Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

MEB sınav görevlendirme şikayet-öneri??

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında spider23 tarafından paylaşıldı.


 1. spider23

  spider23 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.679
  Beğeni:
  95
  Selamalr bu yılın başındna beri sadece 1 defa Ağustosta ki MTV sınavında görev alabildim..Bu en son yapılan açık lise sınavlarında da görev çıkmadı..Benim 188 puanım var ;en yüksek puanlı olarak da 188 puan görünüyor sanırım sıra gelmedi..

  Ancak 2 - 3 OCAK ta yapılan açık lise sınavlarında en yüksek puan 240 larda görünüyor;ben nasıl 188 puanla 2-3 ocakta ki sınavlarda görev alamadım???

  Hakkımı nasıl arayabilirim??? yardımcı olursanız çok sevinirim..
   
 2. berk0102

  berk0102 Site Gezgini

  Kayıt:
  16 Mart 2015
  Mesajlar:
  62
  Beğeni:
  0
  Hocam hiç uğraşma nerdeyse çevremde çoğu kişide aynı sorun var. Tamamen meb in beceriksizliğinden kaynaklanıyor. HAngi işi düzgün ki bu düzgün olsun. Olayda hiç bir torpil filan yok baya inceledim ama tamamen bir matematik bilgisi sıfır olan insanların hazırladı bir sınav görevlendirme sistemi mevcut . Çevremde toplamda 6 goreve ulaşan var ben halen 2 motorlu taşıtlar sınavına giren yanıyor bu sistemde sen alırsın 118 tl o alır 63 puan üzerinden 3 sınavda 380 tl .... sorsan süre der...... halbuki açık lise de kim 3 saat beklemişki bugüne kadar ama ..... meb bu zeka bu
   
 3. habibocak

  habibocak Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2012
  Mesajlar:
  0
  Beğeni:
  2
  Yardım masasından yazabilirsin Hocam.
   
 4. wixland

  wixland Aktif Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  128
  Beğeni:
  7
  benimde 188 puanım vardı ilk oturum ve belki 2. oturum hariç diğer oturumlarda görev çıkması gerekiyor gibi
  bana da hiç bir oturumda çıkmamıştı.
  tahminim ilk oturuma görev verilenler 2. ve 3. oturumu otomatik olarak aldılar ve puanlar o şekilde yükseldi.
   

  Ekli Dosyalar:

 5. bomax01

  bomax01 Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  29 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.627
  Beğeni:
  24
  Ben öyle düşünmüyorum. Eğer o şekilde ise algoritma yanlış.

  Benim düşündüğüm görevini onaylamayanlar yerine iller / ilçeler resen görevlendirme yapabiliyor işte orada sıkıntı başlıyor. Adam kayırma, puana bakmadan adam seçme, aynı puan olsa bile tc'si küçük olaana görev verilmesi gerekirken buna dikkat etmeme vs. vs. :-1:
   
 6. habibocak

  habibocak Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2012
  Mesajlar:
  0
  Beğeni:
  2
  Bunla ilgili bir çalışma yapıldı. İnşallah bir daha ki sınavlarda re'sen görevlendirmelerde İl/İlçelerin tasarrufu azalacak.
   
 7. herohamster

  herohamster Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  25 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.779
  Beğeni:
  15
  sınavlara göre puanlama veriliyor fakat görevlendirilenler okulda kura çekip başkan-gözetmen-yedek oluyor ve her biri ayrı ücret alıyor ama aynı puanı alıyor buda adil değil bence...görev yaptığım ilçede kimin ne kadar puanı olduğunu bilemiyorum denetleyemiyorum gerçekten puanlama usuülümü bilemiyorumm buda daha açık bir hale getirilebilir...
   
 8. abtani

  abtani Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2007
  Mesajlar:
  630
  Beğeni:
  29
  1- Sınav görevleri verilirken başkan / gözetmen/ Yedek Gözetmen ayrımının görev verilişi sırasında MEBBİS üzerinden yine puan esasına göre belirlenmesi uygun olacaktır. Kurumlarda çekilen kuralar da sorunlar yaşanabilmektedir.

  2- Yine sınav görevleri verilirken aynı öğretmene aynı gün içerisinde 2 görev verilmişse (Örneğin Açık Lise 1. Ve 2. Oturum) iki görevin de aynı kurumda verilmesi gerekir. Bu hafta sonu yapılan sınavlarda bu sorun yaşanmıştır. Aday 1.oturumda Fatih ilçesinde bir okulda görev yaparken 2. Oturumda yine aynı ilçede uzak bir okula verilmiştir. Birinci oturum 12.30 da sona ermişken kişinin ikinci oturum için kurala uygun olarak başlangıç saati olan 14.00'ten bir saat öncesine yetişmesi neredeyse imkansızdır.

  3- Sınav görevlendirmeleri ilçe düzeyinde yapılmaktadır. Oysa ki bazı ilçelerde sınav yapılmamakta iken bazı ilçelerde bol miktarda sınav yapılmaktadır. Bu nedenle öğretmenler mağdur olabilmektedirler. Bunun için görevlendirmelerin ÖSYM ya da Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim sisteminde olduğu gibi il düzeyinde okul tercihi şeklinde verilmesi uygun olacaktır.

  4- Göreve gelen gelmeyen öğretmenlerle ilgili fazlaca yazışmalar yapılmaktadır. Bunun yerine MEBBİS üzerinden oturtulacak sistem ile bina sorumlularının sisteme işlemeleri yöntemi uygulanmalıdır.

  5- Sınav cevap kağıtlarına salon başkanı ve gözetmenin Adını- Soyadını ve TC kimlik numarasını yazması sorun oluşturmakta zaman almakta, adayların dikkati dağılabilmektedir. Sınav sonunda imzalanmasına da aday karşı çıkmakta eksik olduğunu düşünmektedir. Uygulamanın kaldırılarak sadece Salon Başkanının imzasına yer verilmesi yeterli görülmelidir.

  6- MEB aradan geçen zamana rağmen ödeme sistemini de oturtamamıştır. Halen 2-3 Ocak 2016 tarihinde yapılan sınavların ücretlerini dahi almayanlar vardır. Şubat sınavının ücretleri de aynı şekilde ödenmemiştir.

  7- MEBBİS sisteminde sınav ücreti yazarken yanlışlık vardır ve öğretmenlerin kafalarını karıştırmaktadır.

  Sınav görevlilerinin aldıkları ücretler yaklaşık olarak;

  Salon Başkanı: 134 TL

  Gözetmen: 120 TL

  Yedek Gözetmen: 105 TL şeklindedir.

  8- Sınav görev puanı hesaplanırken seçilen (Sınav ücreti/ Sınav Süresi)*100 formülü ile en az puanlı olanlara görev verilmesinin mantığı öğretmenler tarafından çözülememiştir. Alınan ücretlere/görevlere orantılı olarak eşit bir dağılım sağlanabilir.

  9- Sınav görevleri tanımlanırken daha hassas davranılmalıdır. Örneğin bu hafta "Aday Öğretmenliğe Geçiş Sınavı" yazılmıştı. Oysa ki sınavın adı "Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı" şeklindedir.

  Maksut BALMUK
  http://www.memurlar.net/haber/572305/
   
 9. hakansia

  hakansia Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  772
  Beğeni:
  18
  Birde okul bina komisyonunda görev alan müdür ve müdür yardımcılarında puanları neden mebbise işlenmiyor. Okulda 2-3 ocak ta ve 19-20 martta sınav yapılmış idareciler 8 tane görev aldılar ve bunun karşılığı 1000 Tl aldılar veya alacaklar. Ancak kendi okullarında değilde başka bir okulda sınav olunca kendi okullarında ki puanlar sisteme işlenmediğinden 0 puanla herkesten önce görev alacaklar. Bu haksızlığın bir anca giderilmesi gerekmektedir.
   
 10. bilo

  bilo Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  20 Eylül 2007
  Mesajlar:
  941
  Beğeni:
  0
  habib hocam
  bilsem sınavında görev aldım..puanım 161 yazıyor...ama görevlendirme istatiklerinde bunun puanı 126 gözüküyor...0 puanım vardı 161 yazıyor..ama istatistikelrde bilsemin puanı 126 ..bu hatayı nasıl düzeltirim
   
 11. habibocak

  habibocak Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2012
  Mesajlar:
  0
  Beğeni:
  2
  Hocam,

  Yardım masasından yazarsanız durumunuz incelenir. Yanlışlık düzeltilir.
   
 12. klmno

  klmno Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  30 Kasım 2015
  Mesajlar:
  1.025
  Beğeni:
  40
  75 puanim vardi.

  Yardim masasina basvurdum. Herhangi bir hata olmadigini bir dahaki sinavda gorev alabilecwgim soylendi.
  5-6 tane sinav alanlarin durumunu sordum. Baskalarinin aldigi sinavlarla ilgilenmememi ve kensi otueumlarima bakmami istediler
   
 13. habibocak

  habibocak Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2012
  Mesajlar:
  0
  Beğeni:
  2
  Hocam,

  Yardım Masası resmi bir yerdir ve bu şekilde cevap vermezler.
   
 14. ahmetfx

  ahmetfx Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  31 Ocak 2010
  Mesajlar:
  1.719
  Beğeni:
  98
  Bir kez MTSK sınavında görev aldım. Sistemde bir sıkıntı var. Ben daha sonra hiçbir görev alamazken açık lise/ortaokul sınavlarında puanı 0 arkadaşlara 3'er görev çıkıyor. Sınav/Puan/Ücret açısından kıyaslayacak olursak ortada bir hata olduğu aşikar.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal