Meb Sertifikası Ters İşliyor

Kodla Büyü

theliony

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bu sertifikayı niçin yükledik https uzantılı olan güvenli sitelere erişimi sağlayablimek için değilmi ?

Değilmiş ! sertifikayı yükledim ardında ne kbs ne yandex google hiç birine normal giremiyorum yinede çalıştır seçeneği ile girer hale geldik. sertifikayı kaldırıyorum yenden başlatıyorum sonuç yine aynı kbs ye giriş yok giriş yok derken giriyor ama 1 dakika bekletiyor k adı ve şifre yazıp enter a basınca orda kalıyor giriş yapılamıyor nasıl bu sorunu çözebiliriz bu arada bütün tarayıcılarda aynı şekilde

Öncelikle tarih ve saat ayarlarınızı doğru yapın. Bilgisayarınızın sağ alt köşedeki saatin üzerine çift tıklayarak tarih ve saat ayarının olduğu pencereyi açın ve üst sekmelerden “internet saati” seçeneği ile İnternetten güncelemeyi yapın. Eğer güncellenmiyorsa servislerden “Yazdırma Biriktiricisi” isimli hizmeti aktif hale getirin. Bunun için windows+r yapıp arama çubuğuna services.msc yazarak servislere ulaşabilirsiniz. Eğer güncelleme sunucunuz yoksa time.windows.com , time.nist.gov ntp1.mku.edu.tr bu adresleri güncelleme çubuğuna girebilir deneyebilirsiniz. sorun çözülmediyse diğer adıma geçiyoruz,

Güvenlik Sertifikası Hatası Çözümü için Yapılacaklar

İnternet Explorer kullanmıyorsanız ve kaldırmışsanız tekrar kurun. Kaldırmamşsanız bir üst sürümünü kurun ve deneyin.

“Denetim masası“ndan “Program ekle ve kaldır“a girip “windows bileşenlerini ekle/kaldır” seçeneğinden
Kök Sertifikalarını Güncelleştir seçeneğini işaretleyip (sadece bu seçeneği işaretliyoruz, diğerlerini kaldırın) ardından “Ayrıntılar” butonunu tıklayın. Eğer Ayrıntılar butonu aktif değilse direk ileri butonuyla önce kaldırıyoruz sonra tekrar girip kutucuğu işaretlediğimizde aktif olacaktır. Ayrıntılar dedikten sonra karşımıza gelen pencereden bütün kutucukları işaretliyoruz ve tamam deyip “ileri” butonuyla güncelleştiriyoruz. Ardından

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

kaynak:http://www.nebigarci.net/sitenin-guvenlik-sertifikasina-guvenilmiyor-hatasi-cozuldu

pc okulda olduğu için bulduğum bu çözümü deneyemiyorum ama burda dursun belki işe yarar

Geri