat izliyorum hocam

hocam mebbis üzerinden nasıl izin vereceğiz?

Meb interneti ile izlenmiyor açıklama yukarıda
Files-Sunumlar-Ders sunumlarındaki pdf dosyasındaki slaytları canlı yayında konuşuyo aslında.Burada yer alan bilgilerle final sınavı soruları cevaplanacak.Dosyayı ekliyorum.

Ekli dosyalar

• SiberGuvGiris_Bolum1_SiberGuvGereksinimi.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 679
Dersleri ve tekrarları hiç izlemeden sınava girip başarılı olsak oluyor mu öyle. Yoksa dersleri canlı izlemesek de sonradan izlemek mi gerekiyor?

Geri