MEB Uzaktan Eğitim 2020000167 Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi Kursu

Kodla Büyü
MEB'den 2020000167 numaralı uzaktan eğitim faaliyetine(Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi Kursu) kabul edildiniz şeklinde mesaj geldi. eğitim adresi : https://46443709.netacad.com/courses/988082 görünüyor.Bu adrese girdiğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.
Oturum Açma Başarısız
.......l@gmail.com kullanıcı Canvas üzerinde kayıtlı değil

You can try to log in again.

Eğitim 2 Martta başlayacak hocam büyük ihtimalle o tarihte aktif yapılacak, bende kayıt işlemlerimi tamamladım giriş yaptığımda aynı hata geliyor şimdilik

herkese merhaba.daha önceden mebbiste kayıtlı e posta adresimle bu kursa kayıt olmuştum.kullanıcı adımı değiştirdikten sonra giriş yapmakta zorluk yaşıyorum. parolamı unuttum seçeneğine tıkladığımda bana gelen mailde telefonumun kayıtlı olmadığını söylüyor ve kaydetmem için link veriyor linke tıkladığımda yine başladığım noktaya yönlendiriyor.sonsuz bir döngüye girmiş gibiyim..bu durumu daha önce yaşayan oldu mu aranızda?

Şu ekrandan izin veriliyormuş:

Ekli dosyalar

• 7C780F3F-8182-427B-BC59-94BE54B04F06.jpeg
    7C780F3F-8182-427B-BC59-94BE54B04F06.jpeg
    155.7 KB · Görüntüleme: 349
* https://www.netacad.com/portal/self-enroll/c/975074 adresinden sağda istenen bilgileri ve sadece mail adresimizi girip kayıt olduk.
* Bize aktifleştirme linki attılar.
* Ona tıklayınca açılan sayfada diğer bilgilerimizi girdik, parolamızı oluşturduk. Ama bu işlem Self Enroll olarak geçiyor sanırım, yani kişisel kayıt. * https://46443709.netacad.com/courses/988082 adresinden login olup kursu görebildik.
* Acaba dediğiniz gibi 02 Martta sistem aktif olduğunda kullanıcı adı kısmına Mebbisteki mailimizi, parola kısmına da Mebbis parolamızı mı yazarak sisteme gireceğiz? beklemedeyiz...

izni verdim değişiklik yok
hala eklemiyor
sanırım netacad'tan mail gelince olacak
python eğitiminde öyle olmuştu

ben de kabul edilmişim hocam ayrıca MEBBİS Hizmetiçi Eğitim Bölümünde - kişisel veri izni- izin veriyorum bölümlerini işaretlemeniz gerekiyor.

Arkadaşlar eğitimi görebilen var mı? Gerçi 2 Martta aktif olur sanırım ama. Ben MEB in yolladığı adrese girdiğimde sadece sayfa açılıyor ve

Canvas üzerinde kayıtlı değil
You can try to log in again.

Son düzenleme:
Ben şu an Python eğitimimi alıyorum tabi hesabın var. Tahminimce bu hesabıma tanımlanacaktır eğitim. Bekliyoruz bakalım 2 Mart’ı.
python eğitimi videolar şeklinde sıralı mı yoksa canlı yayın olup bitiyor ve kaldırılıyor mu acaba?
oradaki eğitim videolarını bir şekilde paylaşma şansı var mı acaba?
Eğitim kalitesi, süreç yönetimi, ödevler vs konularında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
İlerleyen dönemlerde öğrencilere vereceğimiz eğitimlerde kaynak ve yöntem bakımından değerlendirmek istiyorum.
Sonuçta teknik anlamda iyi olduğunu ve başarılı bir eğitim süreci oluşturduklarını düşündüğümüz bir kuruluştan verilen eğitimler bunlar.

python eğitimi videolar şeklinde sıralı mı yoksa canlı yayın olup bitiyor ve kaldırılıyor mu acaba?
oradaki eğitim videolarını bir şekilde paylaşma şansı var mı acaba?
Eğitim kalitesi, süreç yönetimi, ödevler vs konularında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
İlerleyen dönemlerde öğrencilere vereceğimiz eğitimlerde kaynak ve yöntem bakımından değerlendirmek istiyorum.
Sonuçta teknik anlamda iyi olduğunu ve başarılı bir eğitim süreci oluşturduklarını düşündüğümüz bir kuruluştan verilen eğitimler bunlar.
İlk canlı eğitimden sonra Anlatıcı Hoca anketle herkese uygun olan bir saat seçti ve ona göre canlı eğitimler devam etti. Python da Perşembe 18.30-21.00 arası olarak seçilmişti. Canlı eğitimden bir gün sonra da eğitimin kaydını netacad sistemine yüklüyor. isteyen oradan indirip izleyebiliyor. Şuan da netacak sisteminde yer kalmadı için İTÜkovan adında bir yere yükleyerek eğitimler devam ediyor.
Python çok geniş konu olduğu için ve katılımcıların seviyesi bilinmediği için hocamız orta seviye davranıyor. bazı uygulamaları yapıyor. bazı uygulamaları (uzun zaman alan) da sizler yapın diye türkçe olarak nasıl yapılacağını açıklayıp geçiyor. tabi yapamazsanız iletişime geçin diyor.
Öğrencilere eğitimi cisco üzerinden veremeyeceğimiz için anlatım videoları eksik kalabilir ama powerpoint dosyaları örnekler eklenerek zenginleşirse kullabilabilir.

DUYURULAR:

• Sibergüvenliğe Giriş Eğitimi iki hafta boyunca Salı ve Perşembe günü akşamları düzenlenen 4 adet dersten oluşmaktadır. Eğitim 06 Şubat Perşembe akşamı başlayacaktır.
    • 1.Ders: 02 Mart 2020 Pazartesi 19:30
    • 2.Ders: 04 Mart 2020 Çarşamba 19:30
    • 3.Ders: 09 Mart 2020 Pazartesi 19:30
    • 4.Ders: 11 Mart 2020 Çarşamba 19:30
  • Canlı derslere giremeyenler daha sonradan bu sitede yayınlanacak olan ders videoları linkinden kayıtlı derslere de erişebilecektir.
  • Eğitim sonunda 10 soruluk Türkçe final sınavından %50 ve üzeri alanlar Cisco Networking Academy onaylı "Sibergüvenliğe Giriş" sertifikasına hak kazanacaktır. Sertifikalar bu siteden indirilebilecektir.
  • Final sınavı 10 sorudan oluşmaktadır. Sınavı tamamlamak için bir saat süreniz verilecektir. Videoları izleyenler soruları kolaylıkla yapabilirler.
  • Eğitim bir giriş eğitimidir. Herhangi bir ön bilgi şartı bulunmamaktadır.
  • Eğitime kayıt olduktan sonra "netacad.com" sitesine giriş yapıp "NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_Intro2CyberSecurity" sınıfını seçmeniz yeterlidir. Ders videolarına erişim, ders sunumları ve final sınavı gibi bilgiler bu siteden paylaşılacaktır.
  • Dersler Türkçe olarak anlatılacaktır. Ders sonundaki değerlendirme sınavı da Türkçe'dir.
  • Eğitim sonunda final sınavını başarıyla tamamlayanlara sertifikalarını ulaştıracağız.

Önceden siber güvenliğe giriş için netacad zaten üye olanlar kursa nasıl giriş yapacak?
"NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_Intro2CyberSecurity" sınıfını seçmeniz yeterlidir. " nasıl seçilecek?

Önceden kaydı olanlar nasıl bir yol izlediniz.

Önceden siber güvenliğe giriş için netacad zaten üye olanlar kursa nasıl giriş yapacak?
"NETACADFUNDING_20191027_OYGM-MoNE_Intro2CyberSecurity" sınıfını seçmeniz yeterlidir. " nasıl seçilecek?

Önceden kaydı olanlar nasıl bir yol izlediniz.

zaten kaydı olanlar mebbis’ten izin verince gelen mailden (bana ertesi gün beldi) sonra netacad’a giriş yaptıklarında ders görünüyor

Arkadaşlar bugün bana ciscodan mail geldi. Hesabı etkinleştir linkini tıkladığımda yönlendirdiği sayfada doğum tarihi kısmı var. Doldurduğum halde hata veriyor. Aynı hatayı alan var mı acaba

Geri