meb sertifika etkileşimli tahtalara yüklenecek mi?

Kodla Büyü

ragyu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okula gelen yazıda etkileşimli tahtalara yüklenmesi gerekiyor denilmiş.
BBNET de etkileşimli tahtalara yüklenmeyecek diye okumuştum.

Doğrusu nedir?

Tüm tahtalarada deepfreeze var kurulmayacaksa boşuna uğraşmayalım.
Ayrıca tahtalarda internette yok.

ilk yazıda tahta ve tabletere otomatik yüklenecek diyordu. anca 2. yazıda 15nisana kadar tahtalara da yükleyin tabletlere otomatik yüklenecek diyor.
netsupport var bizde benim için kolay oldu :)

hocam netsupport nasıl kullanacağım. bununla ilgili bi döküman var sizde veya web de.
Nrtsupport tan tüm tahtalara dosya gönderiliyor mu?
Yalnız bizim okulda tahtalara internet bağlanmadı. Bu durumda da netsupport kullanılabilir mi?

ademola' Alıntı:
ilk yazıda tahta ve tabletere otomatik yüklenecek diyordu. anca 2. yazıda 15nisana kadar tahtalara da yükleyin tabletlere otomatik yüklenecek diyor.
netsupport var bizde benim için kolay oldu :)
Hocam madem netsupport var bir sorum olacak. Öncelikle tahtalar Faz1 mi yoksa Faz2 mi? Ya da her iki tahtadan da okulunuzda mevcut mu?
Netsupport ile kapalı tahtaları sunucu üzerinden açabiliyor musunuz?

2. gelen yazıda tablet veya etkileşimli tahta diye bir şey demiyor hocam.İlk yazıya göre sadece okuldaki bilgisayarlara yüklememiz gerekiyor.

Yazıya göre;
Okuldaki E Tab 5 tabletler otomatik güncelleme aldığı için onlara otomatik yüklenecek.
Tahtalara da otomatik yüklenecek fakat deepfreeze veya benzeri bir program var ise bu bir engel oluşturduğu için manuel kurulması gerekmekte.
Bunların dışında kalan ve okulun internetini kullanan tüm cihazlara yine manuel olarak sertifikanın yüklenmesi gerekiyor.
Bulunduğum okulda deepfreeze kurulu 30 tahta, 40 civarı masaüstü bilgisayar, 70 civarı da Etab4 tablet var. Tahtalar ve masaüstü bilgisayarlar bitti. E Tab 4 tabletlere de öğrenciler getirdikçe yüklüyorum. Güncellemelerini yapıp teslim ediyorum. Zaman alan işler. Kalabalık okulları düşünmek bile istemiyorum...

Geri